جرج-اوگیلوی-کارگردان-فیلم-مد-مکس

جرج اوگیلوی کارگردان فیلم مد مکس در ۸۹ سالگی در گذشت

توسط میلاد یزدی در ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ , ۱۲:۳۰

به گزارش هالیوود ریپورتر، جرج اوگیلوی کارگردان فیلم مد مکس آن‌سوی رعد، در روز یکشنبه در بیمارستانی در ساوت ولز استرالیا بر اثر ایست قلبی درگذشت. با دنیای بازی همراه باشید.

جرج اوگیلوی (George Ogilvie) کارگردان مشهور هالیوودی که فیلم Mad Max Beyond Thunderdome را در کنار جرج میلر (George Miller) در کارنامه کاری خود دارد، در ۸۹ سالگی درگذشت.

هدر اوگیلوی (Heather Ogilvie) خواهرزاده او، در گفتگویی با رسانه هالیوود ریپورتر تایید کرد که عموی وی در روز یکشنبه در بیمارستانی در ساوت ولز استرالیا بر اثر ایست قلبی درگذشته است. او سال‌ها بود از بیماری انسداد ریوی رنج می‌برده است.

جرج اوگیلوی سومین و آخرین فیلم مد مکس را با بازی مل گیبسون (Mel Gibson) در کنار جرج میلر کارگردانی کرده است و پیش از آن، عنوان Mad Max 2: The Road Warrior را ساخته بود.

اوگیلوی علاوه بر کار خود در نسخه سوم مد مکس، فیلم The Crossing را نیز در سال ۱۹۹۰ کارگردانی کرده است که در این اثر، راسل کرو (Russell Crowe) ستاره بی‌چون و چرای هالیوود، برای اولین بار جلو دوربین سینما به ایفای نقشی پرداخته است.

به دنبال خبر درگذشت اوگیلوی، راسل کرو در راستای احترام به استاد و دوست فقید خود، توییت تاثیر‌گذاری را در مورد اثری که جرج بر زندگی دیگران گذاشته، در اکانت رسمی خود منتشر کرده است.

استادی با استعداد در هنر، تئاتر و زندگی. آشنایی با جرج افتخاری عمیق برای من بوده است. هنوز هم آنچه از وی در مورد زندگی آموخته‌ام در من طنین‌انداز است. جرج اوگیلوی گرانقدر، این لحظه بسیار دردناکی است.

جرج اوگیلوی در ۵ مارس ۱۹۳۱ (۱۳ اسفند ۱۳۰۹) در نیو ساوت ولز استرالیا متولد شد. ۲۰ سال بعد به همراه مادرش به انگلستان نقل مکان کرد و با مجموعه Jimmy James theater آغاز به همکاری نمود.

اوگیلوی علاوه بر فیلم‌های Mad Max Beyond Thunderdome و The Crossing، آثار دیگری چون The Place at the Coast و Short Changed را نیز ساخته است. او همچنین در چندین برنامه تلوزیونی از جمله The Shiralee و The Dismissal نیز فعالیت داشته است. همچنین در ادامه مسیر پیش روی سری فیلم‌های مد مکس، ساخته دنباله Mad Max:Fury Road نیز توسط جرج میلر تایید شده است.

نظرات خود را در مورد در‌گذشت جرج اوگیلوی کارگردان فیلم مد مکس  ، فراتر از رعد با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: