توقف-تولید-دنباله-فیلم-آواتار

تولید دنباله فیلم آواتار به‌دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شد

توسط میلاد یزدی در ۳ فروردین ۱۳۹۹ , ۱۵:۳۰

در روزهای گذشته، تولید یک پروژه دیگر بزرگ هالیوود، با وقفه مواجه شد. توقف تولید دنباله فیلم آواتار به کارگردانی «جیمز کامرون» (James Cameron) که در مراحل فیلم‌برداری و فنی خود به سر می‌برد، بالاخره به دلیل جلوگیری از افزایش همه‌گیری ویروس کرونا اتفاق افتاد. همراه با دنیای بازی باشید.

تولید تعداد زیادی از پروژه‌های رده بالای سینمای هالیوود، از جمله فیلم‌های لایو-اکشن در دست ساخت توسط کمپانی دیزنی، به جهت مقابله با فراگیری و گسترش افسارگسیخته ویروس کرونا، به طور موقت متوقف شده‌اند. در روزهای گذشته اما خبر توقف فیلمی دیگر با بودجه‌ ساخت عظیم، توسط تهیه‌کننده آن تایید شد. «جان لاندائو» (Jon Landau)، تهیه کننده فیلم آواتار رسما تایید کرد که تولید قسمت بعدی این عنوان که این روزها در حال فیلمبرداری در نیوزلند است، به طور موقت با وقفه مواجه شده است. البته با وجود توقف تولید دنباله فیلم آواتار، آماده‌سازی جلوه‌های ویژه این اثر همچنان ادامه خواهد داشت. «استفان لنگ» (Stephen Lang)، از بازیگران اصلی سری فیلم‌های آواتار، با شوخی با هواداران در اکانت توییتر خود اعلام کرد که دنباله‌ها قطعا ارزش انتظار را خواهند داشت.

پیش از این نیز «سم ورثینگتون» (Sam Worthington) که به‌ عنوان بازیگر نقش اصلی فیلم شناخته می‌شود، از منحصربه‌فرد بودن دنباله‌های فیلم آواتار صحبت کرده بود.

جان لاندائو در بیانیه‌ای منتشر شده در روزنامه New Zealand Herald گفته است:« آن را به تاخیر انداختیم. ما برنامه‌ریزی کرده بودیم که جمعه شب با جمعی از مردم بیاییم و شروع به کار کنیم. اما تصمیم گرفتیم تا دست نگه داریم و کارمان را در لس آنجلس ادامه دهیم و آنچه را که برنامه‌ریزی کرده بودیم، کمی دیرتر انجام دهیم.»

«اگر بگویم می‌خواهیم دو هفته‌ای چیزی را بشناسیم، دروغ است. ممکن است اشتباه نباشد اما دروغ است. ما در بحران جهانی هستیم و این تنها مربوط به صنعت فیلم نیست. فکر می‌کنم باید همه آنچه را که در توان داریم انجام دهیم و همان‌طور که اینجا(در آمریکا) می‌گوییم، منحنی (ویروس کرونا) را صاف کنیم.»

تیم بازیگری دنباله‌های آواتار شامل «کیت وینسلت» (Kate Winslet)، «ادی فالکو» (Edie Falco)، «ون دیزل» (Vin Diesel)، «جمانی کلمنت» (Jemaine Clement)و تعدادی بازیگران جوان هستند. علاوه بر این، از گروه بازیگری نسخه اول فیلم، سم ورثینگتون، «زوئی سالدانا» (Zoe Saldana)، «جوئل دیوید مور» (Joel David Moore)، استفان لنگ و «مت گرالت» (Matt Gerald) نیز حضور خواهند داشت.

جیمز کامرون، کارگردان فیلم به‌تازگی توضیح داده که سرهنگ مایلز کوارویچ با بازی استفن لانگ در هر چهار دنباله دیگر فیلم خواهد بود و نقش شرور اصلی داستان را بر عهده خواهد داشت. فیلم‌برداری آواتار ۲ و ۳ به‌طور رسمی از سوم مهر ماه ۱۳۹۶ (بیست و پنج سپتامبر ۲۰۱۷) آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

فیلم آواتار ۲ پس از چند تغییر در برنامه اکران، در نهایت از آذر ماه ۹۹ (دسامبر ۲۰۲۰) یک سال کامل به عقب افتاد و متعاقب آن، اکران جهانی آواتار ۳ از آذر ماه ۱۴۰۰ (دسامبر ۲۰۲۱) به آذر ۱۴۰۲ (دسامبر ۲۰۲۳) سقوط کرد. طبق برنامه و در صورت موفق بودن این دو نسخه از فیلم در گیشه، آواتار ۴ در آذر ماه ۱۴۰۴ (دسامبر ۲۰۲۵) و آواتار ۵ در آذر ماه ۱۴۰۶ (دسامبر ۲۰۲۶)، رنگ پرده نقره‌ای را به خود خواهند دید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: