بازی assassins creed valhalla

بررسی بازی assassins creed valhalla ؛ تریلر، گیم پلی و داستان اساسین کرید والهالا

توسط میلاد یزدی در ۲۹ تیر ۱۳۹۹ , ۱۹:۳۵

بازی assassins creed valhalla یک عنوان اکشن ماجراجویی و جدیدترین بازی در مجموعه مشهور assassins creed است که در پایان سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد.

شرکت توسعه‌دهنده بازی اساسین کرید والهالا پیش از این در مجموعه مذکور assassin’s creed odyssey را منتشر کرده بود. داستان بازی assassin’s creed valhalla شرح یک تاریخ بدیل (Alternative History) است که در آن وایکینگ‌ها بریتانیا را اشغال می‌کنند. در این عنوان بازیکنان شخصیت Eivor را کنترل می‌کنند؛ یک وایکینگ مهاجم که مردمش را به سمت انگلستان هدایت می‌کند و در نبرد میان دو دسته معارض نیز درگیر شده است.

در ادامه با بررسی بازی assassins creed Valhalla دنیای بازی را همراهی کنید.

بررسی بازی assassins creed Valhalla

داستان بازی assassins creed valhalla

یکی از ایراداتی که به دو عنوان اخیر مجموعه Assassins Creed است، ساعات طولانی و خسته کننده گیم‌پلی بازی است. بسیاری از افرادی که این دو عنوان را تجربه کرده‌اند از فعالیت‌های بی‌شمار و طولانی این بازی‌ها گله‌مند بوده‌اند. مطمئنا بازی Assassins Creed Valhalla نیز عنوانی عظیم و طولانی خواهد بود اما، قصد دارد ساختار روایت خط داستانی اصلی بازی و ماموریت‌های جانبی را متحول کند.

به گفته آقای داربی مکدویت (Darby McDevitt)، کارگردان روایی بازی، آن‌ها قصد دارند از روند همیشگی فاصله بگیرند و ماموریت‌های جانبی تکراری و کلیشه‌ای را حذف کنند. وی در مصاحبه‌ای با وبسایت Gamingbolt از جزئیات این تصمیم تیم سازنده پرده برداری کرد و توضیح داد این تغییرات کدام المان‌های بازی را دربرمی‌گیرد.

آقای مکدویت توضیح داد در ابتدا مراحل توسعه بازی، تیم توسعه متوجه شده با توجه به داستان محور بودن این بازی، اینکه Eivor دست از حملات و غارت‌های خود دست بردارد و شروع به کمک برای رفع روزمرگی‌های مردم غریبه کند، چندان منطقی جلوه نمی‌کند.

مکدویت می‌گوید: یکی از سوالاتی که از همان ابتدا برای من و تیمم مطرح شده، این بود که آیا استفاده از ماموریت‌های اصلی و فرعی سنتی در داستان بازی منطقی است آیا یک وایکینگ که برای غارت به یک کشور غریبه سفر کرده، آیا تصمیم به انجام چنین اعمال می‌گیرد؟ کمک به مردم عامی شاید از یک قهرمان مردمی یا یک مزدور بربیاید اما، چندان برای یک وایکینگ منطقی نیست.

بنابراین تصمیم گرفتیم ساختار سنتی بازی‌های نقش-آفرینی را تغییر دهیم و داستان‌های بلند مدت با روایت پر جزئیات و پیچش‌های داستانی معطوف کنی.

لارنس لتالین (Laurence Letalien) دستیار طراحی در بازی Assassin’s Creed Valhalla در گفتگویی با وبسایت VG247 به بازگشت سیستم مخفی‌کاری اجتماعی در بازی اشاره کرده است. این مکانیک به‌طور کامل در دو عنوان قبلی فرنچایز یعنی Origins و Odyssey غایب بوده است و اکنون علی‌رغم تفاوت‌هایی که با نسخه‌های قدیمی دارد، به بازی برخواهد گشت. وقتی در مناطق شلوغ هستید، شخصیت اصلی بازی می‌تواند در میان جمعیت مخفیانه و به آرامی حرکت کند تا به‌سادگی قابل شناسایی نباشد. وی همچنین گفت که ابزار‌های دیگری برای بهبود سیستم مخفی‌کاری در بازی وجود خواهند داشت.

نکته جالبی این گفتگو اینجا بود که وقتی از لتالین سوال شد که آیا این مکانیک، به معنای مخفی شدن کامل در جمعیت نیست؟ پاسخ داد که بله.

لارنس لتالین می‌گوید: در واقع این امکان وجود دارد که گیمر بتواند در جمعیت‌های خلوت‌تر مانند سیستم‌های مخفی‌کاری مشابه با عناوین قدیمی پیش برود. در مورد عناصر و ویژگی‌های مخفی‌کاری دیگری که در بازی assassins creed valhalla وجود دارد نمی‌توانم صحبت کنم. اما شاید Monk ها هم به بازی برگردند.

داستان بازی assassins creed valhalla

قیمت بازی assassins creed valhalla

داستان بازی assassins creed valhalla در قرن ۹ میلادی و در کشور انگلستان اتفاق می‌افتد. Eivor نقش اصلی بازی  یک مبارز وایکینگ است که مردم خود را از کشور نروژ به سوی انگلستان رهبری می‌کند تا در آن مناطق زندگی کنند. از سوی دیگر شاه آلفرد در انگلستان که از دشمنان وایکینگ‌ها است علیه‌شان قیام می‌کند و مبارزه میان آن‌ها شکل می‌گیرد. آلفرد با وجود شکست خوردن از وایکینگ‌ها و دشواری‌هایی که با آن روبرو می‌شود قصد دارد با متحدکردن کشور انگلستان این مهاجمان را از سرزمین خود بیرون براند.

داستان بازی assassins creed valhalla زمانی جالب‌تر می‌شود که Eivor پس از ورود به انگلستان با گروه Assassins و Templar Order روبرو شده و خود در نزاع میان‌ آن‌ها درگیر می‌شود. به این شکل بازی به داستان‌های عناوین سری قبل نیز می‌پردازد و از نظر روایی آن داستان‌ها را نیز تکمیل می‌کند.

تریلر بازی assassins creed Valhalla

دانلود بازی assassins creed valhalla

در تریلر بازی assassins creed valhalla شاهد صحنه‌های خونینی از نبرد‌های درون بازی هستیم. صدای رهبر فرقه ساکسون‌ها در پس‌زمینه نیز شنیده می‌شود که وایکینگ‌ها را مبارزینی وحشی و بی‌رحم خطاب می‌کند. با این حال می‌بینیم که وایکینگ‌ها مخالف صحبت‌هایی هستند که رهبر ساکسون‌ها می‌گویید. آنها فقط بربر نیستند. در پایان نیز پروتاگونیست داستان با تیغه‌های معروف فرنچایز Assassin’s Creed که در لباس خود پنهان کرده است از راه می‌رسد. اولین تریلر رسمی Assassin’s Creed Valhalla را در ادامه تماشا کنید:

تریلر گیم پلی بازی assassins creed Valhalla

استودیو بازی‌سازی یوبی‌سافت برای بازی Assassin’s Creed Valhalla، مدتی است که بازاریابی خود را شروع کرده و هیجان زیادی را برای طرفداران این فرنچایز به وجود آورده است.

در حالی که در ماه‌های گذشته تعدادی از هواداران از منتشرنشدن گیم پلی بازی نگران شده بودند اشرف اسماعیل (Ashraf Ismail) مدیر خلاقیت بازی اعلام کرد که هیچ دلیلی برای نگرانی در این مورد وجود ندارد. او چندی پیش به هوادارن اطلاع داد که یوبی‌سافت قطعاً و به‌زودی محتواهای زیادی از Assassin’s Creed Valhalla به طرفداران نمایش می‌دهد. اسماعیل در مصاحبه خود با رسانه Washington Post در وبسایت یوتیوب نیز مجدد روی این مساله تاکید کرد و از هواداران خواست تا صبور باشند.

اما همانطور که پیش‌بینی می‌شد پس از تمام شدن رویداد Ubisoft Forward در اوایل تابستان امسال ویدیویی منتشر شد که ۳۰ دقیقه از گیم ‌پلی بازی Assassin’s Creed Valhalla شامل نبردها و باس‌های بازی را نشان می‌داد. در ادامه می‌توانید گیم پلی‌هایی که از این عنوان منتشر شده را تماشا کنید:

سی دقیقه از گیم پلی بازی اساسین کرید والهالا:

هفت دقیقه از گیم پلی جدید بازی اساسین کرید والهالا:

مشخصات بازی اساسین کرید والهالا

مشخصات بازی assassins creed valhalla

در بررسی مشخصات بازی assassins creed valhalla باید در نظر داشته باشیم که این عنوان بر خلاف assassin’s creed odyssey تنها دارای یک شخصیت اصلی با نام ایوور (Eivor) خواهد بود. بازی اساسین کرید والهالا گیم پلی متفاوتی خواهد داشت و سایر ویژگی‌ها نیز مانند مکانیک‌های پیشرفته نقش‌آفرینی و استراتژی رهبری گروه و شخصی‌سازی تعاملات و مذاکرات نیز در بازی وجود دارد و تنظیمات فراوانی رو آنها اعمال شده است.

به گفته کارگردان روایی بازی assassins creed valhalla ماموریت‌های جانبی این بازی مانند تکه‌های پازل یک فیلم داستان محور هستند و پیچش‌های داستانی این ماموریت‌ها در خاطر مخاطب ماندگار می‌شود.

بازی Assassin’s Creed Valhalla قرار است در تاریخ ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۰ عرضه شود. همچنین در اطلاعاتی که روی سایت این بازی قرار گرفته است، تایید شد که این عنوان یک بازی میان‌نسلی خواهد بود. با این حال در تریلر منتشر شده فقط از کنسول‌های ایکس‌باکس ‌One و ایکس‌باکس Series X نام برده شده است.

البته این نکته هم تایید شده که بازی اساسین کرید والهالا برای ps4 و ps5، کامپوترهای شخصی و همچنین پلتفرم گوگل استدیا نیز منتشر خواهد شد. نام بردن از کنسول ایکس‌باکس در این تریلر می‌تواند نشان‌دهنده این موضوع باشد که یوبی‌سافت امکان دارد برای مدت محدودی این بازی را در انحصار مایکروسافت قرار دهد. البته این مساله تایید نشده است.

سیستم مورد نیاز بازی assassins creed Valhalla

بازی اساسین کرید والهالا سیستم مورد نیاز

سیستم حداقلی مورد نیاز برای اجرای بازی assassins creed Valhalla به شرح زیر است:

  • سیستم‌ عامل: ویندوز ۱۰ ( نسخه ۶۴ بیتی)
  • پردازنده: Intel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD FX-8320
  • حافظه‌ی رم: ۸ گیگابایت
  • فضای مورد نیاز برای نصب بازی: ۵۰ گیگابایت
  • کارت گرافیک: AMD Radeon R9 380 / NVIDIA GeForce GTX 960 2GB
  • دایرکت‌ایکس: نسخه ۱۱

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: