هوش-مصنوعی-در-بازی-the-last-of-us-part-2

هوش مصنوعی در بازی The Last of Us Part 2 بهتر از نسخه اول خواهد بود

توسط علی جلیلی در ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , ۲۲:۲۱

یکی از مشکلات جزئی نسخه اول این بازی، هوش مصنوعی همراهان شخصیت اصلی بود. حال طبق اخبار، هوش مصنوعی در بازی The Last of Us Part 2 بهتر از نسخه اول خواهد بود. با دنیای بازی همراه باشید.

ساخته جدید استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) از لحاظ جزئیات آنقدر بزرگ است که بعد از انتشار اطلاعات فراوان در یک ماه گذشته، سازندگان معتقدند که همچنان اطلاعات بسیار زیادی باقی مانده است که بازیکنان باید آن‌ها را کشف کنند. The Last of Us Part 2 بدنبال بدست آوردن جایزه بهترین بازی سال است، اما چقدر این امر می‌تواند برای این بازی میسر شود؟ با توجه به اطلاعات منتشر شده، این بازی برای تبدیل شدن به بزرگ‌ترین بازی داستان محور دو هفته و برای تبدیل شدن به بزرگترین بازی نسل یک قدم [ رویارویی با بازی Cyberpunk 2077] فاصله دارد. با توجه به آخرین اطلاعاتی که از بازی منتشر شد، فهمیدیم که در این بازی از ریزترین جزئیات برای شبیه‌سازی شهرها و محیط‌ها استفاده شده است. سوال اصلی اینجاست که هوش مصنوعی بازی نسبت نسخه قبلی خود چه مقدار پیشرفت داشته است؟

با توجه به صحبت‌های آقای آنتونی نیومن (Anthony Newman) با وب‌سایت Ungeek، هوش مصنوعی افراد و موجودات در این بازی بهتر از نسخه قبل است. اولین نکته در خصوص مبارزات مخفی‌کاری است. با توجه با قابلیت جدیدی به نام “حالت میانی” (middle state) زمانی که دو شخصیت متحد از یکدیگر دو می‌شوند، یکی از آن دو می‌تواند از راه دور مراقب شخصیت متحد خود باشد. این ویژگی در مبارزات مخفی‌کار خیلی کارآمدتر است چراکه اگر الی یکی از این دو شخص را بکشد، دیگر جای او به صورت پیش‌فرض لو نخواهد رفت. آقای نیومن در این خصوص می‌گوید:

در این بازی، ما حالت میانه را برای هوش مصنوعی دشمنان تعریف کرده‌ایم. یعنی اگر آن‌ها شاهد کشته شدن متحدشان با یک تیر از راه دور باشند، هوشیارتر از قبل خواهند بود و می‌فهمند که شخصی این کار را کرده است. البته آن‌ها دقیقا از جایی که این تیر شلیک شده است خبر ندارند، اما جملاتی مانند “فکر کنم از آن جا آمد” را خواهید شنید که یعنی حالا باید مراقب‌تر باشید. آن‌ها نمی‌دانند که شما کجا هستید، اما می‌توانند جایی که در آن مخفی شدید را حدس بزنند.

در نسخه اول، سیستمی به نام “تماشای قتل مخفی” وجود داشت؛ بدین صورت که وقتی کسی را به صورت مخفی مثلا با تیر و کمان می‌کشتید و دشمن دیگری شاهد کشته شدن آن‌ها بود، سریعا از مکان دقیق شما با خبر می‌شد. در آن بازی تنها دو حالت برای هوش مصنوعی وجود داشت. یا دشمنان دقیقا می‌دانستند که کجا هستید یا اصلا از وجود شما خبر نداشتند.

بازی The last of Us Part 2 در تاریخ ۳۰ خردادماه ۱۳۹۹ (۱۹ ژوئن ۲۰۲۰) به صورت انحصاری برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد.

نظرات خود را پیرامون هوش مصنوعی در بازی The Last of Us Part 2 را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: