راهنمای امنیتی آلمان

راهنمای امنیتی آلمان برای دانشجویان بین الملل

توسط واحد تبلیغات در ۱ مهر ۱۳۹۹ , ۱۴:۰۸

به طور کلی آلمان یک کشور امن است، بنابراین هیچ دلیلی برای نگرانی بیش از حد وجود ندارد. با توجه به تعداد زیاد دانشجویان بین الملل که هر ساله در دانشگاه های آلمان ثبت نام می کنند، مطمئن باشید که بدون داشتن اقدامات احتیاطی ویژه در زندگی روزمره، شرایط کاملاً نرمالی خواهید داشت. علاوه بر این، اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان بین الملل پس از پایان تحصیلات خود ترجیح می دهند که در آلمان زندگی کرده و در آنجا کار پیدا کنند و در نهایت اقامت آلمان رو اخذ کنند که این اقدامات نشان دهنده رضایت مندی بالای این افراد است. با این حال، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امنیت در آلمان، حتماً از این راهنمای امنیتی آلمان برای دانشجویان بین الملل استفاده کنید.

آلمان یکی از مراکز مهم علمی برای دانشجویان بین الملل از سراسر جهان است. این کشور دارای دانشگاه هایی در رتبه جهانی است و مدارک با ارزش آنها،  امکان استخدام را فراهم آورده و تجارب بی نظیری برای دانشجویان به ارمغان می اورد. با این حال، یکی از نگرانی های دانشجویان در آلمان، هزینه اجاره مسکن است، اگرچه در این کشور هزینه های زندگی معمولاً مقرون به صرفه است، اما اجاره آپارتمان در شهرهای بزرگتر بسته به موقعیت مکانی می تواند کمی گران باشد. با این وجود، گزینه هایی مانند تقسیم اجاره وجود دارد که کاملاً متناسب با بودجه دانشجو است.

آیا کشور آلمان امن است؟

خوب، آلمان براساس رتبه بندی شاخص جهانی صلح در سال ۲۰۱۹، رتبه ۲۲ در میان ۱۶۳ کشور جهان را دارد. همچنین با توجه به امنیت جامعه در رتبه ۲۰ قرار دارد.

با این حال، در سال های گذشته، حملات تروریستی در پاریس، بروکسل و برلین به ما نشان داده اند که اروپا نیز ممکن است در معرض خطر تهدید قرار گیرد. پس از دو حمله تروریستی که در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد، امنیت در مراکز حمل و نقل، ساختمان های عمومی و رویدادهای مهمی که باعث تجمع می گردند، افزایش یافته است.

جرایم کوچکی وجود دارند که جیب بری شایع ترین آنها است و موارد نادری از جرایم خشن نیز وجود دارند. همیشه باید در تجمعات و جشنواره ها ایمن و محتاط باشید. رویدادهای بزرگی مانند اکتبرفست معمولاً مملو از افراد مست است، بنابراین ممکن است فرد در معرض خطر هرگونه تصادف، سرقت یا درگیری قرار داشته باشد.

در سایر مکان های شلوغ مانند رویدادهای ورزشی نیز باید مراقب باشید. اگرچه پلیس برای کمک به هر چیزی در آنجا خواهد بود، اما ممکن است شما قربانی جیب بری شوید. در آلمان نیز موارد اعتراضات خیابانی مانند اکثر کشورها وجود دارد. با این حال، به غیر از این ها، آلمان کاملاً امن و صلح آمیز شناخته شده است. و گردشگران اینجا را دوست دارند!

راهنمای امنیتی آلمان

راهنمای امنیتی آلمان

بیشتر بدانیم: آسان ترین روش اخذ اقامت هلند کدام است؟

نکات ایمنی برای دانشجویان بین الملل در آلمان

همه افراد هنگام مسافرت به کشور دیگر، بخصوص دانشجویان بین الملل که معمولاً برای اولین بار به تنهایی مسافرت می کنند، به اندکی مشاوره نیاز دارند. بیایید این توصیه ها را با هم مرور کنیم تا کاملا آماده اقامت در سرزمین قلعه ها باشید.

اولین چیزی که باید بدانید شماره های اضطراری است. در آلمان شماره اضطراری ۱۱۲ است و می توان از هر تلفنی به صورت رایگان شماره گیری شود. این شماره شما را به آمبولانس و آتش نشانی متصل می کند. اگر با شماره ۱۱۰ تماس بگیرید، می توانید با پلیس صحبت کنید.

از پلیس کمک بگیرید. پلیس در آلمان قابل اعتماد است. آنها پیاده یا با دوچرخه، موتور سیکلت و ماشین به گشت در شهرهای آلمان می پردازند. خود پلیس به مردم توصیه می کند تا در تماس تلفنی تردید نکنند، بنابراین هر زمان که به کمک احتیاج داشتید، حتماً شماره آنها را بگیرید.

به عنوان یک دانشجوی بین الملل می توانید با سفارت یا کنسولگری در آلمان تماس بگیرید. این بدان معنی است که اگر مشکلی دارید، می توانید با نماینده رسمی کشور خود تماس بگیرید و آنها در حل مشکل به شما کمک خواهند کرد.

وسایل شخصی خود را محکم نگه دارید. این مسئله مخصوصاً اگر در مکانهای عمومی مانند حمل و نقل عمومی یا مکان های شلوغ دیگر باشید، بسیار مورد توجه است. سرقت و جیب بری یک اتفاق معمول در همه کشورها است و مختص آلمان نیست.

به تنهایی در مناطق خلوت و تاریک راه نروید. اگرچه مردم ادعا می کنند که در آلمان کاملاً احساس امنیت می کنند، اما بهتر است در طول شب از حضور در مکان های خلوت مانند خیابان های خالی از سکنه یا پارک های خالی خودداری کنید.

هنگام استفاده از خودپرداز محتاط باشید. کافی است به رفتار اطرافیان خود دقت کنید. شما نمی خواهید که مردم پول شما را بدزدند.

هنگام تنهایی، به مهمانی نروید. اگر به مهمانی رفته و یا در فستیوال یا تجمعات شرکت می کنید، با افراد قابل اعتماد همراه شوید. در باشگاه ها معمولاً افراد نا متعادل هستند، بنابراین ممکن است دعوا اتفاق بیفتد. از امنیت خود اطمینان حاصل کنید.

همه وسایل خود را در یک مکان نگه ندارید. این مسئله به ویژه هنگام صحبت در مورد پول و کارت های اعتباری بسیار مهم است. آنها را در مکان های مختلف قرار دهید تا کیف پول خود را گم نکنید.

راهنمای امنیتی آلمان

راهنمای امنیتی آلمان

آیا حمل و نقل عمومی در آلمان ایمن است؟

به طور کلی در آلمان حمل و نقل عمومی ایمن، کارآمد و جامع است. اگر در مواردی احساس امنیت نمی کنید، کافی است نزدیک مسافران دیگر بنشینید و از مناطق خالی پرهیز کنید. شما می توانید از حالت های مختلف حمل و نقل عمومی در آلمان استفاده کنید، مانند:

U-Bahn (مترو / راه آهن زیرزمینی)

حمل و نقل زیرزمینی بسیار کارآمد و یکی از برجسته ترین روش های حمل و نقل در کلان شهرها است. در ساعات پیک ممکن است بسیار شلوغ شود، بنابراین از رفت و آمد در این ساعات جلوگیری کنید.

S-Bahn (راه آهن برون شهری)

S-Bahn در ترافیک مرکز شهر از جمله حومه و شهرهای مجاور فعالیت می کند. این سیستم حمل و نقل در شهرهای بزرگی مانند برلین ، هامبورگ ، مونیخ فعال است و با شبکه ریلی ملی ارتباط برقرار می کند.

اتوبوس و تراموا

یک علامت گرد که در آن H سبز در داخل یک دایره زرد قرار دارد، ایستگاه اتوبوس یا تراموا است. حتی در برخی ایستگاه ها علائم الکترونیکی وجود دارد که نشان دهنده شماره مسیر یا زمان ورود اتوبوس بعدی است. بنابراین، تقریباً همیشه یک جدول زمانی مشخص در ایستگاه ها وجود دارند.

تاکسی

اگرچه تاکسی ها به طور رسمی بخشی از سیستم حمل و نقل عمومی نیستند، اما تاکسی ها نیز یک گزینه امن هستند. وقتی لازم است به جایی بروید که نزدیک ایستگاه حمل و نقل عمومی نباشد، یا وقتی با چمدان سفر می کنید – تاکسی می تواند گزینه خوبی باشد. در آلمان ، تاکسی ها دارای رنگ بژ کرم با یک علامت “Taxi” زرد و سیاه در بالا هستند.

به طور کلی در پایان راهنمای امنیتی آلمان باید اشاره کنیم که سالانه هزاران دانشجو بین الملل و توریست از آلمان بازدید می کنند. آلمان به طور کلی یک کشور صلح آمیز است و از بین ۱۶۳ کشور جهان در رتبه ۲۲ قرار دارد. با این حال، همیشه از عقل سلیم استفاده کنید، از محیط پیرامون خود آگاه باشید، در صورت احساس ناامنی با پلیس تماس بگیرید و مراقب جیب بری باشید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: