فروش بازی های Capcom

۸۰ درصد از فروش بازی های Capcom به‌صورت دیجیتالی بوده است

توسط بهنام میرزائی در ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , ۱۰:۰۸

گویا فروش بازی های Capcom روندی متفاوت از دیگر کمپانی‌های فعال در این صنعت داشته است و آن‌ها هرچه بیشتر قصد دارند که فروش دیجیتالی آثار خود را بیشتر کنند. همراه با دنیای بازی باشید.

طبق آخرین اخبار بازی، مانند بسیاری از صنعت‌های دیگر، بازی‌های ویدیویی نیز در حال تغییر بوده و به سمت دیجیتای شدن پیش می‌روند. از بین سرویس‌هایی همچون Game Pass و امکانات دیجیتالی که توسط کنسول‌های مختلف ارائه می‌شود، همگی به‌عنوان بخشی از یک جنبش اجتناب ناپذیر محسوب می‌شوند. در این میان یک کمپانی همچون کپکام (Capcom) به شیوه‌ای افراطی در این زمینه عمل می‌کند؛ چرا که روند ارائه خدمات آن‌ها به‌صورت دیجیتالی، بسیار بیشتر از نسخه‌های فیزیکی است و حتی قصد دارند که این مسئله را پررنگ‌تر کنند.

طی یک سوالی که در جلسه سهام‌داران این کمپانی انجام شده است، کپکام ادعا کرد که ۸۰ درصد از میزان فروش آن‌ها به‌صورت دیجیتالی بوده است. این رقم بسیار حیرت انگیزی است، به‌ویژه اینکه اکثر ناشران عمده‌ی دیگر، چیزی نزدیک به ۵۰ الی ۶۰ درصد از فروش خود را به‌صورت دیجیتالی گزارش داده‌اند. علاوه بر این، آن‌ها قصد دارند به‌جز آن‌دسته از بازیکنانی که از رسانه‌های فیزیکی استفاده می‌کنند، این رقم را به ۹۰ درصد برسانند. این کمپانی می‌گوید:

چنین موضوعی گرچه درنهایت به پیشبرد خود مشتریان و بازیکنان بستگی دارد، اما در حال حاضر ما قصد داریم یک استراتژی، فروش دیجیتالی را به ۹۰ درصد افزایش دهیم، چرا که برخی از بازیکنان ترجیح می‌دهند که حتما دیسک فیزیکی بازی را داشته باشند. هدف ما این است که با افزایش حداکثری مزایای فروش دیجیتالی، عملکرد شرکت خود را گسترش دهیم؛ که شامل فراهم‌سازی محتوای خود برای دوره‌های طولانی‌تر در سرتاسر جهان خواهد بود.

در این‌جا چند نکته وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنیم. درحالی که بدون شک این امر با فروش موفق عناوینی همچون سری Devil May Cry و Resident Evil تحقق یافته است، بسیاری از آثار اخیر کپکام نیز عرضه مجدد عناوین کلاسیکی بوده است که بسیاری از آن‌ها به‌صورت دیجیتالی بوده‌اند، یا اینکه تا مدت‌ها عرضه‌ی فیزیکی نداشته‌اند. یکی از بزرگ‌ترین عناوین تازه منتشر شده‌ی آن‌ها طی سال مالی گذشته، بازی Monster Hunter World: Iceborne بود که به‌عنوان یک بسته الحاقی، تنها به‌صورت دیجیتالی برای صاحبان نسخه‌ی اصلی جهانی بازی قابل دسترس بود.

هنوز هم، میزان فروش ۸۰ درصدی، رقم بسیار بالایی است و به‌نظر می‌رسد که کپکام با اطمینان خاطر می‌تواند این رقم را بالا ببرد. اگرچه عرضه‌ی بازی‌های آن‌ها به‌طور مشخص دارای نسخه‌ی فیزیکی هم خواهد بود، اما اگر چنین روندی در سال‌های آینده برای بازی‌های کوچک‌تر کمپانی تغییر کرده و نسخه‌ی فیزیکی آن‌ها حذف شد، جای تعجبی نخواهد داشت.

نظرات خود را در مورد فروش بازی های Capcom با ما درمیان گذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: