تعطیلی-استودیو-مستقل-Star-Theory

تعطیلی استودیو مستقل Star Theory نتیجه تصمیمات کمپانی Take-Two بوده است

توسط میلاد یزدی در ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , ۲۰:۰۰

کمپانی Take-Two با اخذ تصمیماتی در مورد توسعه بازی Kerbal Space Program 2 موجب تعطیلی استودیو مستقل Star Theory شده است. با دنیای بازی همراه باشید.

اوایل سال جاری میلادی بود که کمپانی Take-Two Interactive اعلام کرد که توسعه بازی شبیه‌ساز Kerbal Space Program 2 از برنامه استودیو مستقل Star Theory Games خارج شده و در اختیار یک استودیو جدید داخلی قرار گرفته است. اعلامیه Take-Two بیان کرده بود که تعدادی از اعضای کلیدی استودیو Star Theory نیز برای پیگیری دنباله توسعه بازی، به این استودیو تازه تاسیس منتقل شده‌اند.

در همین راستا گزارش جدید جیسون شرایر (Jason Schreier) خبرنگار رسانه بلومبرگ، شرایط به‌وجود آمده به واسطه این جابجایی را تشریح کرده است. بر اساس این گزارش جابجایی بخش زیادی از کارکنان استودیو مستقل Star Theory باعث شده است تا درهای این استودیو برای همیشه بسته شود.

در حالی توسعه بازی Kerbal Space Program 2 طبق زمان‌بندی انجام شده پیش می‌رفته است، کارکنان Star Theory در دسامبر ۲۰۱۹ پیامی را از کمپانی مادر Take-Two Interactive در لینکدین خود دریافت کردند که این پروژه را رها کرده و به تیم تازه تشکیل یافته تحویل دهند. در حالی که به همه آنها موقعیت‌های شغلی در تیم مذکور اختصاص خواهد یافت.

این تصمیم بسیار دشوار بود. اما وقتی احساس کردیم شرایط مالی ممکن است توسعه و نتیجه‌بخش بودن این پروژه را به خطر بیاندازد، مجبور به اتخاذ آن شدیم. شما را تشویق می‌کنیم برای شغل‌های جدید استودیو تازه تاسیس درخواست دهید.

با عقد قرارداد توسعه بازی Kerbal Space Program 2 با کمپانی Take-Two، در واقع تنها منبع درآمد استودیو Star Theory محو شد. اما Take-Two به کارمندان این استودیو مستقل اطمینان داده بود که آنها را رها نخواهد کرد. بیش از نیمی از آنها به‌سرعت در استودیو تازه تاسیس Take-Two با نام Intercept Games مشغول شدند. اما آنهایی که در Star Theory باقی ماندند، تصمیم گرفتند که روی ایده‌های جدید کار کنند و آنها را در GDC 2020 به ناشران ارائه دهند. اما رویداد معتبر و مهم GDC 2020 به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا لغو شد و در نهایت منجر به تعطیلی استودیو Star Theory در مارس امسال گردید.

بازی Kerbal Space Program در حال حاضر در حال توسعه برای کنسول Xbox One و رایانه‌های شخصی است و قرار است در پاییز ۲۰۲۱ عرضه شود.

نظرات خود را در مورد تعطیلی استودیو مستقل Star Theory با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: