بازی Horizon Zero Dawn

پچ ۱.۰۲ بازی Horizon Zero Dawn بسیاری از مشکلات نسخه PC را حل می‌کند

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ , ۰۲:۰۰

بازی Horizon Zero Dawn به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های اکشن ماجراجویی کنسول پلی‌استیشن، هم اکنون با ایراداتی کم‌تر برای رایانه‌های شخصی در دسترس است. برای اطلاع از جزئیات پچ منتشر شده با دنیای بازی همراه باشید.

از زمان عرضه بازی Horizon Zero Dawn برای رایانه‌های شخصی شاهد مشکلات طاقت‌فرسایی بودیم که کاربران به استودیو گوریلا گیمز گزارشاتی را ارائه می‌کردند. از کرش کردن ناگهانی بازی تا افت فریم ریت و مشکلات تکنیکی متفاوت گرفته تا باگ‌های اعصاب‌خرد کن که تجربه فوق‌العاده کاربران رایانه‌های شخصی را به تجربه‌ای ناگوار تبدیل کرد. هفته گذشته استودیوی مذکور اعلام کرد که به صورت جدی در حال کار بر روی مشکلات این نسخه و به همین علت پچ ۱.۰۱ را همان زمان عرضه کرده بود، اما امروز در ادامه روند بهبود این بازی؛ پچ ۱.۰۲ Horizon Zero Dawn برای کاربران عرضه شد که بسیاری از مشکلات تکنیکی را حل می‌کند.

با توجه به وب‌سایت Reddit، استودیوی گوریلا گیمز در حال تکمیل روند رفع مشکلات بازی خود است و امروز پچ ۱.۰۲ را با هدف بهبود رابط کاربری منتشر کرد. این پچ درواقع بسیاری از مشکلات مربوط به کرش کردن، ذخیره‌سازی خودکار، مشکلات مربوط به انیمیشن صورت‌‌ها وغیره را حل می کند. البته مشکلات بازی همچنان پابرجا هستند و گوریلا گیمز تاکید می‌کند که درحال پیگیری، شناسایی و رفع نواقص باقی مانده است. رفع ایراداتی چون ارور حافظه داخلی در اجرای بازی، گیرهای مربوط به GPU، مشکلات متعدد تنظیمات گرافیکی و غیره از برنامه‌های آینده استودیوی مذکور است.

پچ ۱.۰۱ نیز برخی دیگر از مشکلات بازی را حل کرده بود

با وجود بزرگی نام بازی Horizon Zero Dawn، مشکلاتی در اولین نسخه انتشار یافته وجود داشته باعث شد تا تیم سازنده با انتشار یک پچ بخشی از این مشکلات را حل کند. با واقف بودن به این نکته که بازی Horizon Zero Dawn توسط شرکت فرست پارتی سونی ساخته شده، افراد زیادی به عرضه‌ی نسخه PC چشم دوخته بودند و امیدوار بودند تا شاهکاری بی نقص را روی PC تجربه کنند.
چیزی که در اوایل عرضه بازی از سوی مخاطبان گزارش شده، نشان از وجود مشکلاتی نظیر کرش شدن، ایرادهای فنی (گلیچ)، افت فریم‌ریت و حتی موارد بیشتر دارد. شرکت Guerrilla Games در پی رسیدگی به این گزارش‌ها اعلام کرد که با نهایت اولویت‌بندی به این مشکلات رسیدگی خواهد کرد. اکنون نیز کمی بعد از اطلاعیه مذکور، پچ بازی برای PC عرضه شده است، تا شروعی باشد بر روند رسیدگی به گزارش ها.

علاوه بر این، شرکت Guerrilla Games در توئیتر نیز به این موضوع اشاره کرد که پچ ۱.۰۱ که هم‌اکنون قابل دریافت است؛ صرفا یک “پچ اولیه کوچک” است و پیرو گزارش‌های آینده بازی‌بازان درمورد مشکلاتی که در این بازی با آن مواجه می‌شوند، پچ‌های بعدی منتشر خواهد شد. اما در حال حاضر این پچ چه ایرادهایی را رفع می‌کند؟ خب، نه موارد زیادی. نکته‌های مربوط به این پچ در سایت Reddit منتشر شده، و در این بین اصلاح شدن کرش شدن و حل تعداد کمی از مشکلات عملکرد (functionality) مطرح شده است.
همانطور که پیشتر گفته شد، شرکت Guerrilla Games در حال بررسی این مشکلات و رسیدگی به آن هست و همچنین این مشکلات را تحت عنوان “اولویت بالا” لیست کرده تا روی آن ها کار کند. علاوه بر این، مشکلات اصلی گزارش شده نیز نطیر هنگ کردن‌های وابسته به پردازنده گرافیکی، نقص‌های مربوط به تنظیمات گرافیکی، کرش شدن‌های آغازین، کاهش بازدهی و موارد دیگر مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
بازی Horizon Zero Dawn هم‌اکنون برای PC و پلی‌استیشن ۴ دردسترس است. همه‌ی تغییرات مربوط به این پچ را می‌توانید در پایین این مطلب مشاهده کنید:

نکات مربوط به پچ ۱.۰۱ بروزرسانی شده:

اصلاح کرش/هنگ:

Fixed an issue where the game would crash if the SteamUI didn’t initialize properly on startup.

اصلاح ایراد‌های مربوط به Functionality:

Fixed an issue where Concentration and other slowdown mechanics wouldn’t work for everyone.
Fixed an issue where Windows/Steam profile names containing special characters would prevent some players from saving the game. We are still investigating other saved game issues as well.
Fixed an issue where Windows/Steam profile names containing special characters would prevent some players from saving screenshots in Photo Mode.

حل مشکلات دیگر:

 Added improved diagnostic data collection when submitting a crash report.
Fixed several backend issues.
Fixed a video corruption issue for specific hardware. We’re continuing to look at other hardware configurations as well.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: