عرضه بازی Cyberpunk 2077 برای Xbox Game Pass

اطلاعات جدیدی از سیستم دیالوگ بازی Cyberpunk 2077 منتشر شد

توسط میلاد یزدی در ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ , ۱۹:۰۰

روز گذشته و طبق اعلام استودیو CD Projekt RED به عنوان توسعه‌دهنده بازی Cyberpunk 2077 ، اطلاعات جدیدی از از سیستم دیالوگ بازی منتشر شد. با دنیای بازی همراه باشید.

سوالات زیادی در ذهنمان وجود دارد. اما مهم‌ترین آنها شاید یک پرسش ساده است. آیا بازی Cyberpunk 2077 واقعا به عرضه در سال ۲۰۲۰ می‌رسد؟ بازی تا به حال دو بار تاخیر نسبتاً بلند خورده است. بار اول از فروردین ۹۹ به شهریور و بار دوم از شهریور ماه به آبان ۹۹. با این وجود تاکنون اطلاعات بسیار زیادی از این اثر جاه‌طلبانه منتشر شده است. اکنون به نظر می‌رسد که ویژگی‌های دیگری از این اثر مورد انتظار ارائه شده است.

طبق اطلاعات منتشر شده در مجله رسمی پلی‌ا‌ستیشن در سپتامبر ۲۰۲۰، توسعه‌دهندگان بازی، اطلاعاتی از سیستم دیالوگ بازی Cyberpunk 2077 ارائه داده‌اند. دقیقا مانند اثر قبلی استودیو CD Projekt RED، حجم بی‌پایانی از دیالوگ‌گویی‌ها در بازی وجود خواهد داشت. اما در Cyberpunk 2077 کاراکتر اصلی بازی این توانایی را خواهد داشت تا در طول گفتگو به اطراف نگاه گند و حتی کمی قدم بزند. در واقع این مساله باعث خواهد شد تا علاوه بر پیش‌بُرد داستان، تمرکز گیمر به اتفاقاتی که در اطرافش در حال رخ دادن است نیز باشد. البته این احتمال وجود دارد که این ویژگی پس از مدتی در بازی Cyberpunk 2077 به تکرار بیافتد، اما به هر صورت گامی در نزدیک شدن به واقعیت بازی و جذابیت آن خواهد بود.

می‌دانیم مدت زمانی از رونمایی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و Xbox Series X می‌گذرد. هنگامی که سونی در مراسم رونمایی از بازی‌های پلی‌استیشن ۵، از طاهر کنسول خود پرده برداشت، اطلاعات زیادی از آن بدست آوردیم. شاید مهم‌ترین مساله، حجم بالای تعداد عناوین استودیو‌های شخص ثالث نشان داده شده در مراسم بوده است. اما به نظر می‌رسد که Cyberpunk 2077، یکی از بازی‌هایی که از مدت‌ها قبل عرضه آن به‌صورت میان‌نسلی مشخص شده بود، اطلاعات جدیدی برای به اشتراک گذاشتن با هواداران خود دارد.

جف گروب (Jeff Grubb) از رسانه VentureBeat در مورد آنچه که پاسخ کمپانی مایکروسافت به انحصار زمانی در اختیار سونی، برای بازی‌های استودیو‌های شخص‌ثالث است، مساله‌ای را مطرح کرده است. وی گفته است که برخی از بازی‌ها روی کنسول مایکروسافت، در روز عرضه روی سرویس Xbox Game Pass‌ قرار خواهند گرفت. او در هنگام  ارائه این اطلاعات بازی Cyberpunk 2077 را مثال زده است. اما اکنون رادک گرابوسکی (Radek Grabowski) مدیر روابط عمومی استودیو CD Projekt RED گفته است که گروب باید بازی دیگری را مثال می‌زد. چرا که در حال حاضر صفر درصد احتمال عرضه Cyberpunk 2077 روی سرویس Game Pass وجود دارد.

البته این مساله تعجب‌آور نیست. چرا که طبیعتاً علی‌رغم پیشنهاد مایکروسافت، بسیار بعید به نظر می‌رسد یک عنوان AAA، آن هم به بزرگی سایبرپانک ۲۰۷۷، در روز عرضه روی Game Pass منتشر شود. بازی Cyberpunk 2077 اکنون و پس از عرضه موفقیت‌آمیز The Last of Us Part II، مورد انتظار‌ترین عنوان سال ۲۰۲۰ است و قرار گرفتن آن دست‌کم در روز عرضه روی Game Pass، قطعاً به فروش آن لطمه خواهد زد. البته دور از انتظار نیست که این اثر پس از مدتی احتمالاً طولانی همانند Witcher 3 روی Game Pass منتشر شود.

به هر حال مایکروسافت هفته پیش، تاریخ رونمایی از بازی‌های کنسول Xbox Series X را مشخص نمود و حتماً در هفته آینده و پس از پایان مراسم در تاریخ ۲ مرداد، مسیر روشن‌تری را می‌توانیم برای آینده مایکروسافت و کنسول آن متصور شویم.

نظرات خود را در مورد بازی Cyberpunk 2077 با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: