وام بانکی

راجب تسهیلات وام بانکی و وام صندوق بازنشستگی بیشتر بدانید

توسط واحد تبلیغات در ۲۸ تیر ۱۳۹۹ , ۱۴:۵۴

نیاز افراد تسهیلات بانکی

همانطور که میدانید به قرض دادن پولی که سود دارد و در زمان معینی بین قرض دهنده و قرض گیرنده انجام می شود، وام می گویند و حکم امانت را دارد برای همین شرایطی از سوی قرض دهنده اعمال می شود. در بانکداری اسلامی به وام بانکی، قرض الحسنه گفته می شود و اگر درصدی برای بازپرداخت گرفته می شود به عنوان کارمزد بانکی می باشد.

به بیانی دیگر پول و یا هر نوع دارایی است که از طرف دهنده وجه به گیرنده وجه داده می شود، و کسی که پول را دریافت کرده است طبق قراردادی متعهد می شود اصل پول را به همراه مقداری بهره به شخص اول تحویل دهد. سخت گیری های بانک ها برای بازپرداخت، فقط برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی می باشد.

بانک ها طبق قوانین اسلامی بدون ربا، ملزم هستند تا در میزان سود شرعی حاصل از تسهیلات مشارکت کنند. در واقع بستری مهیا می شود تا مردم آسان تر و به صورت شرعی به اهداف خود برسند و از طرفی بانک هم با سود های وضع شده منابع مالی خود را تامین می کنند.

چون در وام بانکی، مشارکت سود وجود ندارد. پس بطور کلی پولی که برای کمک به صنعت های راکد داده میشود، تسهیلات و وجوه پرداخت شده  برای ازدواج، مسکن و … وام می گویند.

دریافت وام فوری

با توجه به طولانی بودن فرایند های بانکی، گرفتن وجه کمکی برای درخواست کنندگان کمی سخت شده است. ممکن است شرایط ضروری در زندگی به وجود بیاید که در زمان کوتاه، نیاز به یک وجه هنگفتی داشته باشیم مثل راه اندازی یک کارگاه، خرید جهیزیه، خرید تجهیزات یک کارخانه و موارد مشابه.

برای برخی افراد پیش آمده است تا هنگام مراجعه به بانک و درخواست وام فوری، جواب منفی از متصدی بانک دریافت کرده باشند، در صورتی که بانک های دولتی و خصوصی موظف به ارائه وام فوری به متقاضیان می باشند. بانک ها علاقه به تسهیلات فوری و با سود مناسب دارند. هنگام گرفتن این تسهیلات تنها به اینکه نیاز مالی شما خیلی سریع برطرف شده، توجه نکنید. نرخ سود و میزان بازپرداخت ماهانه از جمله مواردی است که باید به آن دقت لازم را داشته باشید.

یکی از دلایلی که افراد را در هنگام گرفتن وام فوری مایوس می کند این است که برای مدتی نیاز است پول شما در بانک بخوابد. بسیاری افراد هستند که سپرده گذاری دارند ولی نیاز به دریافت وام ندارند و یا شاید شرایط لازم برای دریافت آن را نداشته باشند. شما که متقاضی این وام فوری هستید و سپرده ندارید، هوشمندانه رفتار کنید و از افرادی که سپرده دارند و امتیاز حساب آنها بالا است، امتیاز وامشان را خریداری کنید.

شاید با فروش وام آشنا نبوده اید اما یکی از سریع ترین و راحت ترین راهی که به وجه مورد نظر برسید، خرید امتیاز وام می باشد. روند کار به این شکل است که فردی حسابی در بانک دارد که معدل حسابش بالا می باشد، شما تلاش می کنید تا با آوردن ضامن مورد نیاز، آن شخص بتواند وامش را دریافت کند.

بین خود و فروشنده، قراردادی ببندید تا پس از دریافت وام، مبلغ مورد نظرش را از وجه دریافتی کسر کند و مابقی را به حساب شما واریز کند. از فروشنده، چک یا سفته  برای اطمینان از حسن انجام کارش دریافت کنید. بانک رسالت این امکان را فراهم آورده است تا امتیاز وام برای مشتریان به راحتی قابل انتقال باشد. با تایید مدیر شعبه این امتیاز بین شعبات بانک رسالت به راحتی قابل جا به جایی می باشد.

به هر حال اگر از روش خرید امتیاز وام شخص دیگری استفاده نکردید و خواستید به روش معمول پیش روید و برای دریافت وام فوری نیاز بود، سپرده داشته باشید و یا اینکه مبلغی از سپرده شما مسدود شود، حتما از مامور بانک مربوطه سوال کنید که به چند درصد سپرده شما وام تعلق می گیرد و میزان سود دریافتی چقدر است.

بطوری کلی بی هدف به دنبال گرفتن این وجه کمکی نباشید. تسهیلات مختلفی انواع بانک ها در اختیار مردم قرار می دهند، به این منظور نیست که شما مجبور به دریافت آن ها می باشید. وام بی هدف مانند یک دسته چک، شما را وسوسه می کند تا در خرید کالا از آن استفاده کنید و اینجاست که در هنگام پرداخت اقساط دچار پشیمانی می شوید.

وام بانکی

وام صندوق بازنشستگی

یکی دیگر از وام هایی که به متقاضیان داده می شود مربوط به قشر بازنشسته می باشد. مبلغ این وام هرچند کم است اما شاید برطرف کننده مشکل کسی باشد. اگر چند وظیفه بگیر در خانواده وجود داشته باشد، باید همه فرم تعهد وراث را امضا کنند و به مدیریت استانی تحویل دهند، زیرا وام باید به یک نفر برسد و رضایت همه الزامی می باشد.

مرحله دوم ثبت نام وام صندوق بازنشستگی از اردیبهشت امسال آغاز شد. مبلغ این وام ۷ میلیون تومان بود. اقساط وام صندوق بازنشستگی ۳۶ ماه و کارمزد آن ۴ درصد است.

برای اطلاع پیدا کردن از سایر مراحل ثبت نام، به سایت صندوق بازنشستگی کشوری مراجعه کنید. اولویت گرفتن این وام صندوق بازنشستگی، با افرادی است که تاکنون وام دریافت نکرده اند و یا وام های دریافتی قبلی خود را تسویه کرده باشند. برای ثبت نام به مدرک خاصی نیاز نمی باشد و کد ملی، شماره دفتر کل و شماره حساب حقوقی بانک عامل کافی می باشد. در این وام به دلیل محدودیت پرداخت بانک عامل، امکان جا به جایی اولویت وجود ندارد.

پس از اتمام ثبت نام تمامی سوابق درخواست کنندگان از جمله میزان حقوق، وام های دریافتی و بهره مندی از سایر تسهیلات مورد بررسی قرار می گیرد و پس از اولویت بندی بر مبنای اعتبار تخصیصی، واجدین شرایط انتخاب و در سایت صندوق اسامی افراد اعلام خواهد شد.

یکی از تصمیماتی که صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان گرفته ، این است که وامی برای ازدواج فرزندان آن ها قرار داده است. شرط لازم برای گرفتن این وجه، تاریخ عقد آنها است که باید از ابتدای سال ۹۸ باشد. برای اطلاعات بیشتر به سایت صندوق بازنشستگی مراجعه فرمایید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: