انیو موریکونه آهنگساز

انیو موریکونه آهنگساز ایتالیایی برنده اسکار در سن ۹۱ سالگی درگذشت

توسط بهنام میرزائی در ۱۶ تیر ۱۳۹۹ , ۱۵:۱۳

انیو موریکونه آهنگساز برنده اسکار که سابقه کار روی فیلم‌هایی همچون The Hateful Eight و سه گانه دلار سرجو لئونه را داشت، در سن ۹۱ سالگی و در رم درگذشت. همراه با دنیای بازی باشید.

طبق آخرین اخبار سینما و تلویزیون، آقای انیو موریکونه آهنگساز ایتالیایی که اعتبار زیادی به‌دلیل کار روی پروژه‌های وسترن اسپاگتی داشت و کلینت ایستوود را در این شاخه به یک ستاره تبدیل کرده است، در سن ۹۱ سالگی و در رم ایتالیا درگذشت. او چند روز قبل به‌دلیل شکستگی استخوانی که در پاییز سال گذشته برایش اتفاق افتاده بود، در بیمارستان بستری شده بود. این آهنگساز پرکار سابقه‌ی ساخت موسیقی برای فیلم‌های Once Upon a Time in America، The Untouchables و Cinema Paradise را نیز داشت. او در سال ۲۰۰۷ موفق به دریافت جایزه اسکار افتخاری شده و یک سال قبل‌تر نیز این جایزه را به‌خاطر کار روی فیلم The Hateful Eight کوئنتین تارانتینو دریافت کرده بود.

موریکونه در زادگاهش یعنی شهر رم، به «استاد» شناخته می‌شد و طی هفت دهه فعالیت خود، روی بیش از ۵۰۰ فیلم سینمایی کار کرده است. با این حال همه‌ی مردم او را به‌خاطر ملودی‌های دلهره‌آوری که برای سه‌گانه‌ی وسترن سرجو لئون در دهه‌ی ۱۹۶۰ ساخته است، می‌شناسند. لئونه کارگردان این سه‌گانه مشارکت با این آهنگ‌ساز یا نقطه‌ی عطف ماجرا می‌داند و جالب است بدانید که آهنگسازی فیلم قبل از فیلم‌برداری اتفاق افتاده و سپس کارگردان صحنه‌ها را با توجه به آهنگ موریکونه طراحی کرده است.

کلینت ایستوود بعد از اینکه تبدیل به ستاره‌ی سینما شد، خودش به کارگردانی آثار وسترن پرداخت و اتفاقا برای Unforgiven برنده‌ی جایزه‌ی اسکار شد، اما موریکونه به‌دلیل وفاداری‌اش به لئونه، در ساخت موسیقی برای آن همکاری نکرد. وی طی مصاحبه‌ای که در سال ۲۰۱۴ داشته است، از این تصمیم خود اظهار پشیمانی کرده و آن را یک فرصت از دست رفته تلقی می‌کند. موریکونه قبل از اینکه برای فیلم The Hateful Eight برنده‌ی جایزه اسکار شود، سابقه نامزدی این مراسم را برای فیلم‌های Days of Heaven، The Mission، The Untouchables، Bugsy و Malena داشته است.

مرگ وی واکنش بسیاری از فعالیت حوزه سلامت و هنرمندان را به‌دنبال داشته است. وزیر بهداشت ایتالیا در این رابطه این‌طور گفته است که: «استاد، از عواطفی که نسبت به ما داشتی بسیار متشکرم». هانس زیمر آهنگساز معروف نیز در این‌باره گفت که موریکونه یکی از شخصیت‌های نمادین و منحصربه‌فرد این صنعت بود. وی ادامه داد: «موسیقی او همیشه در نقطه‌ی اوج قرار داشته و همراه با ثبات عاطفی و تفکر عالی انجام می‌شد.»

نظرات خود را در مورد آثار انیو موریکونه آهنگساز مشهور ایتالیایی با ما درمیان گذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: