استودیو Bethesda

براساس گزارشات ابتدا EA به دنبال خرید استودیو Bethesda بود

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۷ مهر ۱۳۹۹ , ۲۲:۵۵

بر اساس گزارشات و مدارکی که به تازگی منتشر شده، ابتدا این کمپانی الکترونیک آرتز بود که به دنبال خرید استودیو Bethesda بود و مراحل معامله نیز تقریبا به پایان رسیده بود. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

هفته گذشته بود که کمپانی مایکروسافت خبر از خرید کمپانی «Zeni Max»، کمپانی مادر استودیو Bethesda داد. این معامله که به ارزش ۷.۵ میلیارد دلار انجام شده بود، به جرئت بزرگ‌ترین خبری بود که در چند سال اخیر در حوزه بازی‌های ویدیویی منتشر شده‌است. مسلما ابعاد و عواقب این ماعمله بزرگ با گذر زمان و طی سالیان آتی مشخص خواهد شد. با تمام این تفاسیر گزارشات جدید خبر از احتمال تصاحب بتزدا توسط کمپانی دیگری می‌دهند.

طبق گزارشی که توسط وبسایت Bloomberg منتشر شده‌است. کمپانی Zeni Max از مدت‌ها قبل به فروش گذاشته بود و ناشر بزرگ بازی‌های ویدیویی، کمپانی الکترونیک آرتز از مشتریان پر و پا قرص آن بوده‌است. گزارشات پیشین خبر از خرید احتمالی کمپانی WB Games توسط EA می‌دهند و بنابراین جای تعجب ندارد که بتزدا نیز یکی از اعداف این کمپانی بوده باشد.

مسلما اینکه چقد تصاحب بتزدا توسط مایکروسافت به سود صنعت گیمینگ و دو کمپانی خواهد بود در دراز مدت مشخص خواهد شد اما، تحلیلگران معتقند با توجه به اینکه سبک کاری و سیاست گذاری‌های EA و Bethesda بسیار متضاد است، ممکن بود ادغام این دو کمپانی چندان تصمیم ایده‌آلی نباشد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: