واکنش-ESA

ESA نسبت به عدم حضور سونی در E3 2020 واکنش نشان داد

توسط بهنام میرزائی در ۲۵ دی ۱۳۹۸ , ۱۶:۱۰

واکنش ESA نسبت به‌عدم حضور سونی در نمایشگاه E3 2020 جالب‌توجه بوده است و بدون اشاره‌ نسبت به این اتفاق، روی ویژگی‌ها و افق‌های این نمایشگاه تاکید می‌کند. با دنیای بازی همراه شوید.

طبق آخرین اخبار بازی، با گذشت چند هفته از سال جدید میلادی، مطمئنا مهم‌ترین خبری که طرفداران بازی‌های ویدیویی را در شک فرو برد، عدم حضور سونی در مراسم E3 2020 برای دومین سال پیاپی بود. با توجه به اینکه عدم حضور این کمپانی در مراسم سال گذشته سوپرایز بزرگی بود، دیدن اینکه سونی علارغم داشتن کنسول جدید و انحصاری‌های بزرگی که امسال از راه می‌رسند، بازهم نمی‌خواهد در مراسم امسال شرکت کند، عجیب است و همه انتظار واکنشی از جانب انجمن نرم‌افزار‌های سرگرمی (ESA) دارند که وظیفه اجرا و سازماندهی مراسم E3 را دارد. خب بیانیه منتشر شده توسط این انجمن کمی بی‌ارتباط با تصمیم سونی به‌نظر می‌رسد.

در وبسایت رسمی ESA، این سازمان بیانیه‌ای را مستقیما در ارتباط با تصمیم اخیر سونی منتشر کرده است که شامل اعلام این تصمیم سونی است و در ادامه می‌خوانیم:

E3 رویداد مهمی است که به‌منظور تجلیل از صنعت بازی‌های ویدیویی برگزار می‌شود و در آن برند‌ها و نوآوری‌های جدیدی که تعریف دوباره‌ای به صنعت سرگرمی می‌دهد و میلیون نفر در سرتاسر جهان آن را دوست دارند، به مردم نشان داده‌ می‌شود. E3 2020 یک نمایش هیجان‌انگیز و باانرژی خواهد بود که تجربیات، کمپانی‌ها، غرفه‌ها، فعالیت‌ها و برنامه‌های جدیدی در آن ارائه می‌شود و شرکت کنندگان جدید و قدیم این نمایشگاه را سرگرم خواهد کرد. غرفه‌داران جدیدترین فعالیت‌های برند خود را به‌عنوان یک فرصت کلیدی ارتباط با جامعه طرفداران بازی‌های ویدیویی، با بازدید کنندگان E3 به اشتراک می‌گذارند.

باتوجه به اهمیت این بیانیه، واکنش ESA نسبت به این اتفاق در نگاه اول کمی عجیب به‌نظر می‌رسد، مخصوصا اینکه هیچ اشاره‌ مستقیمی هم به عدم حضور سونی نشده است. درعوض این انجمن تلاش کرده است که با برجسته کردن فضاهای نمایشگاهی جدید، فعالیت‌های بیشتر برندهای مختلف و ارائه تجارت جدید، بیشتر به ویژگی‌هایی که بازدید کنندگان در نمایشگاه E3 2020 آن‌ها را خواهند دید، بپردازد.

البته واقعیت این است که امسال مخصوص ESA در موقعیت کامل متزلزلی در رابطه با E3 قرار دارد، نمایشگاهی که در دهه‌ی گذشته پرچمدار صنعت بازی‌های ویدیویی بوده است. در طول سال‌های اخیر کمپانی‌ها و ناشران برجسته صنعت گیم همچون الکترونیک آرتز (EA)، سونی و سایرین حضور خود در نمایشگاه E3 را خارج از چارچوب آن و در رویدادها یا پرس کنفرانس‌های دیجیتالی برگزار کرده‌اند. به‌همین علت ESA همواره در تلاش بوده است که E3 همچنان مرتبط با صنعت گیم به‌پیش برود. این امر در چند سال گذشته بسیار دشوار بوده است، اما ESA به‌طور پیوسته در تلاش برای تغییر روند همیشگی تجارت سنتی به‌سمت ارائه تجربه‌های مشتری‌پسند بوده است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: