هدست واقعیت مجازی,PSVR 2,تاریخ عرضه PSVR 2

پشتیبانی از حالت ریموت پلی PSVR 2 در کنار کنسول پلی استیشن ۵

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۲۶ مهر ۱۳۹۹ , ۰۸:۳۰

هدست PSVR در سال‌ ۲۰۱۶ از راه رسید و در کنار پلی استیشن ۴ اکوسیستم جذابی ایجاد کرد اما شایعاتی منتشر شدند که می‌گویند PSVR 2 در راه است و قرار بوده در کنار پلی استیشن ۵ حضور پیدا کند. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

تاکنون شایعات مختلفی درباره PSVR 2 سونی منتشر شد و در آخرین گزارش آمده است که افراد می‌توانند به صورت ریموت پلی بازی‌ها را روی PSVR 2 و کنسول پلی استیشن ۵ اجرا کنند.

پیشتر گفته شد بازی Hitman 3 به صورت VR با وجود PSVR و کنسول پلی استیشن ۵ اجرا می‌شود. به گفته کاربر Lumen توییتر، در برنامه PS Remote Play کدی پیدا شد که خبر از اجرای ریموت پلی بازی بین کنسول پلی استیشن ۵ و هدست PSVR 2می‌دهد.

همچنین در این کد عبارتی که می‌گوید:”وقتی هدست VR روشن است نمی‌توان از میکروفون با Remote Play استفاده کرد.” نیز در این بین پیدا شد. چنین ویژگی را نباید برای هدست فعلی انتظار داشت زیرا یک نوع سیمی بوده و برای ارتباط بی سیم نیز از فناوری وای فای ۶ بهره می‌گیرد.

سونی تاکنون پیرامون PSVR 2 اظهار نظری نداشته و باید منتظر ماند تا مشخص شود چه برنامه‌ای دارد.

در سالیان اخیر کمپانی ژاپنی سونی در زمره معدود شرکت‌هایی بوده که پشتیبانی قابل توجهی از تکنولوژی واقعیت مجازی در صنعت گیمینگ داشته‌اند. سونی همواره اعلام کرده قصد دست کشیدن و رها کردن هدست PSVR را ندارد و پشتیبانی از واقعیت مجازی ادامه خواهد داد، بویژه از زمانی که سونی اعلام کرد کنسول نسل بعدی خود، پلی استیشن ۵ نیز از PSVR پشتیبانی کرد.

طی گزارشی که وبسایت Bloomberg منتشر کرده، نسل بعدی هدست واقعیت مجازی سونی ممکن است زودتر آنچه که هوادارن انتظار دارند، عرضه شود. بیشتر این گزارش به این اختصاص می‌یابد که سونی چقدر با مشکلات هزینه تمام شده PS5 دست و پنجه درد و نرم می‌کند و مشکلات هزینه به دلیل تولید هم‌زمان هدست واقعیت مجازی و PS5 بالاست و اینکه سونی قصد دارد تاریخ عرضه PSVR 2 به زمانی نزدیک به عرضه پلی استیشن ۵ موکول کند. با توجه به سونی سال پیش اعلام کرد هیچ برنامه‌ریزی برای عرضه هم‌زمان هدست واقعیت مجازی و PS5 ندارد، انتظار می‌رود در صورت صحیح بودن این گزارش، زمان عرضه این دو پلتفرم به یکدیگر بسیار نزدیک خواهد بود.

با توجه به اینکه سونی بسیار در مورد برنامه‌های آینده خود برای نسل بعدی بسیار محطاط و مرموز عمل کرده، شاید نتوان درباره زمان عرضه یا حتی وجود یک هدست واقعیت مجازی دیگر اظهار نظر کرد اما، در کنار آن با توجه به سود رسانی بی نظیر این بخش برای سونی، پیش بینی عرضه یک هدست قوی‌تر که در کنار کنسول نسل بعد به پادشاهی سونی کمک کند، چندان دور از ذهن نیست.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: