شخصیت های قدیمی Mortal Kombat

پیش زمینه داستانی، لیست ضربات و “جذابیت بالا” فاکتورهای اصلی برای بازگشت شخصیت های قدیمی Mortal Kombat است

توسط محسن شجاعی در ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , ۰۸:۰۰

خالق مجموعه می‌گوید پیش زمینه داستانی، لیست ضربات و “جذابیت بالا” فاکتورهای اصلی برای بازگشت شخصیت های قدیمی Mortal Kombat است و هر شخصیتی که از این فیلترها عبور کند در نسخه‌های جدید حضور خواهد یافت. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

همواره فرنچایزهای بسیار کمی در چندین نسل از کنسول‌های بازی حضور می‌یابند و این بازی‌ها نیز اغلب رفته رفته با افت شدید فروش و محبوبیت مواجه می‌شوند یا سال‌ها به دست فراموشی سپرده می‌شوند. شاید به همین دلیل است که مجموعه مبارزه‌ای Mortal Kombat بسیار ویژه و جالب توجه است. این مجموعه از ۱۹۹۲ وارد دنیای بازی‌های ویدیویی شده‌است و از آن زمان تا کنون نسخه‌های مختلف با موفقیت بالا و بدون وقفه طولانی روانه بازار شده‌اند. مسلما یکی از ارکان اصلی یک بازی مبارزه‌ای، مبارزان آن است و مورتال کامبت نیز از این قاعده مستثنا نیست. مبارزان زیادی در نسخه‌های مختلف مجموعه حضور یافته‌اند و این سوال مطرح می‎‌شود چه عواملی سبب تثبیت شخصیت های قدیمی Mortal Kombat در نسخه‌های می‌شود؟

آقای اد بون (Ed Boon)، خالق مجموعه در مصاحبه‌ای با وبسایت The Daily Star پیرامون فاکتورهای انتخاب و حضور یک مبارز در نسخه جدید مجموعه سخن گفت. وی معتقد است عوامل انتخاب پیچیده‌تر از آن چیزی است که هواداران فکر می‌کنند. به گفته آقای بون سه عامل پیش زمنیه داستانی، لیست ضربات (the move set) و “جذابیت” پیش از دیگر عوامل تاثیر گذارند:

خیلی خوشحالم از اینکه می‌بینم که هر کارکتر طرفداران دو آتیشه خود را دارند. مجموعه Mortal Kombat از زمان تولد تا کنون بالغ بر هشتاد مبارز به خود دیده‌است و طبیعی است که ما گاهی به سراغ شخصیت برویم که مدت‌هاست به دست فراموشی سپرده شده و آن را احیا کنیم. برایتان «Fujin» مثال می‌زنم. این کارکتر پس از مدت‌ها در بسته الحاقی «Aftermath»  حضور یافت.

شما علاقه دارید کدام یک از شخصیت‌های قدیمی را در نسل بعد ببینید؟

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: