کنسول Xbox Series X

شایعه: اطلاعات جدید کنسول Xbox Series X تا سه هفته آینده منتشر می شود

توسط علی جلیلی در ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ , ۲۱:۴۰

بنابر اخبار و شایعات جدید، به نظر می‌رسد اطلاعات جدیدی کنسول Xbox Series X که پیشتر فیل اسپنسر قولش را داده بود تا سه هفته آینده منتشر می‌شود. با دنیای بازی همراه باشید.

هنوز نمی‌دانیم که اخبار مذکور در رابطه با کنسول Xbox Series X است یا ایکس باکس لاکهارت ( نسخه ضعیف‌تر و ارزان‌تر از سری ایکس)، اما به هر ترتیب این اطلاعات برای کاربران و مشتریان خانواده ایکس باکس باید هیجان‌انگیز باشد. در گذشته نیز آقای اسپنسر (رئیس بخش ایکس باکس) توضیح داده بودند که در ماه آگوست ( ماه میلادی پیش رو) اطلاعات جدیدی از کنسول نسل بعدی خود منتشر خواهد کرد. بنظر میرسد که “به زودی” شاهد ارائه این اطلاعات در قالب یک نمایش زنده، همانند برنامه State of play باشیم.

با توجه به توییت آقای جف گراب (Jeff Grubb) در شبکه مجازی توییتر، این ادعا مطرح شده است که طرفداران می‌توانند تا سه هفته آینده اطلاعات جدیدی از کنسول ایکس باکس سری ایکس بشنوند. یکی از طرفداران که بعد از توییت اشتباهی آقای گراب در رابطه با تاریخ دقیق انتشار این اطلاعات سوال کرده بود، توانست جواب متفاوتی از او دریافت کند.

من عذرخواهی می‌کنم. با تاریخ اشتباهی نگاه انداختم. تا سه هفته دیگه.

به هر حال راه زیادی تا پایان ماه آگوست باقی مانده و معلوم نیست که کمپانی ایکس باکس در چه زمانی و قالبی این اطلاعات را منتشر می‌کند، اما جدا از هرچیز کنسول نسه نهمی مایکروسافت برای عرضه در تعطیلات سال جاری برنامه‌ریزی شده است.

نسل هشتم با تمام خاطرات عالی، خوب، بد و افتضاحش به آخر خط رسیده و کمتر از چندماه دیگر نسل نهم کنسول‌های خانگی خانواده پلی‌استیشن و ایکس باکس برای عرضه در بازارهای جهانی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. جای تعجب نیست که در این برهه زمانی، دو رقیب دیرینه یعنی سونی (Sony) و مایکروسافت (Microsoft) سفارشات بازی‌های نسل نهمی که در زمان عرضه کنسول‌ها در دسترس خواهند بود را ثبت کنند. البته این موضوع برای زمانی مناسب است که قیمت کنسول‌ها و البته تاریخ دقیق عرضه آن‌ها مشخص باشد.

به هر حال، گزارشات حاکی از آن است که فعلا کمپانی مایکروسافت بدون توجه به چیزهای مهم‌تر قصد دارد تا از بخش جدید فروشگاه Xbox Live که مربوط به کنسول نسل بعدی‌اش است رونمایی کند. بخشی که راه را برای پیش خرید بازی‌های نسل نهم کنسول Xbox Series X را باز می‌کند و علاقه‌مندان می‌توانن عناوین خود را پیش خرید کرده تا در روز عرضه کنسول‌ها حسابی سرگرم شوند. با توجه به پیامکی که یکی از کاربران وب‌سایت Reddit که از یک شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی بدست آورده، مشخص شده است که کاربران شرکت اینترنتی Telstra می‌توانند با فعالسازی سرویس Xbox All-Access (این سرویس به کاربران این امکان را می‌دهد که به صورت ماهیانه مبلغی برای دریافت یک ایکس باکس وان اس یا ایکس باکس وان ایکس را در کنار اشتراک ایکس باکس لایو گلد و سرویس Xbox Game Pass بپردازند و پس از ۲۴ ماه کنسول مورد نظر با تمام سرویس‌های درخواستی را تحویل بگیرند.) از خدمات پیش خرید عناوین Xbox Series X که به زودی راه اندازی می‌شود استفاده کنند.

باید دید که آیا این پیشنهاد شگفت انگیز تاثیری در فروش کنسول و بازی‌های ایکس باکس سری ایکس را دارد یا خیر. پیش‌تر نیز مایکروسافت تایید کرد که کنسول نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس در ماه نوامبر عرضه خواهد شد.

طرفداران خانواده ایکس باکس مدت‌های زیادی را صبر کردند تا نمایش هیجان‌انگیز هفته پیش را تماشا کنند. با اینکه این نمایش به اندازه کافی برای معرفی عناوین کنسول نسل نهمی شرکت مایکروسافت (Microsoft) ایده‌آل و مناسب بود، اما به عقیده آقای فیل اسپنسر رئیس بخش ایکس باکس، اطلاعات بیشتری قرار است در ماه آگوست از این کنسول منتشر شود.

طبق مصاحبه صورت گرفته میان آقای اسپنسر با وب‌سایت iJustine اینطور اضهارنظر شد که:

من بیشتر از قبل تشویق شدم تا درمورد این کنسول صحبت کنم که این اتفاق در ماه آگوست رخ می‌دهد. من فکر می‌کنم در ماه آگوست ما چیزهای بیشتری برای گفتن داریم.

طبق اخبار و شایعات منتشر شده، احتمالا مایکروسافت درصدد معرفی یک گزینه ارزانتر و البته ضعیف‌تر از کنسول Xbox Series X است که با کد احتمالی Xbox Lockhart معرفی شده و در ماه آگوست از این کنسول پرده‌برداری می‌شود. احتمالا این کنسول از خانواده سری S کنسول ایکس باکس وان باشد و در انتها با نام Xbox Series S معرفی شود که طبق برنامه‌های احتمالی مایکروسافت، این کنسول با کنسول نسل نهمی این شرکت به صورت همزمان در سرتاسر دنیا عرضه شود. بنظر می‌رسد که ماه آگوست ماه بسیار مهمی برای هر دو کمپانی مایکروسافت و سونی باشد چرا که طبق شایعات نیز قسمت بعدی برنامه State of Play سونی در ماه آگوست با در خصوص کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر خواهد شد.

از زمان معرفی کنسول Xbox Series X تا کنون، مدیران ایکس باکس بیش از هر موضوع دیگری روی ارزش بالای این کنسول برای خرید تاکید داشته‌اند. پشتیبانی کامل و همه جانبه از قابلیت backward و عرضه بازی‌های بزرگ و AAA روس سرویس گیم پس، تنها بخشی از این اقدامات تیم ایکس باکس است که توجه زیادی را به خود جلب کرده‌است و طبق شواهد مایکروسافت به روند عرضه قدرتمند خود ادامه خواهد داد.

آقای آرون گرینبرگ (Aaron Greenberg)، سرپرست تیم بازاریابی ایکس باکس در تازه‌ترین اظهار نظر خود اعلام کرد آن‌ها تا کنون “دلایل زیادی” برای تهیه کنسول نسل آینده به مخاطبان خود ارائه کرده‌اند و قصد دارند بیش از پیش به این روند به خود ادامه دهند.

آقای گرینبرگ توضیح داد از زمان عرضه اولین کنسول مایکروسافت، یک کنسول قرار است با بازی جدید مجموعه هیلو عرضه شود. پتانسیل Infinite بسیار بالاست و مجموعه را به روزهای اوج خود بازخواهد گرداند.

حقیقتا معتقدم برای یک عرضه کنسولی قدرتمند به یک بازی قدرتمند احتیاج است. خوشبختانه ما اکنون Halo Infinite را داریم، این بازی از ابتدا روی کنسول جدید توسعه یافته و برای این کنسول بهینه شده‌است. پس از سال‌ها قرار است کنسول خود را با بازی جدید مجموعه هیلو روانه بازار کنیم و این به شدت هیجان انگیز است. این بازی [Halo Infinite] از بسیاری جهات یک ریوبت برای مجموعه محسوب می‌شود اما، المان‌هایی نظیر سیستم مبارزات، اکتشاف و… بازی مدرنیزه شده‌است. اما باز هم این بازی یک عنوان داستان محور با حضور مسترچیف است. اگر قصد دارید تعطیلات خود را با یک بازی فوق العاده سپری کنید، دلیل خوبی برای تهیه کنسول جدید دارید.

 

هر دو شرکت مایکروسافت و سونی قصد دارند بزودی کنسول نسل نهمی خود را روانه بازار کنند. کنسول‌های بازی که از قدرت سخت افزاری بالایی برخوردارند و انتظار داریم که استقبال فروش قابل توجهی داشته باشند. متاسفانه سال ۲۰۲۰ بسیار عجیب بود و شیوع ویروس کرونا موجب شد تا شاهد لغو بسیاری از کنفرانس‌ها و رویدادهای فیزیکی باشیم.

بنیانگذار مایکروسافت در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران تایید کرد که ردموندی‌ها همچنان قصد دارند نوامبر را برای عرضه اکس باکس سری اکس در نظر گیرند. بنابراین قرار است در اواخر سال جاری شاهد عرضه کنسول نسل نهمی باشیم. نوامبر ماه تعجب آوری نیست و بسیاری از عناوین توسط شرکت‌ها در این تاریخ منتشر می‌شود.

به هر حال انتظار داریم در نوامبر سال جاری اکس باکس سری اکس و پلی استیشن ۵ راهی بازار شوند. در این بین باید تا رویداد آینده این کنسول باید منتظر ماند تا مشخص شود چه برنامه‌ای در کار است.

اکس باکس سری اکس

کنسول نسل بعدی کمپانی مایکروسافت قرار است در بازه تعطیلات میلادی سال جاری روانه بازار شود. طی هفته‌های اخیر شایعات و گزارشاتی زیادی به یک کنسول جدید با اسم رمز Lockhart اشاره داشتند. گزارشات تایید می‌کنند طی هفته آتی رسما مایکروسافت از این کنسول رونمایی خواهد کرد. این کنسول قرار است نسخه ارزان‌تر و ضعیف‌تر ایکس باکس سری ایکس باشد و به هم صور هم زمان و در کنار این کنسول در دسترس قرار گیرد. به تازگی گزارشاتی در فضای مجازی منتشر شده که تاریخ ابتدایی عرضه این دو کنسول را فاش می‌کند. طبق این گزارشات در ابتدا قرار بود تاریخ عرضه Xbox Series X در مرداد ماه باشد و Lockhart نیز چند ماه بعد از آن عرضه شود.

آقای برد سمز (Brad Sams)، تح

لیلگر وبسایت Thurrott در تازه‌ترین مقاله خود به سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های مایکروسافت برای تصاحب نسل بعدی کنسول‌ها پرداخته‌است. به گفته آقای سمز این کمپانی در ابتدا قصد داشت کنسول Lockhart را در اواسط ماه اکتبر و Xbox Series X را چند ماه پیش از آن عرضه کند. مسلما بعدها این برنامه‌ریزی تغییر کرد و مشخص نیست علت آن تصمیم تیم بازاریایی ایکس باکس بوده یا شیوع جهانی ویروس کرونا آن‌ها را ناچار به تغییر در برنامه‌ها کرده‌است.

نظر خود را درباره تاریخ عرضه کنسول Xbox Series X با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: