معرفی بازی «پس از باران»

معرفی بازی پس از باران

توسط نوید غلامی در ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ , ۰۸:۴۸

بازار بازی­‌های موبایلی ایران اشباع شده از عناوینی که مکانیک اصلی گیم‌پلی آنان را پیدا کردن کلمات بواسطه‌ی وصل کردن حروف تشکیل می‌دهد و اصطلاحا به اسم « بازی‌های کلماتی» خوانده می‌شوند. دیگر دیدن آثاری که هر روزه سعی می‌کنند با سوار شدن بر این موج دیده شوند برایمان عجیب نیست اما موضوع برای «پس از باران»، آخرین ساخته‌­ی استودیوی «سِپَرلوس»فرق می‌کند. با دنیای بازی و معرفی بازی پس از باران همراه باشید.

معرفی بازی «پس از باران»» به درخواست استودیوی سپرلوس توسط تیم دنیای بازی تهیه و تالیف شده است و مطلب ذیل بیانگر نظر دنیای بازی نسبت به این اثر نیست.

 

معرفی بازی «پس از باران»

معرفی بازی «پس از باران»

اگر می­خواهید در مترو یا اتوبوس و بین رفتن به منزل و محل کار چند حرفی را به هم وصل کنید و وصرفا وقت بگذرانید، احتمالش بالاست که داستان برایتان در اینگونه عناوین در اولویت نباشد؛ اما ‌جوهره‌ی اصلی پس از باران همین داستان و روایت است  که می‌تواند در رقابت با سایر بازی‌های مشابه نکته‌ی مثبتی باشد برای تجربه‌ی داستان آبادی و ماجراهای اهالی آن که از زبان مادربزرگ شیرین قصه‌ روایت می‌شود.  برای کشف و پیشروی بیشتر داستان باید در مراحل مختلف کلماتی را پیدا کنید که به کامل کردن پازل بازی کمک می‌کنند. بخش آموزشی بازی کوتاه است و دستتان را آنقدری می‌گیرد که برای شروع آماده باشید اما بعد از اینکه مراحل اولیه را پشت سر گذاشتید کمی درجه‌ی سختی بازی به شکل نامعقولی بالاتر می‌رود که مطمعنم اگر از طرفداران اینگونه بازی‌ها باشید برایتان چالش خاصی نخواهد داشت. صداگذاری بخشی است که باعث می‌شود داستان پس از باران خسته‌کننده نشود و مجابتان می‌کند برای تجربه‌ی عنوانی که انتظار ندارید هدفون به گوش بگذارید!

معرفی بازی «پس از باران»

معرفی بازی «پس از باران»

هسته‌ی اصلی پس از باران همانی است که بارها دیده‌ایم؛ حروف را بهم وصل کن و کلماتی که مدنظر هستند را بساز وبه مرحله‌ی بعدی برو و همین کار را تکرار کن و دوباره همین کار را برای مرحله‌ی بعدی هم تکرار کن و دوباره…  اما پس از باران در این بخش هم مختصر نوآوری داشته که باعث می‌شود کمی این روند تکراری شکسته شود. علاوه بر کلماتی که جواب هر مرحله هستند و با رنگ سبز مشخص می‌شوند، کلماتی که با رنگ نارنجی نمایش داده می‌شوند کلمات مخفی‌اند که با پیدا کردن تعداد کافی از آنان می توانید چرخه‌‌ی شانسی را به راه بیندازید که ممکن است کمک رایگان در حدس زدن کلمات بعدی یا جوایز دیگر نصیبتان کند و دسته‌ی سوم نیز کلمات کلیدی داستان هستند که با رنگ آبی معین می‌شوند و با پیداکردنشان می­‌توانید سرنخ‌هایی از داستان بازی بدست آورید. همین ترکیب کلمات مختلف باعث شده تا در صورت انتخاب کلماتی که شاید لزوما پاسخ درست آن مرحله نباشند، کمتر ناراحت شوید چرا که بالاخره هر کلمه‌ای یک جایی کاربرد دارد! کلماتی که قبلا آن­ها را کشف کردید نیز در صورت انتخاب دوباره با رنگ زرد نمایش داده می‌شوند. در کنار این‌ها بخش چالش، با گیم‌پلی متفاوت از هسته‌ی اصلی بازی، نیز وجود دارد که همین دلیل می‌تواند ارزش سر زدن به «پس از باران» و رفع خستگی از بخش داستانی بازی را توجیه کند!

معرفی بازی «پس از باران»

معرفی بازی «پس از باران»

اکثریت بخش بصری از تصاویر ثابتی تشکیل شده که با حرکت در آنان و همزمان با پخش صدای راوی شاهد روایت داستان هستیم و تصاویر ثابتی هم که در مراحل بازی همراهیمان می‌کنند طراحی استاندارد (جنریک) و قابل قبولی دارند.
اما مکمل بخش بصری، صوت پس از باران است که در این قسمت با نواهایی دلنشین و فولکلور طرفیم که به خوبی با محیط بازی هماهنگ‌اند و همانطور که از قطعات موسیقی بازی‌ها انتظار می‌رود، در هنگام بازی متوجه‌اش نمی‌شوید اما حضورش را حس می‌کنید!

استودیوی سپرلوس تیمی است که بر خلاف روند این روزها و تجمع اکثر بازی‌سازان در شهر تهران، در اصفهان قرار دارد و با توجه به ساخت بازی پس از باران، آینده‌ی روشنی را برای تیم سازنده میبینیم. پس از باران را می‌توانید از کافه بازار دریافت کنید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: