کارت-SSD-کنسول-PS5

توسعه‌دهندگان معتقدند عدم وجود قابلیت Backward کامل در پلی استیشن ۵ یک ایراد نیست

توسط محسن شجاعی در ۶ فروردین ۱۳۹۹ , ۱۹:۳۰

توسعه دهندگان عنوان Helheim Hassle در مصاحبه‌ای با وبسایت Gamingbolt، پیرامون قابلیت Backward کامل در پلی استیشن ۵ صحبت کردند. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

قابلیت Backward یکی از ویژگی‌های کلیدی است که هر دو کمپانی مایکروسافت و سونی به شدت روی آن برای کنسول‌های نسل بعد خود مانور دادند. در حالی که مایکروسافت رویه‌ای که در چند سال گذشته با ایکس باکس وان در پیش گرفته بود را با Xbox Series X ادامه می‌دهد. قابلیت Backward در کنسول سونی چندان کامل نخواهد بود.

هر دو کنسول Xbox Series X و پلی‌استیشن ۵ طیف وسیعی از بازی‌های کنسول نسل هشتم سونی و مایکروسافت را اجرا خواهند کرد. ایکس باکس سری ایکس از عناوین خاطره‌انگیزی از کنسول‌های Xbox و Xbox 360 پشتیبانی خواهد کرد اما، قابلیت Backward در پلی‌استیشن ۵ منحصرا به بازی‌های PS4 اختصاص خواهد یافت.

در مصاحبه‌ای با وبسایت Gamingbolt، طراح ارشد استودیو مستقل Perfectly Paranormal و بازی Helheim Hassle، آقای اوزان دروسدال (Ozan Drøsdal) پیرامون عدم برابری و توازون قابلیت Backward در کنسول‌های نسل بعد سخن گفت. به گفته وی هر چند اینکه PS5 بازی‌های دو کنسول خاطره‌انگیز پلی استیشن و پلی استیشن ۲ را اجرا نمی‌کند و عدم وجود قابلیت Backward کامل در PS5، در وهله اول باعث ناامیدی بسیاری از هواداران این کنسول می‌شود اما، در مجموعه موضوع حائز اهمیت کیفیت بازی‌های نسل آینده و نحوه اجرای آن‌ها روی کنسول‌ها است:

یک مقدار ناراحت کننده است که ما نمی‌توانیم بازی‌های معرکه PS2 را روی کنسول نسل بعد تجربه کنیم و باعث خوشحالی است که بازی‌های Xbox و Xbox 360 در دسترس ما خواهند بود اما، موضوعی که مهم است نحوه اجرا و کیفیت بازی‌های اصلی نسل بعد کنسول‌هاست. اگر کمی در پس‌انداز کردن ماهر باشید، می‌توانید هر دو کنسول را تهیه کنید!

عنوان Helheim Hassle هم‌اکنون برای پلتفرم‌های Xbox One، نینتندو سوئیچ و رایانه‌های شخصی در دست توسعه است. نظرات خود را در مورد قابلیت Backward کامل در پلی استیشن ۵ با ما درمیان گذارید.

 

 

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: