فروش-کلی-بازی-های-پلی‌-استیشن-4

فروش کلی بازی های پلی‌ استیشن ۴ حدود ۱.۱۸۱ میلیارد واحد تخمین زده می‌شود

توسط بهنام میرزائی در ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ , ۱۷:۱۸

فروش کلی بازی های پلی‌ استیشن ۴ نشان از افت فروش کمپانی سونی با نزدیک شدن به عرضه کنسول‌های نسل نهم دارد، اما همچنان رقم بسیار بالایی است و شکه و اقتدار این نسل را به‌خوبی نشان می‌دهد. همراه با دنیای بازی باشید.

طبق آخرین اخبار بازی، با نزدیک شدن به نسل بعد کنسول‌ها، کمپانی‌هایی همچون مایکروسافت اعلام کرده‌اند که با ۱۱ درصد افت فروش بازی‌ها و خدمات مختلف خود روبرو شده‌آند. سونی هم در همین راستا یه تخمین از فروش کلی عناوین فرست پارتی (first party) و third party خود روی پلی‌استیشن ۴ در سرتاسر جهان منتشر کرده است. این رقم از ۱.۱۵۰ میلیارد نسخه در ۱۷ دی ماه، به ۱.۱۸۱ میلیارد در ۱۱ بهمن رسیده است.

این افزایش ۳۱ میلیون واحدی نشان‌دهنده افت فروش نامحسوسی است که نسبت به سال گذشته وجود دارد. سال گذشته در همین بازه زمانی کمپانی حدود ۳۹ میلیون واحد افزایش فروش داشت از ۸۷۶ میلیون در ۱۸ دی ۱۳۹۷ به ۹۲۴ میلیون واحد در ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ رسیده بود. در یک آمار کلی می‌توان گفت که در ۱۲ ماه گذشته، ۲۵۸ میلیون واحد بازی پلی‌استیشن ۴ به‌فروش رفته است.

سونی اعلام کرد که این آمار از طریق خرده‌فروشان و فروشگاه پلی‌استیشن جمع آوری شده است و میزان تخمینی هم برپایه تحقیقات حوزه SIE انجام می‌شود. آن‌ها همچنین اعلام کردند که محتوای اضافی عرضه شده شامل این اعداد و ارقام نیستند. عناوین بزرگ زیادی برای پلی‌استیشن ۴ منتشر شد و هنوز هم در ادامه خواهد داشت. کنسول پلی‌استیشن ۵ در فصل تعطیلات امسال روانه بازار خواهد شد.

نظرات خود را در مورد فروش کلی بازی های پلی‌ استیشن ۴ با ما درمیان گذارید. عملکرد کلی پلی‌استیشن در این نسل را چه‌طور ارزیابی می‌کنید. در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: