کنترلر-پلی-استیشن-5

کنترلر پلی استیشن ۵ با کنسول نسل فعلی سازگار خواهد بود

توسط بهنام میرزائی در ۳۰ دی ۱۳۹۸ , ۱۶:۳۷

گویا کنترلر پلی استیشن ۵ که با نام DualShock 5 شناخته می‌شود، با کنسول پلی‌استیشن ۴ هم سازگار خواهد بود و وبسایت فرانسوی این کمپانی به‌اشتباه این اطلاعات را منتشر کرده است. همراه با دنیای بازی باشید.

طبق آخرین اخبار بازی، هنوز جزئیات زیادی پیرامون پلی‌استیشن ۵ منتشر نشده است، اما در کنار آن اطلاعات زیادی از کنترلر این کنسول که احتمالا DualSock 5 نام‌دارد، فاش شده است. قابلیت لمسی کنترلر و استفاده از تریگرهای سازگارتر مطمئنا موارد جذابی هستند که نسبت به کنترلر قبلی اضافه شده‌اند، هرچند که نحوه عملکرد آن‌ها اهمیت زیادی دارد. حال اطلاعات جدیدی هم توسط خود سونی ارائه شده است که احتمالا کنترلر پلی‌استیشن ۵ با کنسول نسل فعلی هم سازگار خواهد بود.

وب‌سایت پلی‌استیشن اخیرا این اطلاعات را منتشر کرده است که احتمالا ناخواسته بوده است. پلی‌استیشن فرانسه طی مقایسه‌ای که در قبال مدل‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو انجام داده است، اشاره‌ای هم به سازگاری DualShock 5 با کنسول نسل فعلی داشته است. این اطلاعات در صفحه بریتانیایی این وبسایت ذکر نشده است. اگرچه بعدا این صفحه ویرایش شده و هرگونه اطلاعات کنسول نسل بعد از آن پاک شد، اما می‌توانید در تصویر زیر این اطلاعات را کاملا مشاهده کنید:

کنترلر-پلی-استیشن-5

صفحه اطلاعات مربوط به پلی‌استیشن فرانسه

 

کنترلر-پلی-استیشن-5

صفحه اطلاعات مربوط به پلی‌استیشن انگلستان

در روزهای اخیر هم تحولات دیگر کنترلر پلی‌استیشن ۵ بیان شده است. پتنت جدیدی در رابطه با این کنترلر توسط سونی ثبت شده است که احتمالا وجود دکمه‌های پشتی کنترلر را بالا می‌برد، این در حالی است که تصویر دیگری هم از این کیت توسعه منتشر شده است و نگاه مختصری از آن به ما می‌دهد که می‌توانید در تصویر پایین مشاهده کنید:

کنترلر-پلی-استیشن-5

سونی اخیرا هم به‌صورت رسمی اعلام کرد که در نمایشگاه E3 2020 حضور نخواهد داشت و گمان می‌رود که پلی‌استیشن ۵ طی رویدادی که در ماه فوریه برگزار خواهد شد، معرفی می‌شود. نظرات خود را در مورد کنترلر پلی استیشن ۵ با ما درمیان گذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: