خرید-سهام-Epic-Games-توسط-سونی

خرید سهام Epic Games توسط سونی ، تاثیری بر ارتباط این دو کمپانی نخواهد گذاشت

توسط میلاد یزدی در ۲۱ تیر ۱۳۹۹ , ۱۹:۱۳

به گفته مدیر عامل کمپانی اپیک‌گیمز، خرید سهام Epic Games توسط سونی ، تاثیری بر ارتباط این دو کمپانی نخواهد گذاشت. با دنیای بازی همراه باشید.

چرخه بازاریابی کنسول‌های نسل بعد سونی و مایکروسافت مدتی است که در جریان قرار گرفته است. سخت‌افزار این دو کنسول بدون تردید قابل ستایش هستند. اما یک کمپانی بزرگ که بار‌ها از پتانسیل‌های کنسول پلی‌استیشن ۵ تمجید کرده است، اکنون ادعای ارتباط ویژه با سونی را رد کرده است.

کمپانی Epic Games از سیستم طراحی شده در پلی‌استیشن ۵ برای دموی تکنیکال موتور بازی‌سازی Unreal Engine 5 استفاده کرده است و همان‌طور که می‌دانیم، مدیران ارشد این مجموعه، پیش‌تر اعلام کرده‌اند که برای پیاده‌سازی حداکثر توانایی‌های کنسول سونی، تغییراتی در موتور اختصاصی خود خواهند داد و از این بابت هیجان‌زده هستند. روز گذشته بود که خبری مبنی بر خرید قسمتی از سهام اپیک‌گیمز به مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار توسط سونی منتشر شد و اکنون مدیر عامل این کمپانی ادعای ارتباط این مساله با تمجید‌های قبلی از سخت‌افزار سونی و اثرات احتمالی آن بر UE5 را رد کرده است.

تیم سویینی (Tim Sweeney) رئیس هیات‌مدیره اپیک‌گیمز در اکانت توییتر خود، اساساً تاثیر این معامله بر برجسته کردن توانایی‌های Unreal Engine 5 در PS5 را تکذیب کرده است. وی گفته است که در حقیقت هیچ گفتگو یا مذاکره‌ای در مورد این مساله صورت نگرفته است و همه پروژه‌هایی که با سونی پیش می‌برند، از قبل اعلام شده است.

تصور می‌کنم کسانی که هنوز به تاثیر این خرید و فروش در موتور بازی‌سازی UE5 مشکوک هستند(مانند خود من)، همچنان این تردید را خواهند داشت. اما با توجه به دموی پخش شده از این موتور و صحبت‌های پیشین تعداد زیادی از مدیران ارشد اپیک گیمز و تحسین‌های فراوان آنها از کنسول پلی‌استیشن ۵، اثر تبلیغاتی این مساله اجتناب ناپذیر خواهد بود. در پایان مهم نیست که چه اتفاقی خواهد افتاد. سونی رقیب بزرگی به نام مایکروسافت دارد. آنها همیشه برای عقب نماندن از رقابت، ایده‌ای در سر خواهند داشت.

نظرات خود را در مورد خرید سهام Epic Games توسط سونی با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: