طول عمر باتری کنترلر پلی استیشن 5

طول عمر باتری کنترلر پلی استیشن ۵ بسیار بالا خواهد بود

توسط محسن شجاعی در ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ , ۱۸:۰۰

به گفته معاون ارشد برنامه‌ریزی پلتفرم سونی، طول عمر باتری کنترلر پلی استیشن ۵ بسیار بالاست و تمام شدن شارژ این کنتلر آزاردهنده نیست. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

روز گذشته کمپانی سونی رسما از ظاهر کنترلر پلی استیشن ۵ رونمایی کرد. نام رسمی این کنترلر Dualsense است. سونی در طراحی این کنترلر از الگو همیشگی و آشنای خود استفاده نکرده‌است، اصول زیبای شناسی و ارگونومی بکار رفته بسیار متفاوت با کنترلر‌ نسل‌های پیشین است. استفاده از تکنولوژی haptic و طراحی یک دکمه جدید، بخشی از تغییرات کنترلر در مقایسه با نسل‌ فعلی است.

استفاده از باتری قدرتمندتر یکی از موضوعات اساسی بود که مخاطبان پلی استیشن خواهان حضور آن در PS5 بودند. میزان ذخیره انرژی دوال‌شاک ۴ یکی از موضوعات آزاردهنده برای مخاطبان PS4 بود که در طول عمر این کنسول، بارها به آن انتقاد وارد شد. سونی به طور مشخص از قوی‌تر بودن باتری پلی استیشن ۵ سخن نگفته‌است اما، اظهار داشته طول عمر باتری کنترلر پلی استیشن ۵ بسیار بالا خواهد بود. آقای هیدکی نیشینو (Hideaki Nishino)، معاون ارشد بخش مدیریت و برنامه‌ریزی پلتفرم پلی‌اسیشن در پی‌اس بلاگ اینگونه توضیح داد:

یکی مواردی که همواره از ابتدا طراحی PS5 مشغول به بحث پیرامون آن بودیم، راه‌های افزایش طول عمر باتری قابل شارژ Dualsense بود. البته این باتری نباید باعث سنگینی و آزار دهندگی Dualsense می‌شد.

هرچند از گفته‌های آقای نیشینو نمی‌توان قوی‎تر بودن باتری کنتلر PS5 نسبت به دوال‌شاک۴ را برداشت کرد اما، انتظار می‌رود سونی پیام درستی از بازخوردها گرفته باشد و اشتباه تکراری را در قبال PS5 انجام ندهد.

لطفا دیدگاه‌ها و نظرات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: