بازگشت دوباره‌ی GTA IV

بازگشت دوباره‌ی GTA IV به استیم در ماه آینده

توسط محمد اسفندیار در ۱ اسفند ۱۳۹۸ , ۱۰:۰۰

عنوان GTA IV که برای مدتی از فروشگاه استیم حذف شده بود، قرار است ماه آینده به این پلتفرم بازگردد. هر چند بازگشت دوباره‌ی GTA IV بدون تغییرات نیست و قرار است شاهد حذف بخش چند نفره‌ی بازی باشیم.

بر اساس آخرین اخبار دنیای بازی،راکستار (Rockstar) به تازگی اطلاعاتی را در صفحه‌ی استیم بازی GTA IV منتشر کرده است که خبر از بازگشت این بازی برروی این پلتفرم می‌دهد. GTA IV و بسته الحاقی آن، در ابتدای سال ۲۰۲۰ از دسترس کاربران استیم خارج شدند. البته بسته‌ی گسترشی جداگانه‌ی بازی تحت نام Episodes from Liberty City همچنان موجود بود. راکستار در ادامه توضیح داد که با توجه به اینکه GTA IV اصالتا برای پلتفرم Games For Windows Live طراحی شده است و با توجه به عدم پشتیبانی مایکروسافت از این پلتفرم، تولید کدهای فروش برای این بازی دیگر ممکن نیست.

حال به نظر می‌رسد که این توسعه‌‌دهنده‌ی مشهور، توانسته تا راه دیگری را برای فروش بازی پیدا کند. البته این نسخه‌ی جدید قرار است شامل تغییراتی شود. اول از همه اینکه هم خود بازی و هم بخش Episodes From Liberty City، قرار است تحت باندل GTA IV: Complete Edition، منتشر شوند و دیگر خبری از نسخه‌ی جداگانه‌ی آن‌ها نخواهد بود. این نسخه برروی استیم و سایر پلتفرم‌ها در تاریخ ۱۹ مارس (پنج شنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۸) منتشر خواهد شد. خبر خوب این است که می‌توانید از فایل‌های ذخیره‌ی قدیمی خود برروی استیم استفاده کنید.

این نسخه‌ی کامل همچنین برروی اجراکننده‌ی اختصاصی راکستار به فروش خواهد رسید. متاسفانه، این نسخه قرار است شامل یک سری کم و کاستی باشد. با توجه به کنار رفتن Games For Windows Live، دیگر خبری از بخش چند نفره و Leaderboard برای بازی نخواهد بود. برخی از ایستگاه‌های رادیویی هم به صورت موفق از بازی حذف شده‌اند که می‌توان از میان آن‌ها به Self-Actualization FM و Vice City FM اشاره کرد. کسانی که پیش از این هم نسخه‌ی اصلی بازی و هم Episodes From Liberty City را خریداری کرده‌اند، به‌روزرسانی دریافت می‌کنند که این دو را تبدیل به GTA IV: Complete Edition خواهد کرد. کسانی که این بازی را برروی Games For Windows Live هم خریداری کرده‌اند می‌توانند با دریافت و نصب این به‌روزرسان، بازی خود را برروی استیم انتقال دهند.

در نهایت باید گفت با توجه به همگانی بودن این به‌روزرسانی، اگر تنها GTA IV یا Episodes From Liberty City را خریداری کرده‌اید، نام بازی برای شما به GTA IV: Complete Edition تغییر خواهد کرد. البته این به معنای دسترسی به تمام محتوای بازی نیست و باید برای بخش‌هایی که ندارید، پول پرداخت کنید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: