لغو شدن Comic-Con

لغو شدن رویداد کامیک کان برای اولین‌بار بعد از ۵۱ سال به دلیل ویروس کرونا

توسط میلاد شجری در ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ , ۱۲:۰۰

گسترش شیوع ویروس کرونا منجر به لغو شدن رویداد کامیک کان سن دیگو برای اولین‌بار بعد از ۵۱ سال شد. برای اطلاع از آخرین اخبار سینما و تلویزیون، همراه دنیای بازی باشید.

در حالی که طرفداران امیدوار بودند که کامیک کان امسال طبق برنامه همیشگی برگزار شود اما گسترش شیوع ویروس کرونا گریبان این همایش پرطرفدار را هم گرفت. امروز در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون با خبر شدیم که رویداد کامیک کان سن دیگو ۲۰۲۰ به طور کامل لغو شده و به سال آینده موکول شده است؛ موضوعی که برای اولین‌بار، ۵۱ سال بعد برگزاری اولین رویداد، اتفاق میافتد. همچنین رویداد «واندرکان آناهایم» (WonderCon Anaheim) امسال هم کنسل و برگزاری آن به سال آینده منتقل شد.

کامیک کان امسال برای برگزاری از تاریخ ۲۳ جولای ۲۰۲۰ (۲ مرداد ۱۳۹۹) در مرکز همایش‌های سن دیگو برنامه‌ریزی شده بود اما سازمان برگزارکننده ضمن ابراز پشیمانی از لغو این رویداد، اعلام کرد که رویداد بعدی در سال ۲۰۲۱ میلادی و بین روز‌های ۲۲ تا ۲۵ جولای (۳۱ تیر تا ۳ مرداد ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد. در بیانیه‌ رسمی این سازمان آمده که آن‌ها امیدوار بودند مجبور به چنین تصمیمی نشوند و انتظار داشتند که نگرانی‌های ناشی از ویروس کرونا تا فرا رسیدن زمان برگزاری در فصل تابستان کاهش یابد اما تحلیل‌ها و نظارت‌های پیوسته مشاورین سلامت در کالیفرنیا نشان داد که امکان برگزاری رویداد طبق برنامه قبلی امکان پذیر نیست. دیوید گلانزر، نماینده سازمان هم در بیانیه دیگری گفت:

شرایط فوق‌العاده احتیاج به تصمیمات فوق‌العاده دارد. در حالی که ما از چنین تصمیمی ناراحت هستیم اما می‌دانیم این تصمیم درستی است. ما مشتاقانه منتظر رسیدن زمانی هستیم که همگی بتوانیم دوباره یکدیگر را در ملاقات کنیم و در جامعه‌ای همگی عاشقش هستیم و از آن لذت می‌بریم، به تبادل نظر بپردازیم.

در کنار لغو شدن کامیک کان سن دیگو، سازمان برگزارکننده در خبری دیگر اعلام کرد که رویداد واندرکان ۲۰۲۰ هم که برای برگزاری بین روز‌های ۱۰ تا ۱۲ آوریل (۲۲ تا ۲۴ فروردین) در مرکز همایش‌های شهر آناهایم برنامه‌ریزی شده بود، به سال آینده و روز‌های ۲۶ تا ۲۸ مارس (۶ تا ۸ فروردین ۱۴۰۰) موکول شده است. برگزارکنندگان همچنین برنامه دارند تا نوسازی ساختمان فدرال، واقع در پارک بالبوآ را برای افتتاحیه بزرگ موزه کامیک کان در فصل تابستان سال ۲۰۲۱ به اتمام برسانند.

سازمان برگزارکننده همچنین برای آن دسته از طرفدارانی که بلیت‌های رویداد کامیک کان امسال را خریداری کرده‌اند، امکانی فراهم کرده که نسبت به پس گرفتن پول یا انتقال کامل بلیت‌های خود به رویداد سال آینده اقدام کنند. انتظار می‌رود طی هفته آینده خریداران ایمیلی از سوی سازمان دریافت کنند که شامل دستورالعمل‌های لازم برای ثبت درخواست مربوط به پس گرفتن پول یا انتقال آن می‌شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: