اکس باکس سری اکس

اکس باکس سری اکس از تمامی کنترلرهای اکس باکس وان پشتیبانی می کند

توسط مهتاب جهاندار در ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ , ۱۶:۱۹

اخیرا سونی اعلام کرد کنترلر دوالشاک ۴ تنها از بازی‌های پلی استیشن ۴ روی پلی استیشن ۵ پشتیبانی خواهد کرد. حال مشخص شده که اکس باکس سری اکس هم تمامی کنترلرهای اکس باکس وان را پشتیبانی خواهد کرد. برای مشاهده ادامه مطلب با دنیای بازی همراه باشید.

هنگامی که سونی اعلام کرد دوالشاک ۴ به پشتیبانی بازی‌های پلی استیشن ۴ روی PS5 می‌پردازد، مایکروسافت یادآور شد که کنسول نسل نهمی آن یعنی اکس باکس سری اکس این قابلیت را دارد تا از تمامی کنترلرهای اکس باکس وان پشتیبانی کند.

این خبر را مایکروسافت در حساب توییتر اکس باکس انگلستان تایید کرده است. معنای پشتیبانی از تمامی کنترلرهای اکس باکس وان، کنترلرهایی نظیر Xbox Adaptive Controller، Xbox Elite Wireless Controllers و SCUF Controllers را دربرمی‌گیرد.

هر دو کنسول نسل نهمی مایکروسافت و سونی قرار است از فصل تعطیلات ۲۰۲۰ یعنی نوامبر سال جاری، راهی بازار شوند. تاکنون مایکروسافت یا سونی به تاریخ دقیق عرضه اشاره نکرده اما گفته شده آگوست امسال باید شاهد اعلام قیمت نهایی کنسول‌های نسل جدید باشیم.

پشتیبانی اکس باکس سری اکس از کنترلر اکس باکس وان امر عجیبی نبوده و انتظار می‌رفت شرکت ردموندی چنین خبری را اعلام کند. گذشته از آن اکس باکس جدید دارای کنترلری شبیه به نسخه Elte اکس باکس وان است و در سوی دیگر پلی استیشن ۴ در این زمینه از قابلیت محدودی برخوردار است.

نظر خود را درباره پشتیبانی اکس باکس سری اکس به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: