[رپورتاژ آگهی] درباره لگوهای جذاب و شگفت انگیز و راهنمای خرید این اسباب بازی

توسط دنیای بازی در ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ , ۱۶:۵۷

لگو، بلوک های پلاستیکی ساختمان سازی اسباب بازی است که از اواسط قرن بیستم میلادی محبوبیت زیادی کسب کرده است. بلوک های لگو در اصل در شهر بیلوند دانمارک و در کارگاه اوله کریک کریستیانسن ساخته شدند. او از سال ۱۹۳۲ شروع به ساختن اسباب بازی های چوبی کرده بود. دو سال بعد او اسم شرکت خود را لگو گذاشت که از جمله دانمارکی leg godt (“play well”) می آید.

در سال ۱۹۴۹ لگو اولین آجر پلاستیکی خود را تولید کرد که شبیه به نشان لگو بود یعنی آجری پلاستیکی با گل میخ هایی در سطح بالایی و مجراهایی در سطح زیرین. پسر کریستیان به نام گوتفرد کیرک که جانشین پدر شده بود در سال ۱۹۵۸ امتیاز آن را ثبت کرد.

آجرهای لگو خیلی زود در تمام اروپا پخش شدند و در سال ۱۹۶۸ اولین پارک با تم سرزمین لگو در بیلوند بازگشایی شد. بعدها پارک های بیشتری در سرتاسر نقاط دنیا ساخته شدند. در سال ۱۹۶۹ این شرکت خط تولید آجرهای بزرگتری به نام دوپلو را برای بچه های کوچکی که استفاده از آجرهای معمولی برایشان سخت بود، راه اندازی کرد.

لگو نه سال بعد فیگورهای کوچک خود را که معمولا انسان نماهای خندان زرد رنگی بودند عرضه کرد. بسته های رباطیک قابل برنامه ریزی که شامل آجرهای سفارشی سازی شده بودند برای نخستین بار در سال ۱۹۹۸ عرضه شدند و طی سال های بعدی چندین بار پیچیدگی محصولاتشان را با موفقیت افزایش دادند.

خرید لگو

لوگوی اولیه به همان شکل باقی مانده و تغییری نکرده و این طرح کودک دوست اعتبار ماندگاری اسباب بازی را کسب کرده است. این اسباب بازی به بخشی از فرهنگ دوران کودکی همه بچه های دنیا تبدیل شده است. از بلوک های لگویی برای ساخت ماکت های عظیم الجسه ای از مشهورترین بناهای تاریخی (از قبیل برج ایفل و یادبود ملی کوه راشمور) تا آثار هنری مدرن استفاده شده است.

در قرن بیست یکم برند لگو به ساخت چندین بازی الکترونیکی از جمله گروهی از مینی فیگورهای محبوب از بازی های اکشن ماجراجویانه که در فرهنگ عامه محبوبیت زیادی پیدا کرده بودند پرداخت. همچنین فیلم هایی با کاراکترهای لگویی ساخته شدند. فیلم جنگ ستارگان، بتمن، ابر قهرمان های کارتونی مارول، و کتاب های هری پاتر به صورت فیلم های لگویی (۲۰۱۴) ساخته شدند. یکی از این مجموعه ها که محبوبیت بسیاری پیدا کرد خودش در سال ۲۰۱۷ به مجموعه مستقلی به نام فیلم لگوی بتمن تبدیل شد. شما می توانید لگوی این فیلم ها و بازی ها را نیز خریداری نمائید.

لگوی بتمن

مجموعه های THE LEGO BATMAN MOVIE بر اساس ابرقهرمانان نمادین، ساختمان ها، وسایل نقلیه فوق العاده و صحنه هایی از دنیای فیلم های لگویی بتمن ساخته شده است. این مجموعه هیجان و تحرک، سرگرمی و طنز لازم برای جذب علاقه کودکان را همراه دارد. همه این مجموعه ها قابلیت ترکیب و بازسازی خلاقانه برای ساختن ابرقهرمانان قابل تصور توسط کودکان را دارند.

خودروی بتمن یک کابین خلبان با جزئیات کامل دارد. ۲ تیر انداز مخفی دارد. کاپوت بازشو با موتوری ساخته شده از آجرهای لگویی دارد. سمبل دکوری بتمن و دو بال خفاشی و عناصر درخشان چراغ های زرد و قرمز دیگر عناصر تشکیل دهنده این مجموعه هستند که به جذابیت آن اضافه می کنند.

خرید لگو

تانک بتمن یک کابین خلبان باز شو دارد و ۴ موشک پرتاب شو و یک پرتاب کننده قلاب دارد. غار و ساختمان های بتمن نیز در این مجموعه وجود دارند. یکی از کاراکترهای مشهور این مجموعه نیز لگوی جوگر است. با خرید لگوی بتمن برای کودکان به آن ها امکان لذت بردن بیشتر از بازی و توسعه توان خلاقیتشان را فراهم می کنید.

لگوی جنگ ستارگان

در لگوی جنگ ستارگان تنها اسباب بازی نمی سازید بلکه امید به آینده کهکشان را می سازید. این مجموعه فقط در بین کودکان و نوجوانان پرطرفدار نیست بلکه بزرگسالان و افراد کلکسیونر نیز از این مجموعه لذت می برند. با این مجموعه ها امروزه دیگر خرید لگو تنها محدود به کودکان نیست.

بچه ها به بازی کردن به جای نقش های داستان های تخیلی خیلی علاقه مند هستند و البته این کار باعث توسعه توانایی های یادگیری و رشد توان خلاقیت در آن ها می شود. زمانی که شما نقش یکی از صحنه های داستان های جنگ ستارگان را بازی می کنید یا داستان نبرد فضایی خودتان را می سازید، شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید بخشی از مبارزان نجات دهنده کهکشان باشید یا یکی از نیروهای تاریکی. مجموعه جنگ ستارگان بیش از ۲۰ سال است که درحال تولید است و در این مدت قهرمان ها و ضدقهرمان ها، سفینه های جنگی، پهبادها و دنیاهای زیادی به این مجموعه افزوده شده است.

سری دوستان لگو

مجموعه friends یکی از گسترده ترین سری های این اسباب بازی است که شامل بسته های مختلفی برای سنین متفاوت بوده و طراحی های شگفت انگیزی دارد. کشتی های تفریحی، شهربازیها، خانه های عروسکی، خودروهای جالب و کارکاترهایی زیبا و دوست داشتنی این مجموعه را بسیار غنی و جذاب کرده اند. اگر به دنبال خرید لگوی مناسب برای دختر بچه ها هستید من این مجموعه را توصیه می کنم. مطمئن هستم که پرنسس کوچک شما عاشق این اسباب بازی فوق العاده خواهد شد.

خرید لگو

سری دوپلو Duplo

این سری از بلوک های بزرگ تری ساخته شده است که بازی کردن با آن ساده تر است و برای بچه های کوچکی مناسب است که ساختن مدل های معمولی برایشان دشوار است. اگرچه هدف اصلی آن ساده کردن بازی بوده است با این حال، این مجموعه شامل مدل ها و طرح های فوق العاده جالب و منحصر به فردی است که ممکن است حتی فارغ از این موضوع نیز بخواهید یکی از آن ها را داشته باشید.

در این مجموعه می توانید جاده ها و پل های خودتان را بسازید. قطارها، ماشین های زییا و حتی ابرقهرمان هایی مثل مرد عنکبوتی را در این مجموعه می توانید پیدا کنید. همچنین برخی از مدل های این مجموعه برای آموزش اعداد و حروف انگلیسی به کودکان طراحی شده اند و یکی از موفق ترین نمونه های بازی آموزشی برای بچه ها محسوب می شوند.

سری شهر لوگویی

ساختن المان های شهری مثل پلیس، آتشنشانی، هلیکوپتر امداد، سایت های ساخت و ساز، جنگل و ساحل تفریحی، پمپ بنزین و بسیاری دیگر از ایده های فوق العاده که می توانید آن را تصور کنید در این مجموعه یکجا جمع شده است. این مجموعه آنقدر متنوع است که می توانید با جمع آوری مدل های مختلف آن یک شهر کامل را برای خودتان بسازید.

راهنمای خرید لگوی مناسب برای کودکتان

قصد دارید هدیه ای برای جشن تولد بخرید؟ یا کودکی دارید و می خواهید بدانید که آیا سن او برای بازی با لگو مناسب است؟ شرکت لگو روی بسته ها همیشه یک راهنمای سن مناسب دارد که مشخص می کند که آن مدل مشخص برای چه بازه سنی مناسب است.

اگر بچه کوچک یا نوزادی در منزل دارید بهتر است از سری دوپلو LEGO DUPLO استفاده کنید. این مجموعه دارای بلوک های بزرگتری هستند که برای دست های کوچک بچه های ۲ تا ۵ طراحی شده است. مجموعه نوجوانان LEGO Juniors  برای بازه سنی بعدی مناسب است که حاوی برخی قطعات اسمبل شده می باشد که بازی کردن با آن برای بازه سنی ۴ الی ۸ سال مناسب است.

مجموعه های پیچیده تر تکنیک و ماینداستورم می توانند پالش برانگیزتر باشند و برای سنین بالاتر توصیه می شوند. راهنمای ساخت این مدل های بصورت آنلاین در سایت لگو موجود و قابل دانلود است.

اما علاوه بر این راهنمای سنی شما باید برای خرید لگو مناسب برای کودکتان اول به این دو پرسش پاسخ دهید:

  1. کودک شما دوست دارد با چه اسباب بازیهایی بازی کند؟
  2. مبلغی که می خواهید هزینه کنید چقدراست؟

خرید لگو

مهمترین مسئله در خریدن لگو این است که بدانید کودک شما به چه چیزی بیشتر علاقه مند است. اگر به بازی با پیکرهای ریز و ساختن دنیایی کوچک علاقه مند است بهتر است مجموعه هایی از ساختمان ها و فیگورها را برای او بخرید اما اگر به بازی با ماشین ها علاقه دارد پس ماشین لگویی برایش بگیرید. بعضی بچه ها به پرنسس ها یا ابرقهرمان ها علاقه مند هستند و مثلا شخصیت کارتونی مشخصی را بیشتر دوست دارند. اگر اینطور است سراغ مدل های لگویی این شخصیت ها بروید.

از طرف دیگر قیمت لگو نیز بسیار متفاوت است. خرید آنلاین لگو در ایران امکان پذیر است و شما می توانید قیمت مدل های مختلف را در فروشگاه های اینترنتی بررسی نمائید. مدل های مختلف بسته به اندازه و نوع طراحی آن قیمت های مختلفی دارند که از چند ده هزار تومان شروع می شود و تا چند میلیون تومان هم در مدل های گران تر می رسد. سری مینی فیگور لگو را می توانید به مبلغ ۳۵ هزار تومان خریداری کنید که ارزان ترین سری این اسباب بازی است. در سوی دیگر سری تکنیک که برای نوجوانان مناسب است قیمت های بسیار بالاتری دارد و تا ده میلیون تومان نیز می رسد.

قیمت لگو می تواند گران باشد اما دنیایی از فانتزی و تخیل را به روی بچه ها باز می کند. اگر تمایل به خرید اینترنتی اسباب بازی داشتید فروشگاه اینترنتی ناب و تک این شرایط را فراهم کرده است.

 

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: