سرمایه گذاری سونی

سونی مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار روی اپیک گیمز سرمایه گذاری کرد

توسط بهنام میرزائی در ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , ۱۰:۲۸

سرمایه گذاری سونی روی کمپانی اپیک گیمز، خبر مهمی بود که از جانب هر دو مدیرعامل این کمپانی‌ها بیان شد و گویا همکاری آن‌ها بسیار گسترده‌تر از گذشته ادامه‌دار خواهد بود. همراه با دنیای بازی باشید.

طبق آخرین اخبار بازی، طی چند ماه گذشته، اپیک گیمز (Epic Games) حرف‌های زیادی درمورد سونی و کنسول نسل بعد آن‌ها یعنی پلی‌استیشن ۵ مطرح کرده است. همان‌طور که یقینا یکی از این حرف‌ها را به‌یاد می‌آورید؛ این شرکت از طریق یک دموی فنی چشمگیر، از Unreal Engine 5 با سیستم این کنسول رونمایی کرد. خب، به‌نظر می‌رسد که این دو کمپانی بسیار بیشتر از آن‌چه انتظارش را داشتید، باهمدیگر صمیمی رفتار می‌کنند، چرا که سونی به‌تازگی پول زیادی را در این شرکت سرمایه گذاری کرده است.

گزارشی که از سوی VentureBeat منتشر شده است، این موضوع را تائید کرده و گویا هر دو شرکت خبر از معامله جدیدی می‌دهند. سونی ۲۵۰ میلیون دلار در این شرکت سرمایه گذاری کرده است و طبق گفته‌ی اپیک گیمز، چنین چیزی به آن‌ها در افزایش ۱.۸۳ میلیارد دلاری ارزش آن‌ها کمک زیادی داشته است. مدیران این دو کمپانی، طبق اظهارات جدید خود، به تمجید از یکدیگر پرداخته‌اند. سونی اعتقاد دارد که اپیک هم‌اکنون در راس صنعت بازی سازی قرار دارد و در مقابل اپیک می‌گوید که سونی تصویری از تجربیاتی که در مدیوم‌های مختلف چندرسانه‌ای کسب کرده است، با آن‌ها به اشتراک می‌گذارد. تیم سوینی مدیرعامل کمپانی اپیک نویدبخش چنین موضوعی بود که هر دو کمپانی همکاری خودشان را در زمینه «اکوسیستم دیجیتالی دسترس‌پذیر و گسترده‌تر برای همه‌ی مصرف کنندگان و تولیدکنندگان محتوا» دوچندان ادامه خواهند داد.

درحالی بدیهی به‌نظر می‌رسد که ۲۵۰ میلیون دلار رقم بسیار زیادی است، اما در پایان تنها ۱.۴ درصد از سهام اپیک گیمز را شامل می‌شود. این امر سبب می‌شود که سونی بخش کوچکی از سهام شرکت را در اختیار داشته باشد. بنابراین، بازیکنان نباید نگران این باشند که چنین موضوعی روی چشم انداز بازی‌های این شرکت تاثیر بگذارد و حداقل در دراز مدت چنین چیزی رخ نخواهد داد.

نظرات خود را در مورد سرمایه گذاری سونی روی کمپانی Epic Games با ما درمیان گذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: