تنظیمات-شخصی-بازی-the-last-of-us-part-2

تنظیمات شخصی بازی The Last of US Part 2 شامل قابلیت های زیادی است

توسط علی جلیلی در ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , ۱۰:۲۱

بنظر می‌رسد که این‌بار نیز استودیوی ناتی داگ (Naught Dog) تنظیمات شخصی بازی The Last of US Part 2 را با توجه به شرایط ویژه برخی از بازیکنان طراحی کرده است. با دنیای بازی همراه باشید.

با توجه به اینکه ۱۷ روز تا عرضه بزرگ‌ترین و موردانتظارترین بازی سال ۲۰۲۰ فاصله داریم، بنظر می‌رسد که دنیای بزرگ و هوشمند The Last of Us آنقدر دست سازندگان را باز گذاشته که پس از به اشتراک گذاشتن اخبار و تریلرهای متعدد، باز هم معتقد هستند موارد بسیار زیادی برای اکتشاف در بازی توسط بازیکنان وجود دارد. اخیرا و با توجه به مصاحبه منتشر شده در وب‌سایت The Verge، بازی مذکور یکی از آزادانه‌ترین و راحت‌ترین بازی‌های عرضه شده برای تغییر در تنظیمات شخصی است که توسط استودیو ناتی داگ (Naughty Dog) منتشر خواهد بود.

طراح ارشد این بازی، خانوم امیلیا شاتز (Emilia Schatz) در خصوص آزادی زیاد برای بخش تنظیمات شخصی گسترده‌، این بوده است که بازیکنان با شرایط خاص از انجام این عنوان صرف نظر نکنند.

دسترسی زیاد برای ما به معنی از بین بردن موانعی است که می‌تواند جلوی تجربه‌ی لذت‌بخش را برای قشر منحصربفرد بگیرد. قابل دسترسی بودن به معنای آسان کردن یا حذف مکانیک‌های بازی نیست. طرفداران ( قشر خاص) ما به چه چیزهایی نیاز دارند تا با بقیه بازیکنان یک تجربه برابر داشته باشند؟

طبق این مصاحبه، ۶۰ مورد ویژه برای تنظیمات شخصی بازی درنظر گرفته شده است.  این موارد شامل تنظیمات ویژه برای افراد کوررنگی است که می‌خواهند از زیرنویس بازی استفاده کنند، میزان رابط کاربری، گزینه تبدیل متن به صوت، علائم صوتی برای پیدا کردن وسایل نزدیک به شخصیت اصلی، تغییرات در کنترل و موارد بسیار زیاد دیگر می‌شود. همچین از تاچ‌پد کنترل دوال‌شاک ۴ هم می‌توان برای زوم‌کردن در محیط بازی استفاده کرد. از دیگر قابلیت‌های منحصر بفرد این بازی می‌توان به حالت کنتراست بالا اشاره کرد که محیط بازی به رنگ خاکستری تبدیل می‌شود و یاران و دشمنان به صورت رنگ‌های آبی و قرمز از یکدگیر تفکیک خواهند شد. این موارد نکاتی نیست که استودیو ناتی داگ به تازگی آن را در عنوان خود تعبیه کند، چراکه پیش‌تر نیز آقای متیو گلنت (Matthew Gallant) این موارد از همان ابتدا جزو پروژه کاری اعضای این استودیو بود.

ما از همان ابتدا باید این ویژگی‌ها را در روند تولید در نظر می‌گرفتیم. این برای ما خیلی مهم بود. از همان ابتدا به خودمان گفتیم که این یک اولویت است.

بنظر ‌می‌رسد که توجه به بازیکنانی که از مشکلات حاص بینایی و شناویی رنج می‌برند به صورت جدی در برنامه‌های کاری کمپانی‌ها و استودیوهای بازی‌سازی قرار گرفته است، به طوریکه طی اخبار منتشر شده نیز برای بازی Marvel’s Avengers هم برای بازیکنانی که دارای شرایط خاصی هستند، تنظیمات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. بازی The last of Us Part 2 در تاریخ ۳۰ خردادماه ۱۳۹۹ (۱۹ ژوئن ۲۰۲۰) به صورت انحصاری برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد. شما می‌توانید جدیدترین تریلر گیم‌پلی بازی که به مدت ۲۰ دقیقه در آخرین قسمت از برنامه state of playstation منتشر شد را از طریق این لینک مشاهده کنید.

نظرات خود را پیرامون تنظیمات شخصی بازی The Last of US Part 2 را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: