بازی‌های-جدید-سرویس-xbox-game-pass

اپ سرویس Xbox Game Pass روی ios عرضه خواهد شد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۸ مهر ۱۳۹۹ , ۱۹:۰۰

براساس گزارشات منتشر شده از برنامه‌های تیم ایکس باکس، آقای اسپنسر قصد دارد اپ سرویس Xbox Game Pass را روی سیستم عامل ios در قالب یک Browser عرضه کند تا مانع از بلاک شدن آن شود. با دنیای بازی همراه باشید.

سرویس Xbox Game Pass از زمان عرضه تا کنون به سرعت توسعه یافته و تبدیل به استراتژی اصلی مایکروسافت برای پیشروی در نسل بعد بدل شده‌است. رئیس ایکس باکس بارها در مصاحبه‌های خود تاکید داشته که آینده گیمینگ به این سمت حرکت می‌کند. تیم ایکس باکس چندی پیش گیم پس را از طریق کلود گیمینگ روی دستگاه‌های موبایل نیز عرضه نمود تا پلتفرم‌های خود را توسعه دهد. این سرویس روی سیستم عامل ios بنابر قوانین اپل با مشکل مواجه نشد و نتوانست کار خود را پیش بگیرد. مایکروسافت در تلاش است ایم روند را به سرعت تغییر دهد.

طبق گزارش وبسایت Business Insider مایکرو. سافت در حال توسعه یک اپ جدید از گیم پس در قالب Browser است تا بتواند بدون مشکل سرویس خود را روی ios عرضه کند. قوانین اپل مانع از این می‌شود که مجموعه بازی‌های مایکروسافت بدون نام مشخص در قالب یک اپ عرضه شوند و باید هر کدام اپ منحصر به فرد خود را داشته‌ باشند که به هیچ عنوان منطقی نیست و بنابراین تیم ایکس باکس در تلاش است با یک اپ و با رعایت قوانین اپل این مشکل را برطرف کند. گزارشات حاکی از آن هستند که این اپ اواسط سال میلادی آینده در دسترس قرار خواهد گرفت.

مایکروسافت خبرهای فوق العاده ای برای سرویس Xbox Game Pass دارد

سرویس ایکس باکس گیم پس از جمله محصولات پرطرفدار شرکت مایکروسافت است که هر سال بر تعداد کاربران آن افزوده می‌شود. پس از آن که تاریخ عرضه بازی هیلو اینفینیت با تاخیر مواجه شد، شرکت ردموندی اعلام کرده که تاریخ عرضه اکس باکس سری اکس هیچ تغییری نکرده و همچنان نوامبر سال جاری عرضه خواهد شد.

اخیرا فیل اسپنسر در گفتگو با یکی از رسانه‌ها به تمجید از رویدادهای اخیر پرداخت و افزود که مایکروسافت همچنان روی اکس باکس گیم پس سرمایه گذاری خواهد کرد. او افزود بزودی اعلامیه‌های بیشتر و بزرگی برای این سرویس خواهیم داشت که شادی طرفداران را به دنبال دارد.

متاسفانه اسپنسر مشخص نکرده این اعلامیه چیست و چه خبری را دربرخواهد گرفت. بنابراین باید منتظر ماند در آینده نزدیک جزئیات کامل اعلام شود.

سرویس Xbox Game Pass

طی اخبار قبلی که از وب‌سایت دنیای بازی به دست شما رسید، متوجه شدیم که اطلاعات مهم‌تر از کنسول ایکس‌باکس سری ایکس تا سه هفته آینده منتشر خواهد شد. حال طبق گزارشات جدید، در لابه‌لای اخبار مذکور که از طریق وب‌سایت دنیای بازی به گوش شما خواهد رسید، خبری مهم وجود دارد که در آن کمپانی مایکروسافت از مهم‌ترین دلیل خرید سرویس ایکس باکس گیم پس رونمایی می‌کند.

بر طبق توییتی جیدید از آقای جف گراب (Jeff Grubb) که این روزها از پشت پرده مراسم جدید مایکروسافت و ایکس باکس خبر می‌دهد، به نظر می‌رسد که یکی از مهم‌ترین خبرهای مراسم جدید ایکس باکس می‌تواند به “بزرگ‌ترین دلیل برای تهیه کردن ایکس باکس گیم پس” باشد که کمپانی مایکروسافت در پی آن‌ است که با ارائه یک دلیل بزرگ، مهم و منطقی کاربران را برای استفاده از سرویس مذکور قانع کند. در ادامه توییت آقای گراب را با مطالعه خواهید کرد.

همانطور که گفتم، بنظر می‌رسد در ماه ایکس باکس هستیم. (اشاره به ارائه اطلاعات فراوان در ماه آتی) آن‌ها از سرویس xCloud رونمایی کرده‌بودند و قیل (اسپنسر) چیزی شبیه به قابلیت‌های سامسونگ گلگسی را به ما نشان داده بود. هنوز باید انتظار داشته باشیم تا در دو یا سه هفته آینده، اطلاعات جدیدی از ایکس باکس سری ایکس و مهم‌ترین دلیل برای تهیه کردن سرویس ایکس باکس گیم پس به بیرون منتشر شود. این دلیل چیزی مثل معرفی یک بازی برای سرویس مذکور نیست. برای مثال، بازی Cyberpunk 2077 در روز عرضه جزو بازی‌های گیم پس قرار نمی‌گیرند.

آقای گراب همچنین تایید کردند که اولین اطلاعات از کنسول Xbox Series S تا همان تاریخ قبلی، منتشر خواهد شد.

طبق اخبار قبلی که پیرو همین پست مشاهده خواهید کرد، گفته شد که برنامه کمپانی مایکروسافت (Microsoft) برای آینده مانور دادن بر روی سرویس ایکس باکس گیم پس خواهد بود که طی آن، این سرویس تبدیل به یک پلتفرم عمومی بازی شود. این اخبار از آنجایی نشأت گرفت که لوگوی اکانت رسمی ایکس باکس گیم پس در توییتر بروزرسانی شد و در این لوگوی جدید شاهد بودیم که واژه ایکس باکس از این برند جدا شده و کلمه “گیم پس” به تنهایی نماد جدید این برند شده است.

طبق توییت جدید اکانت مذکور که عکسی بود از لوگوی جدید این برند، شاهد این موضوع بودیم که واژه ایکس باکس همچنان در سر جای خود قرار دارد و اگر برنامه‌ای برای تغییر و نوسازی برند مذکور وجود داشت، کمپانی مایکروسافت بدلیل نظر منفی‌ای که کاربران نسبت به این اتفاق داشتند از این کار منصرف شده و با انتشار یک عکس جدید از لوگوی این برند خواهان تمام کردن تمام حدس و احتمالات بوده است. دز این فاصله که تمام شایعات و ابهامات راجب اخبار بیشتر و بیشتر می‌شد، کمپانی مایکروسافت در وب‌سایت VGC تایید کرد که با اینکه عکس این برند عوض شده است، اما نام و علامت تجاری و کارکرد آن عوض نخواهد شد.

اخیران کمپانی ایکس باکس لوگوی برند Xbox Game Pass را از نو طراحی کردند. در حالی که این لوگو جدید است، اما نام این سرویس عوض نشده است و همچنان Xbox Game Pass باقی می‌ماند

سرویس Xbox Game Pass یکی از بزرگترین سرویس‌هایی است که توسط کمپانی مایکروسافت خلق شده و هدف آن اشتراک‌گذاری بازی‌های انحصاری و مولتی پلتفرم از کنسول Xbox One (و در آینده Xbox Series X) به رایانه‌های شخصی است. از طرف دیگر نیز در نسل هشتم مخاطبان این کنسول می‌توانستند بازی‌های نسل هفتمی که ماهیانه کمپانی مایکروسافت به این سرویس اضافه می‌کند را با پرداخت اشتراک ناچیزی تجربه کنند. این سرویس در طول نسل هشتم مورد حمایت واضح، طولانی و بی‌بدیل بخش Xbox قرار گرفت و آن‌ها برنامه‌های بلندمدتی را برای این سرویس طراحی کردند. یکی از این برنامه‌ها که قطعا بدون خبرهای جنجالی اجرا خواهد شد، بازسازی برند Xbox Game Pass است که هدف از آن تبدیل این سرویس به یک پلتفرم بازی ( چیزی همانند پلتفرم گوگل استدیا) است.

چگونه اینطور تحلیل کردیم؟ بنظر می‌رسد که در پی تغییر و تحولات آینده حداقل برند Xbox Game Pass به برند “Game Pass” تغییر کاربری بدهد . همانطور که گفته شد حتی به یک پلتفرم بازی نیز تبدیل شود. با توجه به توییتر، اکانت رسمی “Game Pass” لوگوی خود را به برند جدیدی که پیش‌تر گفته شد تغییر داده است.( که همچنان واژه ایکس باکس را در نام کاربری این اکانت می‌توانید مشاهده کنید). به همین منظور کاربر NotCassim@ در توییتر به مواردی اشاره کرده است که Game Pass از این پس برای خدمات دیگری هم استفاده می‌شود و به همین دلیل واژه Xbox از این برند به طور کلی حذف می‌شود.

با توجه به این موضوع که این سرویس تا کنون برای رایانه‌های شخصی، کنسول ایکس باکس وان و تلفن همراه عرضه شده است، باید یک دلیل منطقی پشت این تغییر و تحولات باشد، اما این موضوع چیزی نیست که کمپانی مایکروسافت یا سران آن پیش‌تر راجب موضوع مذکور صحبت کرده باشند. احتمالا مانور کمپانی مذکور در نسل بعد نیز بیشتر روی این سرویس خواهد بود و به‌جای سرمایه‌گذاری کلان برای تولید بازی‌های انحصاری، بدنبال ارائه خدمات متفاوتی باشد که خانواده رقیب (کمپانی سونی) را شکست دهد.

رویداد مخصوص Xbox Series X قرار است امروز توسط کمپانی مایکروسافت (Microsoft) برگزار شود و این رویداد، اولین رویداد مخصوص نسل نهم خواهد بود. با تاییدیه کمپانی مذکور مبنی بر اینکه اطلاعات زیادی از عناوین تازه معرفی شده نظیر Assassin’s Creed Valhalla در این رویداد منتشر می‌شود، اما بنظر می‌رسد که در ادامه برنامه‌های کاری این کمپانی، قرار است دو بازی بزرگ به سرویس Xbox Game Pass اضافه شود.

بازی Red Dead Redemption 2 که آخرین ساخته کمپانی راکستار (Rockstar)‌ نیز شناخته می‌شود، قرار است اولین بازی ماه مِی سرویس XBOX Game Pass باشد. داستان این بازی پیش از نسخه اول آن روایت می‌شود و بازیکنان در نقش آرتور مورگان (Arthur Morgan)، عضو مهم گروه Dutch Van der Linde باید در راستای رستاخیزی خود تلاش کند. این بازی اکشن-ماجراجویی جهات باز تقریبا ۲ سال پیش عرضه شد و توانست همانند دیگر عناوین کمپانی راکستار، با موفقیت در تاریخ ثبت شود. بازی دیگری که قرار است همزمان منتشر شود، عنوان محبوب DayZ است. این بازی آنلاین محور در سبک بقا است که کمپانی بوهیما اینتراکتیو (Bohemia Interactive) در ساخت آن نقش داشته است. در این بازی بازیکنان می‌توانند با ریزترین جزئیات، کمپ‌های خود را ساخته و به جنگ و صلح با دیگر گروه‌های موجود در بازی بپردازند.

در ادامه برنامه‌های کمپانی مایکروسافت، بازی‌های Final Fantasy IX در تاریخ ۱۴ مِی ۲۰۲۰ (۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹)، بازی Fractured Minds در تاریخ ۱۹ مِی ۲۰۲۰ (۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹)، و بازی‌های دیگر نظیر Metal Gear Survive، DOOM، Black Desert، The Banner Saga، Wolfenstein 2: The New Colossus قرار است به صورت مرحله‌ای در ماه جاری به سرویس ایکس باکس گیم پس اضافه شود.

نظرات خود را پیرامون بازی‌ های جدید سرویس Xbox Game Pass را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: