توسط آرسام محمدی در ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ , ۰۴:۳۱

بار دیگر نوروز و بار دیگر سنت‌های دیرین و کهن ایرانیان، هرچند امسال بنا به مشکلات پیش‌ آمده به‌جا آوردن رسم دید و بازدید عید کار پسندیده‌ای محسوب نمی شود اما سنت‌های دیگری وجود دارد که بهتر است به‌جا آورده شود. یکی از این سنت‌های دیرین، چیدن میز هفت‌سین است. با شنیدن نام هفت‌سین معمولا اولین مواردی که به یاد می‌آید سیب، سماق، سرکه و… به یاد می آید، در این مطلب اما تصمیم داریم با توجه به سالی که گذشت، یک هفت سین از جنس گیمینگ و دنیای بازی بچینیم. پس در ادامه با هفت‌سین گیمی سال ۱۳۹۹ به انتخاب دنیای بازی همراه باشید.

هفت‌سین گیمی سال 1399 به انتخاب دنیای بازی

هفت‌سین گیمی سال ۱۳۹۹ به انتخاب دنیای بازی

“س” اول: شخصیت
سونیک (Sonic)

فهرست را با شخصیت‌هایی شروع می کنیم که نامشان با “س” شروع می شود، مطمئنا شخصیت های زیادی وجود دارند که این خصوصیت را در نامشان یدک می‌کشند، مانند: سفیروث (Sephiroth) از سری فاینال فانتزی (Final Fantasy) یا اسنیک (Snake) از سری پرطرفدار متال گیر (Metal Gear)، امسال اما شخصیت‌هایی بودند که خوش درخشیدند، دو تا از این شخصیت‌ها، دو نینجای پرطرفدار سری مورتال کمبت (Mortal Kombat) یعنی اسکورپیون (Scorpion) و ساب زیرو(Sub-Zero) هستند، که امسال در یازدهمین عنوان از این سری بازی ها بسیار خوش درخشیدند و بار دیگر توانستند دل طرفداران را به دست بیاورند. اما شخصیتی که برای “س” اول این فهرست انتخاب شده کسی نیست به جز جوجه تیغی دوست داشتنی کمپانی سگا (Sega) یعنی سونیک (Sonic)، که اکران فیلمش بهانه خوبی به دست ما داد تا او را به عنوان “س” اول هفت سین گیمینگ دنیای بازی انتخاب کنیم.

هفت‌سین گیمی سال 1399 به انتخاب دنیای بازی

هفت‌سین گیمی سال ۱۳۹۹ به انتخاب دنیای بازی

“س” دوم: پلتفرم
سونی پلی‌ استیشن ۵ (Sony PlayStation 5)

سالی که گذشت سالی بود که مایکروسافت از کنسول خانگی جدید خود که با نام ایکس باکس سری ایکس (Xbox Series X) شناخته می شود رونمایی کرد و پس از آن همه در انتظار رونمایی از جدیدترین کنسول شرکت رقیب یعنی سونی بودند تا این که بالاخره سونی از سیستم سخت افزاری کنسول جدیدش یعنی پلی استیشن ۵ (PlayStation 5) رونمایی کرد و این بهانه ای به دست ما داد تا کمی تقلب کنیم و “س” دوم هفت‌سین دنیای بازی را به کنسول سونی پلی استیشن ۵ اختصاص دهیم.

هفت‌سین گیمی سال 1399 به انتخاب دنیای بازی

هفت‌سین گیمی سال ۱۳۹۹ به انتخاب دنیای بازی

“س” سوم: مرحله
استند‌آف (Standoff)

کمتر بازی‌هایی هستند که مراحل‌شان به قدری به یاد ماندنی است که نام آن‌ها به یاد بازیکنان بماند در سالی که گذشت اما چند عنوان منتشر شدند که نام مراحل آن‌ها برای همیشه در قلب بازیکن های قدیمی حک شده است، اولین آنها ریمیک بازی کراش ماشینی (Crash Team Racing) بود و بازی های دیگر، ندای وظیفه جنگاوری مدرن (Call of Duty Modern Warfare) و نسخه ی تلفن همراه آن (Call of Duty Mobile) بود که خیلی از مراحل و نقشه های قدیمی و خاطره انگیز این سری را برای طرفداران این سری بازی ها باز سازی کرده بود که از این بین مرحله ی Standoff توانست جایگاه سوم هفت سین گیمینگ دنیای بازی را بدست بیاورد.

هفت‌سین گیمی سال 1399 به انتخاب دنیای بازی

هفت‌سین گیمی سال ۱۳۹۹ به انتخاب دنیای بازی

“س” چهارم: شرکت بازی سازی
اسکوئر انیکس (Square Enix)

تعداد شرکت های بازی سازی که در سال گذشته بسیار خوش درخشیدند کم نیست، از جمله این شرکت ها سگا بود که با ساخت شنمو ۳ (Shenmue 3) توانست خاطرات این سری بازی دوست داشتنی را زنده کند و دل طرفداران این سری را بدست بیاورد، “س” چهارم این فهرست اما متعلق به شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) است،انتشار قسمت سوم پادشاهی قلب ها (Kingdom Hearts) بعد از سال‌ها انتظار، بسته ی الحاقی جدید فاینال فانتزی ۱۴ و همچنین معرفی ریمیک یکی از بهترین و پرطرفدارترین عناوین این سری دست به دست هم داد تا اسکوئر انیکس در جایگاه چهارم فهرست هفت‌سین گیمینگ دنیای بازی جای گیرد.

هفت‌سین گیمی سال 1399 به انتخاب دنیای بازی

هفت‌سین گیمی سال ۱۳۹۹ به انتخاب دنیای بازی

“س” پنجم: بازی ساز
ساتوشی تاجیری (Satoshi Tajiri)

کمتر کسی هست که با پوکمون (Pokemon) خاطره نداشته باشد و یا عنوانی از آن را تجربه نکرده باشد، انتشار نسخه ی جدید این سری به نام پوکمون شمشیر و سپر (Pokemon Sword and Shield) بهانه ای شد که جایگاه پنجم هفت سین گیمینگ دنیای بازی که جایگاه بازی ساز است به خالق سری پوکمون یعنی ساتوشی تاجیری (Satoshi Tajiri) تعلق بگیرد، شخصی که با ساخت سری پوکمون توانست نه تنها در زمینه ی بازی های کامپیوتری بلکه در زمینه های دیگر مانند انیمه، اسباب بازی، کارت بازی، پوشاک و بسیاری اقلام دیگر نیز به خوبی بدرخشد.

هفت‌سین گیمی سال 1399 به انتخاب دنیای بازی

هفت‌سین گیمی سال ۱۳۹۹ به انتخاب دنیای بازی

“س” ششم: آیتم
ستاره ی ماریو (Star)

آیتم ها در بازی های کامپیوتری عموما وسایلی هستند که به شخصیت اصلی کمک می‌کنند تا به هدفش برسد، آیتم ها می‌توانند هر چیزی باشند، به عنوان مثال معجون‌هایی که سلامتی شخصیت شما را پر می‌کنند و یا طومارهایی که باعث قدرتمندتر شدن شما می‌شوند، شن های زمان (Sands of Time) که باعث می شوند شاهزاده بتواند زمان را به عقب بازگرداند و یا ارواح (Souls) که به شخصیت نامرده (Undead) تحت کنترل شما قدرت می دهند.
یکی از معروف ترین این به اصطلاح آیتم ها ستاره ماریو (Mario) است. ستاره ای که ماریو را برای مدتی محدود رویین تن می کرد و با برخورد به دشمنان آن ها را شکست می داد. حال به بهانه انتشار بازی سوپر ماریو اودیسه (Super Mario Odyssey) بر روی کنسول نینتندو سوییچ (Nintendo Switch) و بازگشت لوله کش ایتالیایی دوست داشتنی ما و البته ستاره ی قدرتمندش، جایگاه ششم هفت سین گیمینگ دنیای بازی متعلق به این ستاره است.

هفت‌سین گیمی سال 1399 به انتخاب دنیای بازی

هفت‌سین گیمی سال ۱۳۹۹ به انتخاب دنیای بازی

“س” هفتم: اسلحه
اسپیر اسکورپیون (Scorpion’s Spear)

از شمشیر لینک (Link) در افسانه ی زلدا (Zelda) گرفته تا فراستمورن (Frostmourne) لیچ کینگ (Lich King) و حتا راکت لانچر نمسیس (Nemesis)، سلاح ها بخش مهمی از بازی های کامپیوتری را به خود اختصاص می دهند. مواردی که یک اسلحه را به یاد ماندنی و منحصر به فرد میکند میتواند هر‌چیزی باشد، طراحی زیبا، داستان منحصر به فرد و یا قدرت خارق العاده. و اما “س” هفتم هفت‌سین دنیای بازی به دلیل بازگشت دوباره و قدرت مند اسپیر (Spear) اسکورپین به این اسلحه تعلق می گیرد. اسپیر چاقوی پرتابی است که با زنجیر و یا طناب به دستان اسکورپین بسته شده. که باعث می شود او به این وسیله دشمنان بدشانس را با صدای به یاد ماندنی «به اینجا بیا!» به سمت خودش بکشد و سپس انواع و اقسام بلاها را بر سرشان بیاورد!

انتخاب این هفت‌سین بهانه‌ای شد تا مروری بر سالی که گذشت داشته باشیم و اتفاقات و خاطرات گیمینگ را مرور کنیم، به نظر شما چه موارد دیگری می‌توانست در این فهرست قرار گیرد؟

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “هفت‌سین گیمی سال ۱۳۹۹ به انتخاب دنیای بازی”

  1. حسام گفت:

    من الان چجوری ساتوشی تاجیری رو بزارم سر سفره هفت سین؟؟؟ :56: :56:

    ۰ ۰