برتری پلی استیشن 5 از PC

مدیر عامل Epic Games از علل برتری پلی استیشن ۵ از PC سخن گفت

توسط محسن شجاعی در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۰۸:۰۰

مدیر عامل Epic Games معتقد است معماری قدرتمند و یکپارچه کنسول، سبب برتری پلی استیشن ۵ از PC های گیمینگ فعلی می‌شود. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

به عقیده بسیاری از متخصصان و اهالی گیم، کارت‌های SSD قدرتمند بکار رفته در کنسول‌های PS5 و Xbox Series X علت اصلی توانمندی اجرایی این کنسول‌ها است و به کمک این کارت‌های کیفیت اجرایی بازی‌ها در نسل بعد پیشرفت خواهد کرد. توسعه دهندگانی امکان بررسی کنسول‌ها را پیدا کرده‌اند از کاهش چشمگیر مدت زمان بارگذاری بازی‌ها و “حرکت رو به جلو روند توسعه بازی‌ها” به کمک این کارت‌ها سخن گفتند. البته طبق روال هر نسل، ابتدای عرضه چندان تفاوت فاحشی را شاهد نخواهیم بود.

مدتی پیش آقای تیم سوئنی (Tim Sweeney)، مدیر عامل Epic Games از برتری کارت‌های SSD  در کنسول پلی استیشن ۵ نسبت به سیستم‌های قدرتمند گیمینگ سخن گفته بود. پس از اظهارات آقای سوئنی بسیاری از مخاطبان، بویژه هواداران سرسخت PC از گفته‌های ایشان متعجب شدند و از ایشان توضیح خواستند.

در توئیتر چندین کاربر از آقای سوئنی سوالات مختلفی پیرامون علل برتری پلی استیشن ۵ از PC پرسیدند. به گفته وی سخت‌افزارهای زیادی در بازار وجود دارد که از قطعات پلی استیشن ۵ قدرتمندتر هستند اما، باید بررسی کرد این سخت‌افزار چگونه در معماری کل و به عنوان یک مجموعه کار می‌کنند.

معماری یکپارچه و عملکرد یک مجموعه از قطعات به عنوان یک سیستم (باعث برتری پلی استیشن ۵ شده‌است). استخراج داده از حافظه و انتقال آن video memory در سریع‌ترین زمان ممکن صورت می‌گیرد و معماری سخت‌افزاری بسیار بهینه است.

درست از که از نظر تئوری و روی کاغذ سخت‌افزارهای PC قدرتمندتر است اما، عملکرد سیستم PS5 بسیار بهینه‌تر است.

البته آقای سوئنی توضیح داد شاید فعلا SSD کارت‌های PS5 در حال حاضر بهترین باشند اما، این کنسول‌های نسل بعد محدود به زمان هستند اما، رایانه‌های شخصی روز به روز در حال پیشرفت هستند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: