تولید-پردازنده-کنسول-پلی-استیشن-۵

تولید پردازنده کنسول پلی استیشن ۵ وارد مراحل نهایی شده است

توسط میلاد یزدی در ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , ۱۷:۳۰

طبق اخبار کسب شده از تولید‌کننده قطعات نیمه هادی تراشه، تولید پردازنده کنسول پلی استیشن ۵ وارد مراحل نهایی خود شده است. با دنیای بازی همراه باشید.

کنسول پلی‌استیشن ۵ تنها چند ماه از پنجره زمانی عرضه خود فاصله دارد. در همین راستا نیز سونی برنامه‌ریزی‌های مورد نیاز برای تولید و عرضه این سخت‌افزار به بازارهای جهانی را آغاز کرده است.

طبق گزارش وبسایت Digitimes تراشه پردازنده کنسول پلی‌‌استیشن ۵ در مراحل نهایی تولید خود قرار دارد. سونی پیش‌تر تایید کرده بود که کنسول نسل بعدی آنها از پردازنده AMD Zen 2 به عنوان CPU استفاده خواهد کرد و حالا به نظر می‌رسد که تولید این تراشه به مراحل نهایی خود وارد شده است. منابع موثقی که زنجیره تامین قطعات نیمه هادی تراشه را بر عهده دارند به Digitimes اطلاع داده‌اند که این پردازنده در هفته آینده و قبل از ورود به تولید انبوه، آزمایشات نهایی خود را پشت سر می‌گذارد.

اگرچه این منابع شاید چندان رسمی به نظر نیایند، اما این اطلاعات با تاریخ عرضه کنسول پلی‌استیشن ۵ مطابقت لازم را دارد. اگر این کنسول واقعاً در تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ در سطح جهان عرضه شود، بنابراین باید تولید قطعات آن در همین بازه‌های زمانی آغاز شود.

کمپانی AMD همچنین در ماه گذشته اظهار داشت که تولید تراشه‌های کنسول‌های نسل بعدی به‌زودی آغاز می‌شود که این مساله نیز با قرار گرفتن در کنار اطلاعات کسب شده‌ی قبلی، منطقی بودن این اخبار را تایید می‌کند.

در روز‌های گذشته نیز شایعاتی وجود داشته است که طراحی ظاهر PS5 بیشتر به کنسول‌های سنتی شباهت خواهد داشت و بزرگتر از PS4 Pro خواهد بود.

کنسول پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس Series X برای عرضه در تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده‌اند.

نظرات خود را در مورد تولید پردازنده کنسول پلی استیشن ۵ و ورود این قطعه به مراحل نهایی را با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: