فروش-سری-بازی-های-resident-evil

فروش سری بازی های Resident Evil از مرز صد میلیون نسخه گذشت

توسط میلاد یزدی در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۱۳:۳۰

روز گذشته با اعلام داده‌های مالی سه ماهه اول ۲۰۲۰ از سوی استودیو Capcom، فروش سری بازی های Resident Evil از مرز صد میلیون نسخه گذشت. با دنیای بازی همراه باشید.

وقتی صحبت از فرنچایز‌های بازی‌های ترسناک می‌شود، عناوین زیادی به ذهنمان خطور می‌کند که به همان سرعتی که یاداوری شدند، از ذهن می‌روند. سری‌ بازی‌های نام آشنایی مانند Dead Space، Silent Hill و Fatal Frame تعدادی از این عناوین هستند. در حالی که بعضی از این بازی‌ها همچنان توسط کاربران تجربه می‌شوند، اما هیچکدام از آنها به پای طول عمر و موفقیت‌های فرنچایز Resident Evil نمی‌رسند. توسعه و عرضه بازی‌های Resident Evil از سال ۱۹۹۶ آغاز شد و هنوز ادامه دارد. این فرنچایز اکنون فروش ۱۰۰ میلیون نسخه از تمام بازی‌های خود در تمام پلتفرم‌ها را پشت سر گذاشته است.

در حالی که استودیو بازی‌سازی Capcom سازنده سری Resident Evil هنوز به‌طور رسمی هیچ اطلاعیه‌ای در این خصوص منتشر نکرده است، این کمپانی داده‌های مالی خود را به جهت ارائه اطلاعاتی از سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ به‌روز کرده است که نشان از فروش ۹۸ میلیون نسخه از مجموعه بازی‌های Resident Evil می‌دهد.

البته که این رقم، نقطه عطف ۱۰۰ میلیونی نیست. اما از آنجایی که می‌دانیم، سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ در تاریخ ۳۱ مارس(۱۲ فروردین) به پایان می‌رسد و اگر به یاد بیاوریم بازی Resident Evil 3 Remake در تاریخ ۳ اپریل (۱۵ فروردین) عرضه شده است. همچنین مطابق با اخبار قبلی می‌دانیم که این بازی تا ۱۳ اپریل (۲۵ فروردین) به فروش بیش از دو میلیون نسخه دست یافته است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که در حال حاضر، سری بازی‌های Resident Evil، مایل استون ۱۰۰ میلیون نسخه فروش را در کل فرنچایز پشت سر گذاشته است. نزدیک‌ترین سری بازی به Resident Evil در فروش برای استودیو کپ‌کام، فرنچایز Monster Hunter با ۶۳ میلیون نسخه فروش در پلتفرم‌های مختلف است.

سری بازی Resident Evil این روزها با وجود شایعاتی در مورد توسعه Resident Evil 8 و بازسازی Resident Evil 4، موفقیت‌های تجاری Resident Evil 3 Remake قوی‌تر از همییشه به نظر می‌رسد. بنابراین به راحتی می‌گوییم که در ژانر وحشت در مدیوم ویدئوگیم، یک پادشاه وجود دارد و آن Resident Evil است.

نظرات خود را در مورد فروش سری بازی های Resident Evil با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: