رکورد-زنی‌های-پلتفرم-استیم

رکوردزنی‌های پلتفرم استیم بعد از یک هفته همچنان ادامه دارد

توسط علی جلیلی در ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ , ۱۳:۰۰

تقریبا یک هفته از آخرین آمار استفاده بازیکنان از پلتفرم استیم می‌گذرد که بار دیگر در طی این هفته، رکورد استیم توسط خودش هم شکسته می‌شود. با دنیای بازی همراه باشید.

هفته گذشته طی یک آمار جالب، تعداد بازیکنان همزمان که از پلتفرم استیم استفاده می‌کردند٬ به رقم ۲۳ میلیون نفر رسیده بود. شاید سورپرایزی نباشد که محبوبترین پلتفرم حال حاظر توانست تا در عرض یک هفته، آمار جالب دیگری را به ثبت برساند. نزدیک ۲۴٫۵۳۴٫۷۷۰ میلیون کاربر در آخر هفته از این پلتفرم استفاده کردند که برای یک پلتفرم بازی رقم دیوانه‌کننده‌ای است. درست است که این رکوردشکنی‌های استیم بدلیل محبوبیت بسیار زیاد آن در بین بازیکنان است، اما قطعا شیوع ویروس کویید-۱۹ (کرونا) در ثبت این آمار فوق العاده بی تاثیر نیست.

بسیاری از کسب‌ و کارها به حالت تعلیق در آمدند و یکی از بهترین گزینه‌ها برای ماندن در خانه انجام بازی‌های رایانه‌ای است. به همین علت تعداد بازیکنان استیم روز‌به‌روز درحال افزایش است و بعید نیست تا پایان وضعیت کرونا، رکوردهای بیشتری نیز توسط این پلتفرم به ثبت نرسد. در کنار شیوع این ویروس شوم، بازی‌های Resident Evil 3 Remake، Resident Evil Resistance و Mount and Blade 2: Bannerlord این هفته در فروشگاه استیم عرضه شده و یکی دیگر از دلایل رکورد شکنی این پلتفرم محسوب می‌شود. این ماه، بازی‌های قابل توجه بیشتری مثل بازی جدید استودیو اسکوئر انیکس یعنی Trials of Mana و بازی نسبتا محبوب Gears Tactics عرضه شود که مهم‌ترین نکته برای رکورد شکنی دوباره استیم می‌باشد.

چندی پیش نیز گیب نیول درباره رقابت استیم و اپیک گیمز صحبت‌هایی را مطرح کرده بود. بنظر می‌رسد با این حجم از رکوردزنی‌های پلتفرم استیم، فروشگاه اپیک گیمز با مشکلات جدیدی روبه‌رو خواهد شد. بخشی از صحبت‌های گیب نیول بدین شرح است:

رقابت میان فروشگاه‌های بازی‌های ویدیویی امری فوق‌العاده برای همه است و باعث حفظ صداقت ما و دیگران می‌شود. این رقابت در کوتاه مدت اما چهره زشتی دارد، چرا که دیگری سعی در بدنام کردن رقیب خود دارد ولی در بلند مدت، همگی از نظم و اندیشه‌ای که به واسطه به چالش کشیده شدن توسط دیگران در کسب و کار خود به کار برده‌اید، سود می‌برند.

نظر خود را پیرامون رکوردزنی‌های پلتفرم استیم و صحبت‌های گیب نیول را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: