بازی-های-آینده-کمپانی-ولو

بازی های آینده کمپانی ولو لزوما برای پلتفرم VR عرضه نخواهند شد

توسط علی جلیلی در ۹ فروردین ۱۳۹۹ , ۱۵:۰۰

گویا عرضه موفقیت آمیز بازی Half-Life: Alyx که منحصرا برای دستگاه‌های VR ساخته شده بود، دلیلی برای تمرکز انحصاری بازی های آینده کمپانی ولو روی این پلتفرم نخواهد بود. با دنیای بازی همراه باشید.

به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران، کمپانی ولو از این به بعد بیشتر روی عناوین واقعیت مجازی (Virtual Reality) تمرکز خواهد کرد. با اینکه سال‌های بسیار زیادی است که هواداران منتظر معرفی و عرضه نسخه جدیدی از بازی Half-Life بودند، کمپانی مذکور از یک نسخه فرعی این عنوان برای پلتفرم VR رونمایی کرد. در نگاه اول شاید موفقیت این بازی برای دیگران غیرقابل باور بود، اما این اتفاق افتاد و بازی Half-Life: Alyx مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

طبق اخبار و شایعات منتشر شده، حال شرکت ولو قصد دارد تا نسخه‌های فرعی بیشتری از عناوین خود را برای پلتفرم VR منتشر کند. طبق این شایعات حتی نسخه جدیدی از بازی Left 4 Dead برای پلتفرم مذکور توسط کمپانی ولو در حال توسعه است. سوال این است که بازی Hald-Life: Alyx راهکار جدید این کمپانی برای عرضه بازی‌های بیشتر برای پلتفرم VR خواهد بود یا خیر؟ نه دقیقا.
قبل‌تر نیز کمپانی ولو اشاره کرد که این نسخه از سری بازی Half-Life آخرین نسخه نخواهد بود و تیم سازنده برای ادامه این سری برنامه‌های زیادی دارند.

طبق صحبت‌های برنامه‌نویس کمپانی ولو (Valve)، آقای رابین واکر توضیح می‌دهد که لزوما هیچ اجباری در این استودیو برای ساخت عناوین اختصاصی واقعیت مجازی نیست. آقای واکر در جواب خبرنگاران در مورد ساخت عناوین انحصاری بیشتر برای پلتفرم VR چنین اضهار داشت:

جواب کوتاه “نه” است. ما مکلف به تولید بازی برای پلتفرم VR نیستیم؛ همچنین مکلف به تولید بازی برای دیگر پلتفرم‌ها هم نیستیم. ما هرگز چنین حرف‌هایی را نمی‌زنیم که برای چه پلتفرمی بازی‌ تولید می‌کنیم.  خیلی از خبرنگارانی که اخیرا با آن‌ها مصاحبه داشتم، صحبت‌هایی را از گیب نیول بازگو کردند که برای ۱۰ سال پیش است. جایی که گیب توضیح داد که ما دیگر بازی تک‌نفره نخواهیم ساخت.

آقای واکر درباره آینده کاری این کمپانی گفت:

بعد از آن مصاحبه، نکات دقیق‌تری در اظهارات گیب وجود داشت، اما واقعیت این است که ما نباید بگوییم که در آینده این کار یا آن کار را انجام خواهیم داد، چون هیچکس نمی‌داند جایگاه بازی‌های ویدیویی در ۵ یا ۱۰ سال آینده نسبت به زمان حال چگونه خواهد بود. یکی از چیزهایی که ما در این کمپانی داریم، آزادی است. ما نمی‌توانیم بخاطر یک‌سری چیزاها فقط دنباله بازی‌های خود را بسازیم و از طرفی نمی‌توانیم در هر موقعیت خاصی قرار بگیریم و ببینیم که آینده بازی‌های ویدیویی به کجا خواهد رفت.

آقای واکر در صحبت‌های پایانی خود به این نکته اشاره کرد که:

من می‌دانم که شاید هواداران از این موضوع خسته شوند که ما به این دسته از سوالات آن‌ها پاسخ نمی‌دهیم، اما صادقانه جواب می‌دهیم که ما نمی‌دانیم. ما نمی‌دانیم که از الان تا ۵ سال آینده چه کار قرار است انجام دهیم و فکر نمی‌کنم که این عامل باعث شود تا ما یا هواداران همین امروز تصمیم خود را برای آینده بگیریم. پس بگذارید که ببینیم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

بازی Half-Life: Alyx هم اکنون برای پلتفرم PC و با نیاز به دستگاه واقعیت مجازی در دسترس عموم است.

نظرات خود را درباره بازی های آینده کمپانی ولو را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: