طراحی سایت

با طراحی سایت به کسب و کار و برند خود اعتبار دهید

توسط واحد تبلیغات در ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ , ۱۷:۴۲

طراحی سایت در دنیای کسب و کار به یک اصل مهم و ضروری تبدیل شده است. امروزه هر کسب و کاری که بخواهد رشد و پیشرفت کند باید یک سایت عالی و درجه یک داشته باشد تا از طریق آن، مشتریان و علاقمندان را به سمت خودش جلب و جذب کند. زمانی برندسازی از طریق بازاریابی زبان به زبان صورت می‌گرفت ولی امروز دیگر بازاریابی زبان به زبان کفایت نمی‌کند و شما باید برندسازی خودتان را در فضای مجازی و اینترنت انجام دهید. بهترین راه برای برندسازی در فضای مجازی و اینترنت، طراحی سایت است. طراحی سایت مزایای مختلفی برای برند یک کسب و کار به همراه دارد که اولین مزیت آن، این است که به برند شما اعتبار می‌بخشد. در این مقاله قصد داریم ابتدا به مزایای طراحی سایت برای یک کسب و کار اشاره کنیم و سپس یک سری راهکارها و توصیه‌ها در زمینه طراحی سایت در کنار هم مرور خواهیم کرد.

مزایای طراحی سایت برای کسب و کار و برند شما

طراحی سایت سرشار از مزایا و محاسن است. در ادامه این بخش به چند مورد از مهم‌ترین مزایای طراحی سایت برای کسب و کار و برند شما اشاره خواهیم کرد:

۱. اعتبارسازی برای برند و کسب و کار شما

به روند امروز بازار دقت کنید. وقتی یک کسب و کار یا برند یک وب‌سایت داشته باشد، چقدر از نگاه مشتریان معتبر جلوه می‌کند؟ ممکن است یک کسب و کار دیگر از نظر تجربه و اعتبار خیلی بهتر از آن کسب و کار دارای وب‌سایت باشد ولی چون وب‌سایتی ندارد شاید توجه چندانی به آن نشود. آنلاین شدن و پاسخ‌گویی به مشتریان شما را به یک برند برجسته تبدیل می‌کند. وقتی یک کسب و کار آنلاین داشته باشید می‌توانید به سراسر کشور خدمت کنید.

۲. افزایش چشمگیر درآمد

یکی دیگر از مزایای طراحی سایت برای برند و کسب و کار شما این است که باعث می‌شود مشتریان شما بیشتر و گسترده‌تر شوند. وقتی مشتریان شما بیشتر و گسترده‌تر شوند، قاعدتاً درآمد شما هم بیشتر می‌شود؛ چون خرید بیشتری از شما می‌شود. شما مشتریان حضوری خودتان که از قبل به شما وفادار بوده‌اند را دارید و با راه اندازی سایت می‌توانید مشتریان جدیدی را هم جذب کنید. این مشتریان جدید دیگر محدود به منطقه نیستند، بلکه هر کسی که نام کالای مورد نظر خودش را در گوگل سرچ کند با شما برخورد خواهد کرد.

۳. کاهش هزینه‌ها

فرض کنید که یک فروشگاه برای فروش حضوری دارید. ممکن است برای پاسخگویی درست به مشتریان مجبور باشید که چند نیرو استخدام کنید، هزینه آب، برق، گاز و تلفن بدهید، مالیات پرداخت کنید، اجاره مغازه بدهید و کلی هزینه پیدا و پنهان دیگر وجود دارد که فروش حضوری به شما تحمیل می‌کند. حال یک وب‌سایت برای کسب و کار خودتان راه اندازی می‌کند. برخی از کسب و کارها برای مدیریت، تولید محتوا و کلیه کارهای سایت یک نفر را استخدام می‌کنند. این یک نفر تمام کارها را انجام می‌دهد. حال فرض کنید که بخواهید برای هر بخش نیروی مجزا بگیرید، باز هم هزینه کسب و کار اینترنتی کمتر از حضوری است. کاهش هزینه‌ها یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایل راه اندازی کسب و کار اینترنتی است.

۴. بهبود خدمات مشتریان

وقتی یک وب‌سایت برای کسب و کار و برند خودتان طراحی کنید، قطعاً خدمات مشتریان شما بهبود می‌یابد و می‌توانید خدمات بهتری به مشتریان خودتان ارائه دهید. اگر یک فروشگاه حضوری داشته باشید و کسب و کار خودتان را محدود به روش حضوری کنید نمی‌توانید پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته به مشتریان خودتان ارائه دهید ولی اگر یک وب‌سایت داشته باشید، این مهم امکان‌پذیر است و می‌توانید به صورت دائمی با مخاطبان خودتان در ارتباط باشید. هر چه خدمات بهتری به مشتریان خودتان ارائه دهید، اعتبار برند و کسب و کار شما بیشتر می‌شود و قاعدتاً کاربران بهتر می‌توانند به شما اعتماد کنند و نیاز خودشان را از طریق شما برطرف کنند.

۵. می‌توانید بازارهای بزرگ‌تری را هدف قرار دهید

وقتی یک فروشگاه حضوری داشته باشید تنها اهالی همان شهر مشتری همیشگی شما خواهند بود. ممکن است از شهرهای دیگر هم مشتری داشته باشید ولی به ندرت پیش می‌آید که همیشه به شما مراجعه کنند ولی وقتی یک سایت برای کسب و کار خودتان راه اندازی می‌کنید، مخاطب هدف می‌تواند از هر جای کشور و حتی جهان با شما ارتباط برقرار کند و به مشتری دائمی شما تبدیل شود. قاعدتاً با طراحی سایت بازارهای بزرگ‌تری را از آن خودتان خواهید کرد و کسب و کارتان هم بزرگ‌تر و پیشرفته‌تر می‌شود و این توسعه و رشد باعث می‌شود که اعتبار خاصی پیدا کنید.

۶. راهی برای احترام گذاشتن به زمان مشتری

وقتی شما کسب و کارتان فقط حضوری است مشتریان مجبور می‌شوند زمان خود را صرف رفت و آمد و حضور در مغازه شما بکنند ولی وقتی یک وب‌سایت خوب داشته باشید دیگر چنین مسئله‌ای وجود ندارد. مشتری می‌تواند در هر بازه زمانی از شبانه روز که تمایل داشت به شما مراجعه و خریدش را انجام دهد و هیچ وقتی هم از او تلف نخواهد شد. از طرفی در خرید حضوری شاید مشتری مجبور باشد تک تک کالاها را بررسی کند ولی در خرید اینترنتی از این خبرها نیست و می‌تواند هر کالایی که دلش خواست با توضیحات کامل مشاهده کند.

۷. دستیابی به یک مزیت رقابتی

امروزه باید به مشتری یک دلیل مهم بدهید که بر اساس آن دلیل شما را انتخاب کند و شما را به جای یک برند دیگر در اولویت قرار دهد. طراحی سایت یکی از مهم‌ترین راه‌های رسیدن به یک مزیت رقابتی است. وقتی یک سایت را راه اندازی کنید همین موضوع، می‌تواند مهم‌ترین دلیلی باشد که به مشتری خود می‌دهید تا شما را انتخاب کند. یک وب‌سایت اعتباری به برند شما می‌دهد که باعث می‌شود اعتماد مخاطب خود را جلب کنید.

چند پیشنهاد و راهکار عالی برای طراحی سایت

 طراحی سایت

با توجه به دلایل بالا لازم است که صاحبان کسب و کار به فکر راه اندازی یک وب‌سایت خوب برای کسب و کار خودشان باشند ولی پیش از آن قصد داریم چند پیشنهاد دوستانه و جذاب برای طراحی سایت به شما بدهیم:

سایتتان را با وردپرس راه اندازی کنید

یکی از بهترین سیستم‌های مدیریت محتوا و سایت‌سازها، وردپرس است. با استفاده از وردپرس خیلی راحت می‌توانید سایت خودتان را راه اندازی کنید. با استفاده از افزونه‌ها و مهارت‌های موجود می‌توانید وب‌سایت خودتان را راه اندازی کنید و آن را رشد و توسعه دهید. اگر قصد دارید وردپرس را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید و بتوانید یک قالب اختصاصی برای آن ایجاد کنید و آن را به یک فروشگاه شگفت انگیز تبدیل کنید، پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره طراحی قالب وردپرس است. در این دوره هم با مبانی فتوشاپ آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید سایت مورد علاقه خودتان را با فتوشاپ طراحی کنید، سپس با استفاده از زبان‌های برنامه‌ریزی آن را به یک قالب تبدیل و در نهایت آن را با ابزارها و زبان‌های موجود با وردپرس سازگار کنید. این دوره یکی از خاص‌ترین دوره‌های طراحی سایت در ایران است و محتوایی واقعاً ناب و کاربردی دارد. در صورتی که تمایل دارید در دوره طراحی سایت شرکت کنید و اطلاعات کافی نسبت به این دوره کسب کنید، کافی است به آموزش طراحی قالب وردپرس مراجعه کنید.

حتماً سایت خودتان را چند زبانه کنید

چنانچه تمایل دارید برای کسب و کار خودتان یک وب‌سایت طراحی کنید، سعی کنید از همان آغاز این سایت را به صورت چندزبانه راه اندازی کنید. چندزبانه کردن وب سایت باعث می‌شود که مخاطبان شما دیگر از یک کشور خاص مانند ایران نباشند. کافی است سایتتان را به دو زبان فارسی و انگلیسی راه اندازی کنید. می‌توان گفت که با این کار تمام جهان را به مخاطب خودتان تبدیل کرده‌اید. هر چه سایت شما مجهز به زبان‌های بیشتری باشد، قطعاً مخاطبان شما بیشتر و فروش شما هم بیشتر خواهد شد. در صورتی که قصد دارید یک سایت چندزبانه راه اندازی کنید پیشنهاد می‌شود که به طراحی سایت چند زبانه مراجعه کنید. این دوره یکی از بهترین دوره‌های همیار آکادمی است که در آن به جزئیات مختلف خواهیم پرداخت و شیوه چندزبانه کردن یک وب‌سایت به صورت کامل در آن توضیح داده شده است.

همیار آکادمی را به خاطر بسپارید

مجموعه همیار آکادمی یکی از بهترین موسسات طراحی سایت در ایران است که با دوره‌های مختلف خود طراحی سایت را به صورت کاربردی به شما آموزش می‌دهد و به کمک آموزش‌های این مجموعه می‌توانید سایت خودتان را از صفر تا صد راه اندازی و مدیریت کنید. در صورتی که تمایل دارید با دوره‌های آموزشی و مقالات ارزشمند این مجموعه آشنا شوید، بد نیست که سری به همیار آکادمی بزنید.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم که مهم‌ترین دلایل لزوم راه اندازی وب‌سایت برای کسب و کار را بررسی کنیم و در نهایت چند پیشنهاد مفید برای راه اندازی یک سایت کارآمد ارائه دهیم. جهان امروز دارد کسب و کارها را به سمت اینترنتی شدن هدایت می‌کند و اگر هر چه زودتر برای طراحی سایت اقدام نکنیم ممکن است از بسیاری از رقبای خودمان عقب بمانیم و دیگر نتوانیم این عقب‌ماندگی را جبران کنیم. آیا تاکنون از خدمات همیار آکادمی استفاده کرده‌اید؟ در کدام دوره شرکت کرده‌اید؟ آیا از آن دوره رضایت داشته‌اید؟ لطفاً نظرات را با ما و سایر کاربران در سایت همیار آکادمی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: