داستان The Last of Us 2

داستان The Last of Us 2 بارها احساسات مخاطب را به چالش می‌کشد

توسط محسن شجاعی در ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , ۰۸:۰۰

کارگردان استودیو «Naughty Dog» در جدیدترین اظهار نظر خود اعلام کرد داستان The Last of Us 2 بارها احساسات مخاطب را به چالش می‌کشد و به هیچ عنوان فقط دنبال القای “احساس آرامش” به بازیکن نیست. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

با یک بررسی کلی از بازی «The Last of Us Part 2» به راحتی می‌توان متوجه شد، استودیو ناتی داگ به هیچ عنوان در نشان دادن مسائل مورد نظر خود ذره‌ای خود را سانسور نمی‌کند و هیچگونه‌ای مراعات ندارد. طی سالیان اخیر بحث ترویج خشونت از طریق بازی‌های ویدویی بارها در مجامع مختلف مطرح شده‌است و به تصویر کشیدن خشونت از آن زمان تا کنون برای توسعه دهندگان تصمیم حساسی بوده‌است. با اینکه نسخه اول مجموعه The Last of Us چه از نظر داستانی و چه در بخش گیم‌پلی تجربه‌ای غیر متعارف و تا حدودی بی‌رحم را در اختیار مخاطبان خود می‌گذاشت، به نظر می‌رسد سازندگان در نسخه دوم پا را حتی فراتر نیز گذاشته‌اند.

آقای نیل دراکمن، کارگردان بازی در تازه‌ترین مصاحبه خود با وبسایت Eurogamer اعلام کرد این روند بازی دقیقا همان لحنی است که از ابتدا مدنظر توسعه دهندگان بوده‌است. آن‌ها به دنبال این هستند که “احساسات پایه‌ای مخاطب را برانگیزند” و “داستان The Last of Us 2 بارها در طی بازی احساسات مخاطب را به چالش می‌کشد”

زمان زیادی تا عرضه بازی باقی نمانده و بزودی مخاطبان می‌توانند مسیر دقیقی که ما برای الی تعریف کرده‌ایم را در کنار او تجربه کنند. سیر اتفاقات این مسیر شخصیت را شکل می‌دهند و او را عوض می‌کنند. این مسیر پستی و بلندی‌هایی دارد، لحظات شیرین و لذت بخش در کنار لحظات سخت و تلخ و تاریک که کنار آمدن با آن‌ها بسیار رشوار است. مسلما چالش برانگیز خواهد بود مگر نه؟ از ابتدا هم هدف همین بوده. بازی‌هایی هستند که صرفا دنبال آرامش بخشی به مخاطب خود هستند، این بازی جزو آن دسته نیست. در بازی لحهاتی هست که سبب آرامش می‌شود اما لحظاتی هم هستند که احساسات را به چالش می‌کشند. فلسفه طراحی بازی همین است.

جدیدترین ساخته ناتی داگ سی‌ام خردادماه (۱۹ام ژوئن) به صورت انحصاری برای پلتفرم PS4 عرضه خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: