میزان-فروش-Avengers:-Endgame

سهم کمپانی دیزنی از میزان فروش Avengers: Endgame رقمی بالغ بر نهصد میلیون دلار بوده است

توسط میلاد یزدی در ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۱۵:۰۰

پایان ابر‌قهرمانان مارول، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما است. در این میان اما سهم کمپانی دیزنی از میزان فروش Avengers: Endgame بسیار قابل توجه است. با دنیای بازی همراه باشید.

بر همه طرفداران و اهالی حوزه سینما مشخص است که کمپانی دیزنی سهم قابل توجهی از فروش فیلم‌های ابر‌قهرمانی مارول داشته است. طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، دیزنی از میزان فروش Avengers: Endgame رقمی بالغ بر ۹۰۰ میلیون دلار سهم داشته است.

بر اساس گزارش وبسایت Deadline، هزینه‌های تولید و تبلیغات فیلم Avengers: Endgame حدود ۵۱۱ میلیون دلار بوده است. فیلم در پایان اکران خود به فروش استثنایی ۲.۷۹۷ میلیارد دلاری در سطح جهان دست یافت.

تنها فروش افتتاحیه فیلم Avengers: Endgame تمام هزینه‌های ساخت و مارکتینگ آن را پوشش داد. افتتاحیه فیلم دقیقا سال گذشته در چنین روزهایی بود که تنها در هفته اول، فروش فیلم به رقم بی‌نظیر ۱.۲ میلیارد دلار رسید. سهم چین از فروش این فیلم نیز رقم ۶۱۴ میلیون دلار بوده است. گزارشات نشان می‌دهد که بسیاری از ستارگان Avengers: Endgame از فروش فوق‌العاده فیلم پاداش‌های فراوانی دریافت کردند.

به عنوان مثال رابرت دنی جونیور (Robert Downey Jr) که نقش‌آفرینی شخصیت آیرون من (Iron Man) را بر عهده شد، برای بازی در فیلم دستمزد ۲۰ میلیون دلاری دریافت کرده بود. اما پاداش او از سود میزان فروش Avengers: Endgame چیزی بیش از ۵۵ میلیون دلار بوده است. دنی جونیور اکنون پول کافی برای ساخت چند دست از لباس واقعی آیرون من را دارد.

اکنون و پس از گذشت یک سال از پایان فاز اول دنیای ابر قهرمانی مارول، پرسشی به وجود آمده است. آیا هرگز دوباره فیلمی با این حجم از فروش و موفقیت تجاری خواهیم دید؟ کارشناسان و صاحب‌نظران همگی پیش‌بینی می‌کنند که دنباله بعدی آواتار که مدت‌هاست در دست ساخت قرار دارد، فروش حیرت‌انگیزی را از آن خود کند. حتی ممکن است ساخته بعدی جیمز کامرون که برای اکران در آذر ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده است، اولین فیلم تمام طول تاریخ سینمای جهان باشد که به فروش ۳ میلیارد دلاری برسد. پیش‌تر البته اعلام شده بود که تولید دنباله آواتار به دلیل شیوع ویروس کرونا موقتا متوقف شده است.

هم اکنون فیلم Avengers: Endgame به طور رسمی پر‌فروش ترین فیلم تاریخ سینما است و پس از آن آواتار با اختلاف ناچیزی در رتبه دوم قرار دارد.  Avengers: Endgame تنها در ۵ روز اول، به فروش ۱ میلیارد دلاری و پس از ۱۱ روز به رقم ۲ میلیارد دلاری رسید.

نظرات خود را در مورد میزان فروش Avengers: Endgame با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: