درآمد-EA-از-پرداخت-های-درون-برنامه-ای

گزارش مالی سه ماهه اول کمپانی EA ، افزایش قابل توجه درآمد این مجموعه را نشان می‌دهد

توسط میلاد یزدی در ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ , ۱۹:۱۹

گزارش مالی سه ماهه اول کمپانی EA. افزایش چشم‌گیر درآمد این مجموعه و تعداد بازیکنان سری FIFA و Madden را نشان می دهد. همراه با دنیای بازی باشید.

به عنوان یک اقدام متداول و مرسوم در میان شرکت‌های بزرگ ویدئوگیم، کمپانی EA به عنوان شرکتی که در سراسر جهان سهام‌داران بزرگ و کوچکی دارد، عملکرد مالی خود را در سه ماهه اول سال میلادی ۲۰۲۰ منتشر کرد. رشد مالی این شرکت نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته نزدیک به ۱۷ درصد بوده است.

به گفته اندرو ویلسون (Andrew Wilson) مدیر عامل الکترونیک‌آرتز، EA بخش قابل توجهی از این رشد مالی را مدیون استقبال بیش از ده‌ها میلون کاربر جدید از بازی‌های FIFA 20، Madden 20 و Sims 4 است. این مساله در حالی است که پایه بازیکنان FIFA نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته، دو برابر شده است و Madden NFL نیز حتی با ثبت رکورد افزایش ۱۴۰ درصدی در جذب بازیکنان، بهتر عمل کرده است.

این مساله طبق گفته Blake Jorgensen از دیگر مدیران ارشد کمپانی EA، یک نتیجه استثنایی و غیر قابل پیش‌بینی بوده است. همچنین وی اعلام کرده است که با عرضه محتواهای فصل پنجم بازی Apex Legends، این بازی نیز در جذب بازیکن به بالاترین قله خود رسیده است.

طبق آخرین اخبار بازی، بر هیچ‌کس پوشیده نیست که بخش بزرگی از درآمد شرکت الکترونیک آرتز (EA) را پرداخت‌های درون برنامه‌ای بازی‌ها و سرویس‌های آنلاین تشکیل می‌دهند؛ روندی که اصلی‌ترین شیوه کسب درآمد آن‌ها در طی سالیان گذشته بوده است. حال خلاصه دریافت مالی سه‌ماهه اخیر آن‌ها نشان می‌دهد که این روند همچنان با کسب درآمد بیشتری ادامه داشته است.

پیش‌تر و در طی سه‌ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۹-۲۰ که از اکتبر ۲۰۱۹ تا پایان دسامبر ۲۰۱۹ را شامل می‌شود، کمپانی EA نزدیک به یک میلیارد دلار (دقیقا ۹۹۳ میلیون دلار) از پرداخت‌های درون برنامه‌ای یا سرویس‌های آنلاین درآمد داشته است که البته هنگام انتشار این گزارش، آن‌ها را دوبل در نظر می‌گیرد. این رقم افزایش ۲۷ درصدی نسبت به سه‌ماهه مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد. در همین حال، در دوره ۱۲ ماهه این شرکت هم درآمد ۲ میلیارد و ۸۳۵ میلیون دلاری از پرداخت‌های درون برنامه‌ای کسب کرده است، که بازهم افزایش ۲۷ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. این رقم سال گذشته ۲ میلیارد و ۲۴۱ میلیون دلار بوده است.

این رقم‌ها عظیم به‌نظر می‌رسند، اما اصلا تعجب آور نیست. به‌خصوص وقتی که خروجی کمپانی EA در سال ۲۰۱۹ را نظر داشته باشیم، این رقم‌ها طبیعی خواهد بود. بازی‌هایی همچون FIFA و Madden، سودآوری بزرگی برای ناشر داشته‌اند، اما ناگفته هم نماند که Apex Legends ساخته استودیوی ری‌اسپاون (Respawn Entertainment) که در سال ۲۰۱۹ عرضه شد، سهم بزرگی در سودآوری این شرکت داشته است.

از آوریل سال ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱، شرکت EA قصد دارد که در مجموعه ۱۴ بازی منتشر کند. از این میان چهار عنوان اصلی آن‌ها کاملا غیرورزشی خواهد بود. در طی ارائه این گزارش مالی، کمپانی صحبت‌هایی هم در مورد توسعه بازی‌هایشان برای پلی‌استیشن ۵ و Xbox Series X و همچنین برنامه‌‌هایشان برای پشتیبانی از نینتندو سوئیچ مطرح کردند.

نظرات خود را در مورد درآمد کمپانی EA با دنیای بازی درمیان گذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: