کمپانی-اکتیویژن

خانه‌نشینی مردم جهان، رشد مالی چشم‌گیری را برای کمپانی اکتیویژن رقم زده است

توسط میلاد یزدی در ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ , ۱۷:۴۵

با اعلام گزارش مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ توسط کمپانی اکتیویژن ، این مجموعه رکورد مالی ثبت کرده که فراتر از انتظارشان بوده است. در دنیای بازی بخوانید.

سال‌ها است که کمپانی اکتیویژن یکی از پرچم‌داران صنعت ویدئوگیم است که در کنار دو اَبَر کمپانی Take-Two Interactive و الکترونیک‌آرتز (و شاید یوبی‌سافت) سهم اعظم بازار بازی‌های ویدئویی را در اختیار دارند. اکتیویژن پس از ادغام با Blizzard و خرید mobile studio King، تنها با عرضه تعداد کمی بازی هنوز در جمع رده اول‌های ناشران و سازندگان مدیوم گیم جهان قرار دارد. گزارش سه ماهه جدید مالی این کمپانی بر این گفته صحه می‌گذارد.

با اعلام گزارش مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ توسط اکتیویژن، این مجموعه رکورد مالی ثبت کرده که فراتر از انتظارشان بوده است. واضح است که Call of Duty برگ برنده اصلی اکتیویژن بوده است و Call of Duty: Warzone با داشتن ۷۵ میلیون بازیکن بیشترین گیمر را در تاریخ این فرنچایز داشته است. در کنار آن، بازی Call of Duty Mobile نیز شاهد رشد شدید بازیکنان در سه ماهه دوم سال جاری میلادی بوده است.

از طرف دیگر کمپانی Blizzard نزدیک به ۳۲ میلیون کاربر ماهانه‌ی فعال در بین بازی‌های خود ثبت کرده است. بازی World of Warcraft شاهد رشد تعامل گیمرها بوده و The Shadowlands نیز در تست‌های عمومی نظرات مثبتی دریافت کرده است.

مانند بسیاری از کمپانی‌های دیگر صنعت بازی‌های ویدئویی، کمپانی اکتیویژن نیز خود معتقد است که این رشد چشم‌گیر به واسطه شیوع گسترده ویروس کرونا و خانه‌نشینی اکثر مردم در تمام سطح جهان رخ داده است. تا پایان سال جاری، این مجموعه بازی‌های Tony Hawk’s Pro Skater 1 و ۲، Crash Bandicoot 4: It’s About Time را برای کنسول‌های خانگی و PC و بازی Crash Bandicoot: On the Run را برای پلتفرم موبایل در برنامه انتشار دارد. البته همچنین قسمت بعدی Call of Duty نیز حتما عرضه خواهد شد که هنوز به‌شکل رسمی از آن رونمایی نشده است.

نظرات خود را در مورد رشد مالی چشم‌گیر کمپانی اکتیویژن با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: