[رپورتاژ آگهی] کاتالوگ تبلیغاتی چه ویژگی‌هایی دارد؟

توسط دنیای بازی در ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ , ۱۹:۱۴

کاتالوگ تبلیغاتی چه ویژگی‌هایی دارد؟ چرا برخی از کاتالوگ‌های تبلیغاتی بسیار جذاب هستند در صورتی که برخی دیگر از آن‌ها چنگی به دل نمی‌زنند؟ طراحان حرفه‌ای چگونه یک کاتالوگ مناسب را برای تبلیغ محصولات طراحی می‌کنند؟ آیا کاتالوگ باید تنها به صورت دیجیتالی ارائه شود یا چاپ آن جهت افزایش فروش محصولات ضرورت دارد؟

اگر قصد دارید یک کاتالوگ تبلیغاتی برای معرفی بهتر محصولاتتان طراحی کنید، باید از پاسخ تک تک سؤالات فوق و پرسش‌های مشابه با آن‌ها اطلاع داشته باشید، در غیر این صورت با وجود این که هزینه و زمان زیادی صرف طراحی کاتالوگ برای جذب مشتری می‌کنید، کاتالوگ نمی‌تواند تاثیرگذاری خوبی روی مشتریان داشته باشد و میزان فروش محصولات تغییر نمی‌کند، همچنین محصولات جدید نیز به خوبی نمی‌توانند در بین گزینه‌هایی که توسط رقبا ارائه شده‌اند بدرخشند و برتر بودن خودشان را ثابت کنند.

طراحی و چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی اصول مهمی دارند که پیروی کردن از آن‌ها می‌تواند یک کسب و کار جدید و نوپا را به بالاترین رتبه در بین رقبا برساند، اگر علاقه‌مند هستید با این اصول آشنا شوید با ما همراه باشید.

 

 

به محتوای درج شده در کاتالوگ دقت کنید

اگر هدف شما از طراحی کاتالوگ تبلیغاتی بولد کردن بیش از حد محصولات باشد، بی‌شک این کاتالوگ نمی‌تواند جهت پیشبرد هدفتان که فروش بیشتر است شما را یاری کند؛ زیرا مخاطبان به دنبال اطلاعات صادقانه هستند، بنابراین توضیحاتی که برای هر محصول ارائه می‌شود باید در قالب کلمات روان و سلیس و به صورت شفاف ارائه شده باشد.

کلماتی که وزن سنگینی دارند و بسیاری از افراد نمی‌توانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند، به هیچ عنوان نمی‌توانند محصول را به خوبی به مشتری معرفی کنند؛ زیرا مشتری با بررسی مشخصات اولین محصول و مواجه شدن با کلمات عجیب و غیرقابل فهم، قید مطالعه بقیه کاتالوگ را میزند و به سراغ کاتالوگ‌های دیگر که توسط شرکت‌های رقیب ارائه شده است می‌رود.

از نکاتی که هنگام درج محتوا در یک طراحی کاتالوگ تبلیغاتی باید به آن توجه داشته باشید، پرهیز از گزافه‌گویی است؛ زیرا تا هر اندازه توضیحات ارائه شده کوتاه‌تر و مختصر باشند، رنگ‌ها و تصاویر بیشتر به چشم مخاطب می‌آیند و مطالعه کاتالوگ برای وی خوشایندتر خواهد بود.

از دیگر موارد مهمی که باید مورد توجه واقع شود می­توان به این گزینه اشاره کرد، اگر تمام نکات یک محتوای خوب را رعایت کرده باشید اما نوع فونتی که برای نوشتن انتخاب کرده‌اید مناسب نباشد، محتوا پس از چاپ ناخوانا خواهد بود و نمی‌تواند اطلاعات لازم را در اختیار مخاطب قرار دهید؛ بنابراین قبل از شروع به نگارش به فونت‌های مناسبی که برای چاپ وجود دارند دقت کرده و از بین آن‌ها یک گزینه را انتخاب کنید.

 

 

برای معرفی محصول از عکس‌های حرفه‌ای استفاده کنید

با توجه به این که کاتالوگ تبلیغاتی برای معرفی محصول طراحی می‌شود، عکس‌ها اصلی‌ترین اجزای آن هستند. به گونه‌ای که مشتری در قدم اول عکس‌ها را نگاه می‌کند و سپس به بررسی ویژگی‌های محصولات می‌پردازد؛ بنابراین برای گرفتن عکس‌های باکیفیت از محصولات از عکاسان حرفه‌ای کمک بگیرید تا تصاویر ثبت شده دارای افکت‌های مناسبی باشند و بیشترین تأثیر را روی مشتری بگذارند.

تصاویر باید به گونه‌ای گرفته شده باشند که هنگام چاپ نیز کیفیت اصلی آن‌ها حفظ شود و مشتری هنگام نگاه کردن به تصویر تصور کند هم اکنون محصول اصلی را از نزدیک مشاهده می‌کنید و تفاوتی بین عکس و محصول واقعی وجود نداشته باشد.

 

 

کاتالوگ را شبیه بروشور طراحی نکنید

این گزینه یکی از رایج‌ترین اشتباهات است که هنگام طراحی کاتالوگ تبلیغاتی رخ می‌دهد، زیرا طراحان مبتدی و تازه کار که هنوز با اصول طراحی یک کاتالوگ یا بروشور مناسب آشنایی ندارند، کاتالوگ را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که بی‌شباهت به یک بروشور نیست و ویژگی‌های هر محصول به تفضیل در آن بیان شده است. به گونه­ای حتی برخی از کاتالوگ‌ها ممکن است به جای چند محصول به معرفی یک محصول از زوایای مختلف پرداخته باشند.

برای معرفی یک محصول در قالب بروشور تک تک ویژگی‌های آن به دقت بیان شده و شرح داده می‌شوند، تا خریدار هنگام استفاده از محصول دچار سردرگمی نشود؛ اما کاتالوگ تبلیغاتی صرفاً با هدف معرفی محصولات ارائه می‌شود و تا هر اندازه توضیحات را کوتاه‌تر کنید، کاتالوگ مناسب‌تری خواهید داشت که برای بیشتر مشتریان جذاب­ است و با علاقه به بررسی آن می‌پردازند.

با توجه به نکات بیان شده، قبل از این که کاتالوگ را طراحی کنید باید با اصول طراحی یک کاتالوگ تبلیغاتی حرفه‌ای آشنایی کافی داشته باشید و جهت تحقیق در این رابطه می‌توانید از اینترنت کمک بگیرید. بررسی انواع بروشور و کاتالوگ سبب می‌شود که ایده‌های نوینی نیز به ذهنتان برسد که به پربارتر و جذاب‌تر شدن کاتالوگ کمک شایانی می‌کند.

 

 در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی خلاقیت به خرج بدهید

اگر طراحی کاتالوگ تبلیغاتی طراحی بسته بندی را به یک طراح حرفه‌ای بسپارید، خیالتان از هر جهت راحت خواهد بود که اصول طراحی به دقت رعایت می‌شوند. همچنین طراحان حرفه‌ای از خلاقیت بالایی در زمینه طراحی کاتالوگ‌های ویژه برخوردار هستند، به گونه‌ای که جهت چیدن تصاویر در کنار هم، قرار دادن افکت‌های زیباسازی و ارائه توضیحات، چهار چوب خاص خود را دارند.

این چهار چوب خاص مشخص می‌کند که کدام تصویر باید در کدام قسمت قرار بگیرد و نوع رنگ بندی محصولات باید به چه طریقی انتخاب شود که کاتالوگ از نظر مشتری جذاب به نظر برسد.

 

برخی از طراحان هنگام طراحی پس زمینه از یک رنگ روشن مانند کرم، سفید یا صورتی بهره می‌گیرند، در صورتی که برخی دیگر از طراحان سعی می‌کنند با ترکیب رنگ‌ها در پس زمینه تصویر، جلوه ویژه‌ای را خلق کنند که سبب متمایز نشان دادن کاتالوگ می‌شود. این رنگ‌ها ممکن است ترکیبی از تناژهای روشن و تیره یک رنگ خاص باشند یا هیچ شباهتی به هم نداشته و از دو خانواده متفاوت و متضاد انتخاب شوند.

 

 

از دستگاه‌های حرفه‌ای برای چاپ کاتالوگ استفاده کنید

اگر برای طراحی کاتالوگ تبلیغاتی زمان کافی در نظر گرفته و این امر را به طراحان حرفه‌ای سپرده باشید، آنچه در نهایت در قالب کاتالوگ دیجیتالی مشاهده می‌کنید بسیار جذاب و گیرا خواهد بود. حال این کاتالوگ باید به چاپ برسد تا بتوان آن را در مکان­های  در نظر گرفته شده توزیع کرد.

یکی از مهم­ترین دلایل چپ کاتالوگ طراحی بیلبورد را می­توان این‌گونه بیان کرد که بسیاری از افراد هنوز هم وابستگی خاصی به ورق و کاغذ دارند و هیچ علاقه‌ای به مطالعه کاتالوگ‌ها و کتاب‌های الکترونیکی نشان نمی‌دهند؛ بنابراین چاپ کاتالوگ در ورق‌های مناسب هنوز هم یکی از ضروریات در صنعت تبلیغات محسوب می‌شود.

 

 

هنگام چاپ کاتالوگ باید از دستگاه‌های روز دنیا بهره بگیرید، زیرا برخی از دستگاه‌های قدیمی طیف‌های مختلف رنگی را به خوبی پوشش نمی‌دهند و کاتالوگی که در نهایت به چاپ می‌رسد، هیچ شباهتی با کاتالوگ دیجیتالی که در لپ تاپ یا گوشی مشاهده می‌شود نخواهد داشت.

همچنین دستگاه‌های چاپ جدید از دقت بالایی برخوردار هستند و تمام جزییات را بدون این که حتی یک نقطه از قلم بیفتد درون کاتالوگ تبلیغاتی چاپ شده منعکس می‌کنند.

از دیگر نکاتی که هنگام چاپ کاتالوگ باید به آن توجه داشته باشید می‌توان به این نکته اشاره کرد که فردی که کاتالوگ را چاپ می‌کند باید از دانش کافی در این زمینه برخوردار بوده و طرز کار دستگاه‌های پیشرفته امروزی را بلد باشد، همچنین ورق‌هایی که برای کاتالوگ انتخاب می‌شوند نباید بسیار ضخیم باشند، زیرا قرار گرفتن ورق‌ها بر روی هم سبب می‌شود که کاتالوگ سنگین شود و فاصله بین ورق‌ها زیبایی ظاهری آن را کمتر می‌کند.

 

به نحوه صحافی کاتالوگ تبلیغاتی دقت کنید

پس از آن که کاتالوگ به چاپ رسید، باید لت‌های آن به خوبی بر روی هم قرار بگیرند، همچنین برای کاتالوگ‌های منگنه‌ای باید دقیقاً منگنه در وسط ورق قرار گرفته باشد و به هیچ عنوان اندازه ورق در یک سمت بیشتر از سمت دیگر نباشد.

 

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: