قابلیت های دسترسی بازی The Last of Us 2

تماشا کنید: واکنش جالب استریمر نابینای کانادایی به قابلیت های دسترسی بازی The Last of Us 2

توسط بهنام میرزائی در ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ , ۱۴:۳۷

قابلیت های دسترسی بازی The Last of Us 2 که به‌تازگی عرضه شده است، واکنش جالب و هیجان انگیز استیون سیلور استریمر نابینای کانادایی را برانگیخت. همراه با دنیای بازی باشید.

طبق آخرین اخبار بازی، استریمی به‌نام استیون سیلور از دیدن اینکه چندین گزینه قابل دسترس در بازی The Last of US 2 وجود دارد، بسیار هیجان‌زده شده است. بعد از یک دوره طولانی که از توسعه آن می‌گذرد، بازی The Last of Us Part II از استودیو ناتی داگ با قدرت تمام به بازار عرضه شد و از همین حالا به‌عنوان نامزد اصلی کسب جایزه بهترین بازی سال شناخته می‌شود. از جمله دلایلی که می‌توان برای این ادعا مطرح کرد، وعده‌‌ای است که این بازی بیشترین گزینه‌های قابل دسترس که تاکنون ساخته شده است را ارائه می‌دهد.

بخشی از چنین ادعایی را می‌توان با استیون سیلور، یک استریمر کانادایی اثبات کرد. استیون درواقع مشاور میزان دسترسی یک بازی ویدیویی است و به‌عنوان ویرایشگر رسانه‌ای برای وب‌سایت Can I Play کار می‌کند که پایگاهی برای به اشتراک گذاشتن تجربه‌های بازیکنانی است که با نوعی معلولیت همراه هستند.

برای اینکه گزینه‌های قابلیت دسترسی بازی The Last of Us 2 را درک کنید، بهتر است بدانید که به این استریمر اجازه‌ی دسترسی پیش از موعد به بازی داده شد، تا با تجربه‌ی آن، یک نقد و بررسی برای آن ارائه دهد. نتیجه تا حد زیادی شگفت انگیز بود و می‌توانید پست توئیتر استیون را درباره چنین تجربه‌ای بخوانید:

من تمایلی به ارسال این توئیت نداشتم. من وقتی اولین بار تنظیمات دسترسی را در بازی The Last of Us 2 دیدم، واکنش خودم را ضبط کردم. من فکر کردم که این ویدیو می‌تواند برای بازیکنانی که در آینده می‌خواهند بازی را تجربه کنند، جالب خواهد بود. انتظار چنین چیزی را نداشتم. به‌همین خاطر است که ما کاری که می‌خواهیم را انجام می‌دهیم. متشکرم، ناتی داگ.

واکنش استودیو به توئیت استیون سیلور

توسعه دهندگان ناتی داگ توئیت سیلور را مشاهده کرده و درباره واکنش این استریمر کانادایی صحبت کردند. رابرت کرکل رهبر صوتی استودیو، پستی با این عنوان «طراحی صدای چگونه به افراد اجازه می‌دهد که به تجربه کل بازی بپردازند، حتی اگر نابینا باشند» منتشر کرد.

طبق گفته‌ی سونی (Sony)، بازی The Last of Us Part II بیش از ۶۰ گزینه‌ی قابل دسترسی دارد، که در کنار آن، گزینه‌های گسترده‌ای روی مهارت‌های شنیداری و حرکتی تمرکز دارند. ویژگی‌های جدیدی هم وجود دارد که برای افراد نابینا و کم بینا بسیار سودمند خواهد بود. در ادامه می‌توانید ویدیوی واکنش استریمر نابینای کانادایی را که در پست توئیتر وی قرار داده شده است، مشاهده کنید:

نظرات خود را در مورد قابلیت های دسترسی بازی The Last of Us 2 با ما درمیان گذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: