کمپانی بزرگ ویدیو گیم اروپا,CD Projekt

استودیو CD Projekt به دومین کمپانی بزرگ ویدیو گیم اروپا تبدیل شد

توسط محسن شجاعی در ۵ اسفند ۱۳۹۸ , ۲۰:۳۰

ارزش تجاری کمپانی لهستانی و نام آشنا این روزهای صنعت گیم، CD Projekt به بالا ۸$ میلیون دلار رسید تا این استودیو به دومین کمپانی بزرگ ویدیو گیم اروپا تبدیل شود. برای اطلاع از آخرین رویدادهای صنعت گیم، در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

استودیو CD Projekt از زمان تاسیس تا کنون روند روبه رشد خود را حفظ کرده‌است اما، در سالیان اخیر سرعت رشد آن‌ها بسیار بالا بوده و تقریبا با بسیاری از کمپانی‌هایی مطرح برابری می‌کند. آن‌ها در سال ۲۰۱۵ و با عرضه ویچر ۳، بسیار توانمندتر و بزرگ‌تر از پیش جلوه کردند. ارزش تجاری این کمپانی در سال ۲۰۱۷ معدال ۱.۷ میلیون دلار بود و در ماه گذشته به بیش از ۶.۸ میلیون دلار رسید.

بر اساس اطلاعات وبسایت Reddit، حال و فقط با گذشت کم‌تر از یک ماه، آن‌ها بار دیگر رشد بی نظیری را تجربه کردند و ارزش تجاری‌شان معادل ۸$ میلیون دلار شد. با توجه به فعالیت CD Projekt به عنوان یک توزیع کننده بازی‌های ویدیویی و میزان درآمد آن‌ها از وبسایت فروشگاهی GOG و نرخ فروش نسخه‌های مختلف بازی ساخته شده توسط آن‌ها، که مطئمنا با عرضه Cyberpunk 2077 بیش از پیش خواهد شد، این رشد تجاری بالا چندان دور از ذهن نبود. با تمامی این اوصاف اما، باز هم ثبت چنین رکوردی بسیار جالب توجه است. در حقیقت اکنون CD Projekt دومین کمپانی بزرگ ویدیو گیم اروپا است. بزرگ‌ترین کمپانی ویدیو گیم، کمپانی فرانسوی یوبی سافت با ارز تجاری ۹.۵ میلیون دلار است.

جدیدترین ساخته کمپانی لهستانی و محبوب سی‌دی پراجکت، بازی Cyberpunk 2077 در روز پنجشنبه ۲۷ام شهریور سال آینده (۱۷ام سپتامبر ۲۰۲۰) برای پلتفرم‌های Xbox One،PS4،Stadia و رایانه‌های شخصی می‌شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: