طراحی-پلی-استیشن-۵

طراحی پلی استیشن ۵ از هر کنسول دیگری در تاریخ ویدئوگیم بهتر است

توسط میلاد یزدی در ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ , ۱۹:۰۰

به گفته تعدادی از توسعه‌دهندگان بازی، طراحی پلی استیشن ۵ از هر کنسول دیگری در تاریخ بازی‌های ویدئویی بهتر است. با دنیای بازی همراه باشید.

این روزها تیتر اصلی اغلب رسانه‌های ویدئو‌گیم، برگزاری رویداد معرفی بازی‌های کنسول پلی‌استیشن ۵ در بامداد جمعه هفته آینده است. سونی به‌تازگی پس از شایعات فراوان در هفته‌های گذشته، برگزاری این مراسم اینترنتی را تایید کرده است. طبق گفته کمپانی سونی، استودیو‌های کوچک و بزرگ، در ساخت و توسعه بازی برای کنسول پلی‌استیشن ۵ به‌سختی تلاش کرده‌اند. البته با این وجود روند ساخت بازی‌ها برای بعضی از توسعه‌دهندگان لذت‌بخش بوده است.

جف گروب (Jeff Grubb) خبرنگار رسانه‌ی GamesBeat یکی از اولین اشخاصی بود که پیش از اعلام رسمی سونی، برگزاری رویداد رونمایی بازی‌های پلی‌استیشن ۵ را در ابتدای ماه ژوئن اطلاع‌رسانی کرده بود. وی گفته است که توسعه‌دهندگان و ناشران بازی، همچنان طراحی کنسول PS5 را ستایش می‌کنند. او همچنین اشاره کرد که برخی از ناشران معتقد هستند که کنسول پلی‌استینش ۵ «بهترین معماری را در میان همه کنسول‌ها» دارد. این مساله به خودی خود بسیار قابل توجه است.

شاید بتوان از اظهار نظر توسعه‌دهندگان و ناشران در خصوص کنسول نسل نهمی سونی چنین نتیجه‌گیری کرد که حتی اگر پلی‌استیشن ۵ در بسیاری از مؤلفه‌ها مانند پردازنده AMD Zen 2 و معماری RDNA 2 برای پردازنده گرافیکی GPU مشابه Xbox Series X باشد، این سخت‌افزار‌ها هنوز هم کنسول‌های بسیار متفاوتی نسبت یه یکدیگر هستند.

سونی اخیراً در مورد سرعت پردازش داده “تقریباً ۱۰۰ برابر سریع‌تر” پلی‌استیشن ۵ نسبت به پلی‌استیشن ۴ صحبت کرده است. اما در نهایت آنچه مهم است، بازی‌ها هستند. اما جیم رایان (Jim Ryan) مدیر عامل و رئیس سرگرمی تعاملی سونی (SIE)، به هواداران قول داده است که پلی‌استیشن ۵، اتفاقی جدید، لذت‌بخش و متفاوت خواهد بود که فقط در این کنسول قابل تجربه کردن است.

کنسول پلی‌استیشن ۵ برای عرضه در پنجره زمانی تعطیلات پایان سال جاری میلادی برنامه‌ریزی شده است. قیمت این کنسول همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و امیدواریم در این خصوص نیز به‌زودی اخباری را بشنویم

نظرات خود را در مورد جایگاه طراحی پلی استیشن ۵ در میان همه کنسول‌ها، با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: