ویژگی های سخت افزاری PS5 تحولی شگرف برای بازی‌ها خواهد بود

ویژگی های سخت افزاری PS5 تحولی شگرف برای بازی‌ها خواهد بود

توسط محسن شجاعی در ۱۱ تیر ۱۳۹۹ , ۰۹:۰۰

آقای ژان کاوان (Jan Kavan) از تیم توسعه استودیو CBE Software در تازه‌ترین اظهار نظرات خود پیرامون کنسول نسل آتی سونی و ویژگی های سخت افزاری PS5 سخن گفت. آقای کاوان معتقد است پلی استیشن۵ سبب تحول در توسعه بازی می‌شود. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، همراه دنیای بازی باشید.

وقتی بحث سر کنسول‌های نسل بعد و توانمندی‌های آن‌ها مطرح می‌شود، مایکروسافت و رقیب سنتی او، سونی تلاش می‌کنند حداکثر خلاقیت و توانایی خود را بکار می‌گیرند تا در این جنگ کنسولی شکست نخورند یا از رقیب عقب نمانند. مدتی است از افشای ویژگی‌های کامل سخت افزاری پلی استیشن ۵ و Xbox Series X می‌گذرد و هنوز هیچ نمونه رسمی‌ای در اختیار مخاطبان برای تجربه و مقایسه با کنسول‌های نسل فعلی قرار نگرفته‌است اما، توسعه دهندگان از سراسر دنیا توانسته‌اند با ویژگی‌های کنسول‌های نسل آینده ارتباط بگیرند و تفاوت‌های اساسی را دریابند و نظر و پیشبینی‌های خود را بیان کنند.

آقای ژان کاوان (Jan Kavan)  از استودیو CBE Software،سازنده عنوان ماجرایی-وحشت Someday You’ll Return در تازه‌ترین اظهار نظر خود پیرامون کنسول نسل آتی سونی و ویژگی‌های جذاب سخت افزاری این کنسول سخن گفت. به گفته وی خروجی گرفتن از این کنسول‌ها تا حدی زیادی بسته به نوع بازی در دست توسعه و المان‌های گیم‌پلی آن است. آقای کاوان معتقد است variable frequency در پلی استیشن ۵ ایده بی‌نظیری است و سبب تحول در توسعه بازی‌ خواهد شد.

سونی بسیار روی ویژگی‌ صداگذاری سه بعدی در پلی اسیتشن ۵ مانور می‌دهد و روی آن تاکید دارد. به گفته آقای کاوان این ویژگی در کنار haptic feedback در کنترلر DualSense ترکیب لذت بخشی را ارائه می‌دهد و سبب می‌شود تجربه کلی مخاطب از تجربه بازی‌های ویدیویی می‌شود. البته نوع بازخورد‌های مخاطب از این نوع جدید صداگذاری بسته علایق شخضی او خواهد داشت و تا حد زیادی سلیقه‌ایست.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: