مایکروسافت,Xbox,رقبای اصلی مایکروسافت

به گفته اسپنسر سونی و نینتندو رقبای اصلی مایکروسافت در آینده نخواهند بود

توسط محسن شجاعی در ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ , ۱۱:۱۶

در جدیدترین مصاحبه رئیس ایکس باکس آقای فیل اسپنسر اعلام کرد که به نظر او کمپانی‌های قدیم گیمینگ رفته رفته از دور خارج خواهند شد و دیگر رقبای اصلی مایکروسافت نخواهند بود.
برای اطلاع از آخرین اخبار دنیای گیم، با دنیای بازی همراه باشید.

به وضوح مشخص است که سیاست‌گذاری‌ها و اولویت‌بندی‌های مایکروسافت در بازار گیمینگ، طی سالیان گذشته تغییر اساسی داشته‌است و مسلما با گذر زمان بیش از این نیز تغییر خواهد کرد. آن‌ها دیگر به میزان فروش کنسول‌های خود اهمیت نمی‌دهند و تمرکز اصلی خود را روی خلق اکوسیستمی گذاشته‌اند که به جای جذب مشتری برای سخت‌افزار، دنبال کنندگانی برای سرویس‌های ارائه شده نظیر Game Pass و XCloud داشته باشند.

همانطور که پیشتر گفته شد اولویت‌های مایکروسافت با کمپانی‌های قدیمی گیمینگ نظیر نینتندو و سونی متفاوت است. این دو کمپانی ژاپنی همچنان تمرکز اصلی خود را روی فروش کنسول‌های تولیدی خود گذاشته‌اند. بنابراین به گفته رئیس ایکس باکس آقای فیل اسپنسر به این دلیل که سیاست گذاری‌های مایکروسافت با سونی و نینتندو متفاوت است، این دو کمپانی دیگر رقبای اصلی مایکروسافت نیستند. اسپنسر معتقد است که دیدگاه جدید مایکروسافت بر صنعت گیمینگ، بیشتر به کمپانی‌هایی مانند آمازون که قصد دارد وارد حوزه استریم شود یا گوگل که با استدیا پا به این عرصه گذاشته، نزدیک‌تر است و بنابراین در آینده این دو کمپانی رقبای مایکروسافت هستند:

وقتی صحبت از سونی و نینتندو به میان می‌‎آید، ما احترام و ارزش بالایی برای آن‌ها قائل هستیم ولی، با نهایت احترام ما آمازون و گوگل را رقبای اصلی خود می‌بینیم. قصد بی احترامی ندارم اما، به نظر من کمپانی‌های قدیمی گیم از رفته رفته از دور خارج خواهند شد ولی شاید همچنان بتوانند حضور خود را حفظ کنند و در این بین این ما هستیم که با ارائه سرویس‌های کوناگون میلیاردها دلار درآمد زایی می‌کنیم.

به گفته اسپنسر ادامه رقابت با سونی و نینتندو در قالب “جنگ کنسولی” ابدا منطقی نیست آن هم در زمانی که کمپانی‌هایی نطیر آمازون و گوگل جامعه بسیار وسیع‌تری از افراد را هدف قرار داده‌انذ:

من نمی‌‌خواهم بیش از  این به جنگ کنسولی ادامه بدهم آن هم در زمانی که شرکتی مثل آمازون جامعه هفت میلیونی افراد را هدف قرار داده‌است. در حال حاضر این هدف اصلی ماست.

شاید یک دهه پیش دستیابی به چنین هدفی بسیار دور از ذهن می‌رسید اما مشخص است تمامی تمرکز و استراتژی‌های مایکروسافت در راستای رسیدن به هدف مورد نظرشان است و چنانچه مایکروسافت بتوانند روند ارائه سرویس‌هایی مثل Game Pass و XCloud و ساخت کنسول برای گیمرهای که همچنان روش قدیمی بازی‌های انحصاری را ترجیح می‌دهند را ادامه دهد بی شک در سالیان آتی بسیار موفق ظاهر خواهد شد.

شما چه فکر می‌کنید؟ لطفا نظرات خود را با دنیای بازی در میان بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: