قابلیت-کراس-پلی-برای-Apex-Legends

شواهد نشان می دهد قابلیت کراس پلی برای Apex Legends ارائه می‌شود

توسط میلاد یزدی در ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ , ۲۳:۳۰

با توضیحات داستی ولچ (Dusty Welch) مدیر ارشد استودیو Respawn Entertainment و شواهد موجود، به نظر می رسد قابلیت کراس پلی برای Apex Legends اضافه خواهد شد. با دنیای بازی همراه باشید.

استودیو بازی‌سازی Respawn Entertainment، سازنده عنوان بتل رویال اپکس لجندز (Apex Legends) بین گیمر‌ها محبوب است. اما همواره یکی از ویژگی‌هایی که طرفداران این بازی خواهان آن بوده‌اند، قابلیت کراس پلی (crossplay) و امکان بازی کاربران با یکدیگر از روی کنسول‌ها و پلتفرم‌های مختلف بوده است. صحبت‌ها در مورد این ویژگی این روزها دوباره از سر گرفته شده اما هنوز تاییدی رسمی و قابل اتکا در این خصوص از سوی توسعه‌دهندگان ارائه نشده است.

داستی ولچ (Dusty Welch) مدیر ارشد استودیو Respawn Entertainment، اخیراً در مصاحبه‌ای با مجله گیم‌اینفورمر(Game Informer) در پاسخ به سوالی در خصوص قابلیت میان پلتفرمی  بازی گفته است:«ما به کراس‌پلی فکر می‌کنیم و معتقدیم این ویژگی از خصوصیات قابل انتظار صنعت بازی‌های ویدئویی مخصوصاً در برهه کنونی است. این ویژگی برای عناوین بتل رویال بسیار اساسی است. چاد گرنیر (Chad Grenier) از بازی‌سازان استودیو Respawn و من شخصاً از طرفدارن تجربه بازی خودمان در محل کار و در اوقات فراغت خود هستیم و وقتی آخر هفته در منزل هستیم، دوست دارم بازی را روی سیستم‌های مختلف دیگر نیز تجربه کنیم. به طور شخصی بله. دوست داریم همواره و در هر بستری بتوانیم بازی را تجربه کنیم و این مساله مهمی است»

در حال حاضر هیچ تایید رسمی برای در حال توسعه بودن قابلیت کراس‌پلی در Apex Legends وجود ندارد و هیچ به روزرسانی خاصی در صف انتشار برای بازی نیست . اما این حقیقت که ولچ و گرنیر خواهان اضافه شدن کراس پلی به بازی هستند، ممکن است معنای خاصی داشته باشد.

علاوه بر این با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و شرایط تحمیل شده بر صنعت بازی‌های ویدئویی، و امکان بدتر شدن وضعیت موجود، کارمندان ممکن است پیش از آنچه پیش‌بینی شده است به دورکاری اجبار شوند.

بنابراین تصور می‌شود که تمایل به تجربه بازی با همکاران و دوستان در هر بستر و کنسولی، قابلیت بسیار مفیدی در این شرایط پیش آمده باشد.

شایعات ارائه ویژگی کراس‌پلی پیش از این نیز هنگام عرضه بازی بسیار مطرح شده بود. اما استودیو Respawn Entertainment در آن زمان و در واکنش به این شایعات اشاره کرد که «در حال حاضر این بازی از قابلیت میان پلتفرمی پشتیبانی نمی‌کند». اما با این حال اشاره شد که توسعه‌دهندگان این عنوان «همیشه در حال کار روی ویژگی‌های جدید و بهبود بازی هستند».

در حالی که کراس‌پلی امکان بازی همراه یا در مقابل هم بودن گیمرها را روی پلتفرم‌های مختلف فراهم می‌آورد، تایید شده که ویژگی نمایش پیشرفت به شکل‌میان پلتفرمی (cross-progression) به جهت ساختار فعلی کنسول‌های بازی ممکن نخواهد بود. قابلیت cross-progression باعث می‌شود تا کاربر اچیومنت‌ها و پیشرفت خود را در طول تجربه بازی به صورت کراس‌پلی همراه خود داشته باشد.

با این حال خوشبختانه از شواهد موجود به نظر می‌رسد که ویژگی کراس‌پلی را برای اپکس لجند(Apex Legends) خواهیم دید. به خصوص که مدت‌هاست به روز رسانی بزرگی برای بازی ارائه نشده است. همچنین به زودی فصل پنجم بازی نیز منتشر خواهد شد.

نظرات خود را در خصوص قابلیت کراس پلی برای Apex Legends با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: