بتسدا,Fallout 76

بتسدا علی‌رغم شکست Fallout 76 به دنبال کسب تجربه‌های جدید است

توسط محسن شجاعی در ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ , ۱۷:۳۰

علی رغم عملکرد نه چندان مطلوب Fallout 76، بتسدا می‌خواهد با امتحان روش‌های جدید، تجربه کسب کند و معتقد است شکست احتمالی، دلیل مناسبی برای رد کردن یک روش نیست. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

بتسدا در سال ۲۰۱۸، برهه سختی را پشت سر گذاشت و علت اصلی آن عرضه عنوان Fallout 76 بود. بازی در زمان عرضه با مشکلات متعددی همراه بود و عدم تبلیغات مناسب و دیدگاه عموم هواداران مزید بر علت شد تا این عنوان یک شکست کامل تلقی شود. از زمان عرضه تا کنون، تیم سازنده در تلاش بوده تا با عرضه بسته الحاقی و سرویس اشتراکی این روند را تغییر دهد و در این راه با فراز و نشیب‌هایی رو به رو بوده‌اند.

با تمام این تفاسیر تیم بتسدا معتقد است چون آن‌ها در این مسیر شکست خورده‌اند، این موضوع باعث نمی‌شود که به سراغ تجربه‌های جدید نروند. در مصاحبه‌ای با Kinda Funny، آقای پیت هاینس (Pete Hines)، سرپرست بخش بازاریابی بتسدا اعلام کرد که Fallout 76 انتظار سازندگان در زمان عرضه را محقق نساخت و این موضوع باعث عقب گرد آن‌ها از سیاست گذاری‌شان نمی‌شود:

ما با این پروژه، تغییر بزرگی را در مسیر کمپانی تجربه کردیم و تنها به دلیل اینکه انتظارات‌مان را برآورده نساخت، باعث نمی‌شود که ما نتیجه گیری کنیم که نباید به سراغش می‌رفتیم. این اتفاق باعث می‌شود ما یاد بگیریم چه چیز را مخاطبان پس می‌زنند تا دفعه بعد به سراغ یک مورد کاملا متفاوت برویم. امیدوارم از اشتباهات‌مان درس گرفته باشیم و دیگر آن‌ها را تکرار نکنیم.

وی در ادامه توضیح می‌دهد روند آن‌ها مبنی بر خلق عناوین بزرگ تک نفره تغییر نخواهد کرد:

دلیلی که ما بر سراغ Fallout 76 رفتیم، این بود که احساس می‌کردیم تجربه چند نفره و اشتراکی دلیل اصلی اقبال مخاطبان به عناوینی مثل Elder Scrolls و Fallout است. ما می‌خواستیم یک کار جدید را تجربه کنیم نه اینکه به کل خلق عناوین تک نفره و بازی‌هایی که سبب مطرح شدن ما شده بود را کنار بگذاریم. به همین دلیل Starfield را معرفی کردیم تا طرفداران بدانند ما همچنان بازی‌های تک نفره بزرگ خواهیم ساخت. ما تنها به دنبال کسب تجربه از ساخت بازی‌های آنلاین بودیم تا اگر در آینده قصد کردیم به سراغ آن‌ها برویم، یک تجربه ذهنیت قبلی از این بازی‌ها در ما وجود داشته باشد.

آقای هاینس می‌گوید چنانچه استودیوها ریسک پذیری را کنار بگذارند، هیچ وقت عناوین مثل Horizon: Zero Dawn خلق نخواهد شد:

اگر سازندگان دائما به ساخت عناوینی که از آن ذهنیت دارند تکیه کنند، دیگر هیچگاه بازی مانند Horizon: Zero Dawn عرضه نمی‌شود. اعضای گوریلا گیمز روند خود را عوض کردند و به سراغ ساخت عنوانی رفتند که کاملا با ساخته‌های قبلی متفاوت بود و نتیجه به عنوانی منتج شده که یکی از بازی‌های مورد علاقه من در پنج سال گذشته است.

بازی Fallout 76 هم‌اکنون برای پلتفرم‌های PS4،Xbox One و رایانه‌های شخصی در دسترس است. بسته الحاقی The Wastslanders نوزدهم فرودین‌ماه ( هفتم آوریل) عرضه خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: