کارت-SSD-کنسول-PS5

کنترلر لمسی PS5 در القای احساسات به مخاطب بسیار اثرگذار خواهد بود

توسط محسن شجاعی در ۸ فروردین ۱۳۹۹ , ۱۰:۰۰

سازنده عنوان Axiom Verge 2، آقای توماس هپ (Thomas Happ) پیرامون پتانسیل‌های کنترلر نسل بعدی سونی سخن می‌گوید و معتقد است کنترلر لمسی PS5 در غوطه‌ور کردن بازیکنان بسیار تاثیرگذار است. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

با وجود اینکه سونی نگاه جامع و کاملی به مشخصات سخت‌افزاری کنسول PS5 داشت اما، همچنان ویژگی‌های فراوانی از این کنسول مجهول است و با توجه یه سیاست‌های سونی، انتظار می‌رود مشخصات کامل PS5 تا زمان عرضه فاش نشود. یکی از ویژگی‌های کلیدی این کنسول که توجهات زیادی را به خود جلب کرده، کنترلر لمسی آن است که قرار است جایگزین است کنترلرهایی شود که مدت‌ها است به بخش جدایی ناپذیر کنسول‌ها تبدیل شده‌است.

توسعه دهنده عنوان Axiom Verge 2، آقای توماس هپ (Thomas Happ) در مصاحبه‌ای با وبسایت Gamingbolt، درباره این ویژگی جدید PS5 صحبت کرد. زمانی که از وی پیرامون پتانسیل‌های این کنترلر لمسی PS5 پرسیده شد، پاسخ داد منجر به “افزایش غوطه‌وری بازیکن” بویژه در بازی‌های سبک ریسینگ خواهد شد اما، ار طرف دیگر می‌تواند برای برخی بازیکنان آزاردهنده باشد:

فکر می‌کنم [این کنترلر] تاثیر بسزایی در غوطه‌وری و ارتباط گرفتن بازیکنان با بازی خواهد داشت. بویژه در بازی‌های ریسینگ، می‌تواند جایگزین مناسبی برای کنترلرهای فرمان هدایت باشد. از طرف دیگر اما، می‌تواند برای برخی این ویژگی آزاردهنده باشد. آن‌هایی که به شدت با کنترلرهای عادی خود گرفته‌اند، ممکن است با این دگرگونی به راحتی کنار نیایند.

مورد دیگری آقای هپ درباره آن سخن گفت، کنسول Xbox Series X و پردازنده گرافیکی آن بود. وی معتقد است این پردازنده‌ها فارغ از نور پردازی بهتر و جزئیات بیشتر تفاوت چندانی در کیفیت بازی‌ها ایجاد نخواهند کرد:

این قدرت بیشتر گرافیکی صرفا به معنای جزئیات بیشتر و نور پردازی بهتر است که آن هم به کمک فناوری رهگیری پرتو (raytracing) محقق شده‌است.

کنسول‌های PS5 و Xbox Series X تعطیلات میلادی امسال روانه بازار خواهند شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: