استاربریز,System Shock 3,تیم توسعه System Shock 3

تیم توسعه System Shock 3 از استودیو سازنده جدا شدند

توسط محسن شجاعی در ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ , ۱۴:۲۰

تیم توسعه System Shock 3 که شامل صد‌ها نفر از اعضای ارشد استودیو سازنده بازی، OtherSide Entertainment است. خبر از قطع همکاری خود با استودیو دادند. برای اطلاع از آخرین اخبار گیم، با دنیای بازی همراه باشید.

به نظر می‌رسد توسعه بازی System Shock 3 به طور کلی کنار گذاشته‌است، چرا که اعضای اصلی تیم توسعه System Shock 3 از جمله نویسنده و کارگردان بازی، سرپرست تیم برنامه نویسی، کارگردان هنری، سرپرست تیم QA، و طراح ارشد محیط‌های بازی از استودیو OtherSide Entertainment جدا شدند. آن‌ها همچنین اعلام کردند که نزدیک به پنج ماه است که همکاری خود را با این استودیو قطع کرده‌اند و بسیاری دیگر از اعضای ارشد نیز از این تیم جدا شده‌اند.

سخنگوی پیشین استودیو، خانم Sam Luangkhot نیز وضع نامطلوب استودیو را تایید می‌کند:

می‌دانم که طرفداران نگران وضعیت استودیو هستند، اگر بگویم من نیز نگرانم دروغ نگفته‌ام! به عنوان کسی که دمو System Shock 3 را تجربه کرده، معتقدم تیم توسعه تمام تلاش خود را کرده‌اند تا عنوانی درخور و تحسین برانگیز را طراحی کنند و حال که می‌بینم بسیاری از افرادی برای ساخت این عنوان زحمت کشیده‌اند، از پروژه کنار گذاشته شدند، قلبم به درد می‌آید.

خانم لانگکوت در ادامه، پستی را از یکی از توسعه دهندگان ناشناس بازی در وبسایت RPGCodex منتشر که که خبر جدایی تیم توسعه System Shock 3 از استودیو سازنده را تایید می‌کند. طبق گفته وی کنار رفتن اعضای ارشد توسعه کاملا خارج از استودیو و توسط دستان پشت پرده انجام شده‌است:

اگر استودیو استاربریز (Starbreeze) با بحران مواجه نشده بود، به نظر ما می‌توانستیم عنوانی را توسعه دهیم که گیمپلی نو و خلاقانه‌ای دارد. البته بازی از نسخه‌های پیشین کوچک‌تر می‌بود و شاید برای هواداران چنین مجموعه محبوبی کمی ناامید کننده بود. انتظارات بالای طرفداران سبب شد هزینه‌های ساخت بازی بسیار بالا رود. ما تیم کوچکی بودیم و می‌دانستیم نمی‌توانیم از پس هزینه عنوانی با چنین وسعت و کیفیتی بربیاییم. بنابراین ما می‌بایست هوشمندانه، خلاقانه و کمی خارج از عرف عمل می‌کردیم. ما در حال توسعه عنوانی مفرح و خاص بودیم. البته شاید نه آن چیزی که طرفداران انتظار داشتند.

اولین بار بازی System Shock 3 در نمایشگاه GDC 2019 و با نمایش تریلری معرفی شد. در ماه فوریه ۲۰۱۹ پس از آن که استاربریز با مشکلات مالی جدی مواجه شد، حق انتشار بازی را به OtherSide Entertainment فروخت. مدیر عامل استاربریز اعلام کرد ناشر جدید یکی از طرفداران مجموعه است با سرمایه گذاری ۱۲ میلیون دلاری خود “عنوانی بی نظیر را تقدیم هواداران خواهد کرد.”

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: